28 травня 2022 року
19:28:35

Політика

Сліди Мукачівської контрабанди ведуть у Тернопіль?

14.07.2015 11:02

14.07.2015

“Саме у файне місто Тернопіль ведуть багато струмочків потужної річки контрабанди сигарет”, – стверджує у блозі на espreso.tv столичний підприємець Олександр Ногачевський. Подаємо його текст  без змін чи скорочень.

Закарпаття: Анатомія контрабанди

До пори до часу все контролювалось з Москви, але після Революції Гідності, у зв’язку з посиленням контролю за грошовими потоками з РФ, постало питання: «Кто будет смотрящим в Украине за потоками?»
Це не просто маленька Швейцарія, місце найкращих мінеральних вод, вина та баз відпочинку. Закарпаття – це контрабанда сигарет. Цим займались практично всі керівники та бандитські авторитети всіх часів незалежної України. Цим займається частина цивільного населення вздовж кордону та частина підприємців та підприємств – «граница рядом».
Як це відбувається сьогодні? Практично так само, але є нюанси.
Вивоязть та ввозять практично все, але візьмем сигарети
Методи вивозу сигарет настільки розманітні, що можна писати детективні романи та оповіданя: просто в сумці, за пазухою, в багажнику, в схованках авто, через річку на канаті, через річку вбрід, дельтапланами, літачками, потягами, автобусами, фурами, вагонами і так далі.
Скільки заробляють? Дуже багато. У нас ціна акцизу на сигарети 0,8 євро, а в Європі 5 євро – у 6 раз різниця. Якщо взяти собівартість виготовлення – то теж в рази менша. Приблизно заробіток на одній фурі в логістичному ланцюжку від України до Італії (наприклад) складає від 500 тис євро до 1 млн євро. Заробляють усі. Об’єма поставок через усі митні переходи не знає ніхто – це млрд. євро в рік.
Вся боротьба з контрабандою в Україні починалася і закінчувалася на кордоні і зводилася до перерозподілу потоків між СБУ та митницею, між політичними партіями по квоті яких призначили силовика та прем’єром, між місцевими бандючками типу Ланьо та місцевими царьками типу Балога і так далі. Всі звіти складалися на основі «схоплених циганів» на кордоні які везли пару блоків і за це всі СБУ-шники, митники та прикордонники отримували звання та чергові нагороди.
Задача усіх місцевих посіпак – забезпечити коридор на місцях – типу “смотрящі”, не більше. Організація усього потоку була в Києві і….Тернополі.  Так саме у файне місто Тернопіль ведуть багато струмочків потужної річки контрабанди сигарет.
Але боротьба з контрабандою ніколи не виходила на розуміння того, ЗВІДКИ виходить струмки, які перетворюються у глибоку річку ярдів євро по кишенях чиновників та силовиків.
Як будується ринок виробництва цигарок?

Все дуже просто: виробник закупляє сировину за кордоном і в Україні, виробляє сигарети і продає все дистриб’ютору (ам).
Все типу контролюється і все прозоро.
Але.
Дистриб’ютор – компанія, яку практично важко проконтролювати
Виробника, який має якісну схему виробництва – важко проконтролювати. Але якщо там є ще й  різні давальницькі схеми – то і годі. Все “розсосеться” в операційних видатках.
Якщо проаналізувати схему побудови в Україні хоча б найпопулярнішої міжнародної марки Мальборо, то ви побачите дуже цікаві нюанси:
До 2008 року виробник сигарет Philip Morris у Харкові мав свого часу декількох дистриб’юторів та оптовиків, які продавали сигарети по всій Україні. Всім відомий Балога зі своєю «Барвою» теж був у їх числі і якісно «заробив» на контрабанді цих цигарок в Європу. Це ж саме зробив і інший дистриб’ютор з волині «Волиньтабак» Сухомлин Олександр. Те ж зробили і деякі Львівські оптовики та дистриб’ютори, одеські Кауфмани.
Але…
В якийсь час, на міжнародну компанію приходять нові менеджери по ротації і народжується нова схема.
В Україну приходить монополіст Кремля (у партнерстві з паном Гундяєвим, який всі свої капітали підняв на імпорту-експорту “без кордонів” акцизних товарів, а найбільше на цигарках) – компанія МЕГАПОЛІС (http://www.gkm.ru/) На той момент ця компанія закінчила консолідацію сигаретного ринку Росії і пішла в регіони (так вони кажуть про всі пострадянські республіки до цих пір). Свій офіс компанія відкриває не в Києві, а у файному місті Тернополі, називає себе “Мегаполіс- Україна” і скупає всіх дистриб’юторів сигарет в Україні за короткий час. Оборот компанії на сьогодні тільки по цигарках більш як 1 млрд євро на рік.
Консолідація закінчилась. Далі побудова сірої схеми  – це робота з сірим імпортом сировини/сигарет та побудова роботи сірих схем всередині країни. Виробнику, (а тим більше з таким іменем як Philip Morris), не личить “попадатися” на сірому. Основне – мати лояльного керівника цієї компанії. Для цього необхідно написати цілу додаткову статтю про лобіюванню «лояльних» до “Мегаполіса” (читайте і розумійте далі Кремля і Путіна) керівників компаній підакцизних товарів як в РФ так і в Україні. Всю роль “криші” та організації всіх схем взяла на себе компанія Мегаполіс-Україна з її російським та проросійським менеджментом. (А як же ж! УТернополі одні патріоти!!! Ага).
Отак за короткий час компанія Мегаполіс-Україна налагодила всі схеми. До пори до часу все контролювалось з Москви, але після Революції Гідності, у зв’язку з посиленням контролю за грошовими потоками з РФ, постало питання: «Кто будет смотрящим в Украине за потоками?». Після «сходняка» та певних кремлівських маніпуляцій вибір впав на «Бориску». Судячи по тому як в Мегаполіс – Україна зайшли гроші Бориса Кауфмана з Платінум банка, то можна зрозуміти, що до 30 відсотків компанії Мегаполіс Україна віддано йому. Щоб тема була повністю замкнута на «своїх», з недавніх пір Фірташ в Платінум банк дає свого посіпаку та злодія, (а до недавнього голову правління Надра банк) – пана Зінькова. Ще зовсім недавно він щотижня літав у відень рапортувати як там гроші Фірташа крадуться і виводяться з Надри. Тепер він буде рапортувати, як ідуть потоки від Мегаполіса та контрабанди через Платінум.
“Бориска” – хлопець битий і брат у нього є, тому почав трохи будувати свої старі зв’язки. Звичайно це буде супроводжуватись заміною агентів і “смотрящих на місцях” та свої, (дякуючи брату зеку), комунікації.
Раніше, (як сказав сьогоднішній губернатор Закарпаття), потоки переділялися “тихо і законно”. Це було раніше, тому що не було стільки зброї та «добровольців». В принципі Кемлю байдуже, хто там на місцях буде кришувати логістику. Все одно гроші прийдуть в один карман, а також головне, щоб смотрящі виконували і політичні задачі. Тим більше за фінансування політичних задач платить пересічний громадянин, купуючи цигарки та допомагаючи їх контрабанді в Європу.
От і зрозумійте, чому війни у Закарпатті і де треба воювати насправді”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета