26 жовтня 2021 року
12:45:51

Політика

Що керувало тернопільським депутатом: громадський обов’язок чи бізнес-інтереси?

18.01.2016 15:27

18.01.2016

Допис депутата Тернопільської міської ради від фракції “Громадянська позиція” Петра Ландяка в соцмережах наробив на вихідні неабиякого галасу. Ще б пак, адже йшлось в ньому про те, що діти в садочках міста ледь не голодують.

“Позавчора отримав інформацію про те, що протягом грудня місяця в дитячі садочки міста Тернополя ЖОДНОГО РАЗУ не завозили молоко, масло, кисломолочний сир, фрукти, овочі!!! М’ясо, по одних інформаціях, також не завозили, по інших – завозили лише в першій декаді грудня. Хліб завозили по накладних, де було вказано його безоплатну поставку, а в січні цього року мають недодати, а фактично виписати, ту кількість хліба , який “подарували” в грудні !!! Цю інформацію я два дні тому передав начальнику управління освіти міста, а сьогодні міському голові. Зазначаю, що вартість продуктів одноденного харчування дитини в садочку коштує 15 грн. З цієї суми батьки справно оплачують 9 грн. з розрахунку на день, а з бюджету доплачують 6 грн. Чому ж тоді діти лишаються голодними???“, – йдеться в дописі.

На тривогу депутата міська рада одразу ж апелювала офіційним: “У дошкільних навчальних закладах міста поставляються усі необхідні продукти, а вихованці забезпечені повноцінним харчуванням. Відтак, слова одного із депутатів міської ради про те, що у дитсадки Тернополя у грудні не завозили продукти, не відповідають дійсності.

Управління освіти та науки міської ради інформує, що протягом грудня у дитячі садки міста здійснювалися поставки м’ясо-молочних продуктів, круп, борошна, овочів та фруктів, хліба у достатній кількості, з яких для дітей було приготовлене повноцінне харчування.

Серед інших продуктів, протягом грудня у дитячі садки Тернополя було поставлено:

м’ясо – 10028, 6 кг

риба – 3777 кг

масло – 908,7 кг

молоко – 6104,6 кг

сметана – 972 кг

сир – 361 кг

яйця – 60830 шт.

крупи – 5 695 кг

борошно – 2 650 кг

хліб – 13038 кг

цукор – 6 200 кг та ін.”

У відповідь Петро Ландяк поділився своїми роздумами щодо врегулювання ситуації: ” Найпростіше коли б міський голова взяв під контроль дане питання. Він може легко і швидко отримати всю інформацію (хоча , як кажуть в дошкільних закладах – він знає немало) про якість продуктів , які завозять і побачити провали і великі перебої у поставках. Чи зробить це мер ? Вірю мало!!! Йому потрібно буде негайно звільнити начальника управління освіти!!! Чи захоче?

Другий правильний крок влади мав би полягати в тому, щоб ліквідувати централізовану бухгалтерію та ввести 0.5- 0,75 ( в залежності від потреби) ставки бухгалтера в кожен дитячий садочок і в такий спосіб , не затрачаючи лишніх грошей на адмінапарат, можна уникнути ВЕЛИКОЇ КОРУПЦІЙНОЇ складовоі при проведенні тендерів. Тоді не буде відкритих торгів, які контролюють в управлінні освіти та скеровують у потрібний їм напрямок, при визначенні переможців. В окремих обласних центрах Украіни ліквідували централізовані бухгалтеріі. .Хочу зазначити, що вигоду від сьогоднішнього стану мають ЛИШЕ одна- дві високопосадові особи в місті!!! Це моє переконання! Вплинути на ситуацію в дитячих садочках, без ризику вилетіти з роботи НЕ можливо!

Третій крок, а можливо він мав би бути першим. Це коли БАТЬКИ, які оплачують 60% власними коштами за харчування, а 40% іде доплата з міського бюджету, а до цих коштів також має відношення кожен тернополянин, який сплачує податки (прошу не вважати ці кошти- коштами мера, чи якогось міського високопосадовця), мали б створити систему постійного батьківського контролю за якістю продуктів , які завозять. Зробіть це!!! Повірте, немає більш дієвої системи контролю в сьогоднішніх тернопільських реаліях за контролем у виконанні корупційних тендерів. Такі батьківські комітети мали б працювати не щоденно , а хоча б з періодичними “наскоками”. Потратьте на це час, пожалійте своїх дітей.

Лише спільними зусиллями, можна викорінити існуючі проблеми з харчуваням дітей”.


 

Такий ось словесний пінг-понг вийшов. Аби переконатись, що пан Ландяк не зчинив цунамі в шклянці води, телефонуємо завідуючим кількох тернопільських дитсадків. Троє запевняють: проблем жодних, двоє просять перетелефонувати пізніше й …не беруть слухавки більше. Робимо висновки: проблема є, але, схоже, не в усіх та не настілкьи гсотра. Як пояснила одна із завідуючих: “завозять і завозили всі продукти, але через оту економію довелось зменшити калорійність. Але то так по всій Україні”.

Жаль, що через економію в країні та глупість урядовців, страждають діти. Хоча, як показує практика, ніхто з чинивників ніяких гучних заяв просто так не робить. Ось і допис “гриценківця” читала не без внутрішнього сум’яття. Адже не таємниця, що бізнес пана Ландяка тісно пов’язаний із постачанням продуктів харчування. До того і тепер представник “Громадянської позиції” від початку присутній  на тендерах постачання продуктів у навчальні заклади міста, що відбувались у січні й тривають досі. Входять “гриценківці” й до складу тендерних комісії. Тож, як кажуть, Петро Ландяк має всі козирі в руках. Відповідно,  оприлюднене, погодьтесь, цілком може бути таким собі гібридом громадських та бізнес-інтересів депутата.

І будь мудрим, як кажуть, в тій політиці…

Дарка Цвяшок.

 

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031