27 січня 2022 року
23:55:07

Політика

Тернопіль: Коли зміни — на краще

30.03.2016 18:39

Спеціалісти і журналісти обговорили процес реформування територіальних органів Міністерства юстиції в тернопільському прес-клубі.

Як зазначив начальник головного територіального управління юстиції в Тернопільській області Едуард Кольцов, раніше в районне управління юстиції, що функціонувало у кожному районі, входили такі підрозділи: саме районне управління юстиції, підрозділ державної виконавчої служби та підрозділ реєстраційної служби.

Тепер, у процесі децентралізації влади, відбувається перехід функцій реєстраційних підрозділів до органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій. Тому на Тернопільщині реєстраційні підрозділи запрацюють у кожній райдержадміністрації і всіх містах обласного підпорядкування — Бережанах, Чорткові та Кременці. Крім цього, за бажанням громади реєстраційні підрозділи можуть бути створені в об’єднаних територіальних громадах та міських радах. До того ж як державні, так і приватні нотаріуси з початку 2016 року також наділені повноваженнями державних реєстраторів. Мета таких змін, за словами пана Едуарда, спростити життя, зекономити час громадян, повідомляє «Вільне життя плюс». 

Реформи Мін’юсту триватимуть і надалі.

— Уже прийнято рішення про ліквідацію районних управлінь юстиції, — каже Едуард Кольцов. — Підрозділи державної виконавчої служби та підрозділи державної реєстрації актів цивільного стану підпорядковуватимуться безпосередньо головному територіальному управлінню юстиції. А замість районних управлінь юстиції створять бюро правової допомоги.

Останні запрацюють уже з першого липня цього року. Вони будуть створені в усіх районних центрах як відокремлені структурні підрозділи вже існуючих місцевих центрів — Тернопільського, Чортківського та Кременецького. Як зазначає директор Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Гамбаль, головна мета бюро полягає в тому, щоб посилити правову спроможність громад. Бо допомогу отримуватимуть навіть жителі віддалених містечок і сіл, вона стане доступнішою.

Первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень із правових питань тощо. Часто після високоякісного її надання в клієнтів уже немає потреби щодо отримання вторинної правової допомоги, тобто проблему успішно розв’язують на досудовій стадії. Також у бюро правової допомоги буде можливість доступу до електронних сервісів Мін’юсту, працюватимуть два-три кваліфіковані працівники-юристи, які надаватимуть послуги громадянам.

Заступник директора регіонального центру з надання безоплатної допомоги Світлана Бандура розповіла присутнім про специфіку вторинної правової допомоги. Вона полягає у наданні затриманому, незважаючи чи адміністративне це затримання, чи кримінальне, послуг адвоката, які оплачує держава.

До слова, згідно із внесеними до законодавства змінами особі, яку затримують за вчинення злочину, обов’язково має бути призначено адвоката. Після затримання працівник правоохоронних органів повинен зателефонувати в центр надання безоплатної вторинної допомоги, повідомити про випадок, відтак звідти до затриманого надішлють адвоката. А вже згодом з’ясують: потрапляє особа під критерії надання цих послуг чи ні. Поінформувати центр також має право сам затриманий, родичі чи близькі.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета