24 травня 2022 року
17:45:49

Політика

Тернополянин: “Ми що, повертаємось до часів Януковича?”

04.05.2015 10:00

Дата: 04.05.2015

Попри намагання Тернопільської міської влади заборонити проведення 3 травня на Театральному майдані Народного Віче “Куме, нашій владі кінець!”, воно все ж таки відбулось. Не багатолюдне, щоправда (чи то всі по пікніках роз’їхались, чи набридло вже слухати-балакати, тож махнули рукою?). Серед присутніх — волонтери, “Айдарівці”, звичайні перехожі. Однак організаторів низька явка на Віче не засмутила.

Діло не в кількості, а діло в якості, –  зазначає волонтерка та організатор Віче Ліза Шапошнік. – Ми хочемо висловити свою позицію людям”.

Розпочалось Віче спільною молитвою за мир в Україні та тих, хто віддав життя за неї.

Відтак слово тримали волонтери. Їхні палкі виступи були про те, що влада перестала дослухатись до людей, що їй байдуже думка народу.  Одним із питань, що піднімалось було “Чому звільняють гідних керівників районних адміністрацій? ” Зокрема активісти протестували проти звільнення голів Теребовлянської і Збаразької РДА.

Якщо людина працювала для спільноти, для людей, для чого її знімати? –  запитує волонтер Володимир Карлатян. – У нас зараз такий важкий стан в країні, йде війна. Для чого підбурювати  народ? Цих голів вибирав Майдан.   Про пані Зелінську, голову Теребовлянської райдержадміністрації, можу сказати лише хороше,  це людина, яка живе роботою, волонтерство – її життя”.Після Майдану влада обіцяла бути з народом і бути народною, – констатує тернополянин Петро. – Обіцяла і вкотре збрехала, виходить! Людей, котрі достойні та мають підтримку громад, вона звільняє, а на їхнє місце ставить тих, хто вигідний їй, котрі танцюватимуть виключно під її дудку. Хто вони? Чому  перед тим, як відбулось призначення, їхні кандидатури не обговорювались з громадами?  Ми що, повертаємось до часів Януковича, коли все робились тишком-нишком, бо так вигідно, бо так треба? Ні. Цього більше не буде! Занадто багато крові пролито, щоб януковичі знову всілися в теплі крісла в ОДА й РДА та почали керувати!”

Владою, кожен з присутніх невдоволений по-своєму. “Допекло!”- зізнаються пересічні громадяни.

Я прийшла на мітинг, але що тут буде, напевне, не знала, –  розповідає тернополянка пані Марія. – Але читаю на плакатах такі речі, що диву дивуюся. Вражає те, що не змінюється влада”.

Я знав, що буде мітинг і прийшов підтримати його, бо не задоволений роботою міської влади, – розповідає тернополянин Микола Кіт. – Нині я живу в будинку з химерами по-тернопільськи. Куди не звертався, нашу бюрократію побороти неможливо”.


Були й такі, що не схвалили Віче. Мовляв, “у країні війна, не час протестувати”.

“Добре придумали, – емоційно констатує Олександр із Теребовлянщини.  – Іншими словами: влада може творити, що хоче, а хто проти того, що вона творить, той працює на Путіна. Гарна відмазка. Та вони забули, що ми вже не ті. Українці вже не ті, їх такими “страшилками” не злякаєш і знову в рабство не заженеш. Влада поставлена народом, тому має відповідати перед народом. Ось, чому тут нема нікого ні від міської ради, ні від ОДА? Що, знайшли важливіші справи, ніж прийти до людей і відповідати перед людьми?”

…Тривало Віче понад дві години. Ухвалили під час нього, як зазначає Ліза Шапочнік, що уважно стежитимуть за діями влади — як міської, так і обласної.  А ще бодай раз у місяць збиратимуть Віче, щоб ті, “котрі нагорі” не забули, що на кого насправді працюють і про чий добробут мають дбати.

Уляна ЯСНІЙ.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета