20 травня 2022 року
06:56:58

Політика

Стали відомі деталі скандального розслідування в Тернопільській ОДА

16.07.2015 07:41

16.07.2015

Як відомо, з 07 по 14 липня в Тернопільській облдержадміністрації проводилося службове розслідування стосовно заступника голови ОДА Леоніда Бицюри. Цікаво, що розпочалося воно відразу після завершення попереднього – з розслідування фактів хабарництва в.о. заступника голови Івана Бабійчука, оприлюднених в ЗМІ минулого місяця.

Бицюра, як виявилося, не напрацював рішення, яке б сподобалось голові ОДА Степану Барні. Планувалося, що опальний “свободівць” буде змушений виправдати колишнього “регіонала”. Власне, саме таку інформацію поспішили поширити близькі до ОДА ЗМІ. Чи то критика журналістів, чи обурення громадськості, чи щось інше вплинуло на Бицюру,але він не тільки не виправдав Бабійчука, а й фактично спровокував розгляд фактів хабарництва на ще вищому рівні(в Генпрокуратурі, МВС та Адміністрації Президента за зверненнями напродних депутатів України), чим і наразився на гнів “губернатора” Барни, інституцького товариша Бабійчука.

Помста була витонченою. Окрім того, що Бицюру тимчасово відсторонили від виконання службових обов’язків, головою “розстрільної” комісії Барна призначив давнього ворога “свободівця” Івана Крисака.

Ні для кого не секрет, що останніх 6 років Бицюра веде активну кампанію по розслідуванню майнових та земельних злочинів Крисака в Ангелівці Тернопільського району. Окрім постійних перевірок всіх можливих органів, Крисак пережив обговорення фактів своїх злодіянь у Верховній Раді. Особисто в руки Петру Порошенку було передано матеріали стосовно злочинів чиновника у приміському селі.

На початку року, під тиском мешканців села, правоохоронцями було навіть складено протокол про корупційне діяння Крисака, про те, що 26 червня 2014 року в 14 годині дня, в робочий час, Крисак І.Б., прибув на засідання і особисто подав виконкому Романівської сільської ради листа ПАТ “Ангелівка” про присвоєння адресного номера гідроспоруді греблі “Ставок” та із застосуванням морального тиску декілька годин тероризував членів виконкому,щоб вони надали на користь лобійованої ним комерційної структури довідку з вказаною адресою гідроспоруди для подальшого привласнення місцевого ставу. На даний час Крисак оскаржує цей протокол в суді.

Отже, Барна свідомо звів двох “заклятих друзів”, сподіваючись, що вони “втоплять” одне одного.

Проте плани, як виявилося, не дали бажаного результату. По Бицюрі банально замало фактажу. Розкручена тема так званого дерибану землі недобудованої обласної бібліотеки вперлася в те, що земля, як з’ясувалось, за бібліотекою попросту не закріплена, а отже – і не могла бути відчужена. Юридична колізія настільки озадачила Крисака, що він змушений був вдатися до допомоги своєї колєжанки Світлани Беспоповцевої- одіозної чиновниці з ОДА. Хто як не вона, активна членкиня команди Хоптяна та “Партії регіонів” – найліпше знає як “обстряпати таке дільце”. Відсидівши практично рік на лікарняних, поки Сиротюк був при посаді, вона, начальник організаційного відділу ОДА, незрозумілим чином у тоді в.о. голови ОДА Крисака вислужила підвищення та місце цілого начальника управління фінансово-господарського забезпечення апарату ОДА. Настав час віддячити. Оскільки ні юристи, ні кадровики так і не змогли вигадати компромат на Бицюру, цю поважну місію, стверджують достовірні джерела з “білого дому”, доручили саме їй.

Гримуча суміш Крисака, Беспоповцевої та Бабійчука (якого, між іншим, також призначив колись в.о. Крисак)  ось-ось вихлюпнеться помиями на Бицюру. До речі, вже навіть на сьогодні, на 15.00, кажуть, було заплановано “сенсаційну” прес-конференцію. Але чи то з причин неготовності “обвинувачувального матеріалу”, чи від страху, що громадськість просто висміє псевдоаргументи вини Бицюри, Крисак, оповідають, переніс її на понеділок.

Отже, наступний акт п’єси під назвою “в ОДА нема чим зайнятися” або “внутрішня гризня в ода” очікується зовсім скоро. “Білодомівці” шепочуться, що вже всі квитки на цей цирк уже розкуплені й очікується справжнісінький  аншлаг. Що ж, поживемо-побачимо.

Христина Семеринець.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета