17 серпня 2022 року
04:38:16

Політика

Перший “бій” депутатів Тернопільської міськради

11.11.2015 17:30

11.11.2015

Завершальним акордом сесії і водночас першимй “боєм” новообраних депутатів Тернопільської міської ради стало затвердежння складу постійних комісій Тернопільської міської ради.

Комісій — 8. Усі бажаючі увійти до них повинні були написати заяви заздалегідь. Але…

У результаті постійні комісії міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності та з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства опинились тільки з головами (відповідно  “свободівцем” Володимиром Стаюрою та “народноконтролівцем” Романом Ляховичем)  і без жодного члена. Для того, щоб делегувати когось до цих комісій, фракцій взяли десятихвилинний тайм-аут.

У результаті член фракції “БПП-”Солідарність” Павло Бич  з комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту “перекочував” до комісії  з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності.Оце й усього. Решта депутатів ще думатимуть.

Єдиною комісією, яка на час голосування залишалась без голови, була комісія з питань містобудування.  Сергій Надал запропонував очолити її комусь з представників фракції “Самопоміч”, адже вони так активно критикували діяльність мера у місті. Нехай, мовляв, візьмуться та наведуть лад. Проте “Самопоміч” пропозицію проігнорувала. Позицію  “Самопомочі”, яка, схоже, спільно з “Громадянською позицією” і складатиме опозицію в новообраній міській раді,  Сергій Віталійович прокоментував під час післясесійного брифінгу.

{youtube}ikPRTcmivCQ{/youtube}

Відповідальність від якої відмовились чоловіки зі “Самопомочі” , взяла на свої тендітні жіночі плечі “свободівка” Наталія Паньків. Її кандидатуру на голову постійної комісії з питань містобудування  вніс мер, підримали дружину колишнього депутата-міськради  Віктора Паньківа 25 депутатів. Щоправда, “БПП-”Солідарність” внесли також на голову цієї комісії  “радикала” Свяслава Півторака. Пропозицію приправили “залізним аргументом”: під час виборчої кампанії у нього ж було гасло “Півторак прийде і лад у місті наведе”, ото прийшов — нехай наводить. Та отримав “ляшкіст” усього 13 голосів, чи то не повірили йому колеги, чи просто пожартували …?

Запропонували “порошенківці” і свою кандидатуру на голову комісії з питань ЖКГ, екології та надзвичайних ситуацій, енергозабезпечення та енергозберження. Кажуть, нехай замість “свободівця” Івана Сороколіта комісію очолить “гриценківець” Петро Ландяк. Така пропозиція, схоже, і для самого Ландяка стала несподіванкою, адже він навіть не подав заздалегідь заяви до комісії, а зголосився вступити до неї тільки під час сесії. Депутати віддали пану Ландяку усього 16 голосів. Головою комісії залишився Сороколіт.

Змінити голову постійної комісії з питань освіти, культури, молодіжної політики, фізичної культури та спорту спробували предстаники фракції “Самопомочі”. Замість “порошенківця” Володимира Міська запропонували Олега Нитку, котрий просто належить до цієї комісії. Проте кандидатура була депутатами не підтримана.

До очільників решти двох постійних комісій у жодної з фракцій питань не виникло. Тож, постійні комісії з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму очолив Михайло Ібрагімов від фракції “БПП-”Солідарність”, з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі“бютівець” Андрій Артимович.

Цікавим та несподіваним виявився і склад комісій. До прикладу, для багатьох загадка, що робитиме у комісії з питань містобудування акторка обласного драмтеатру Вікторія Шараськіна?  Чи не було б з неї більше користі у комісії з питань культури, наприклад? Хоча, кажуть, талановита людина — талановита у всьому. Тож, час покаже!

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета