15 серпня 2022 року
00:02:10

Політика

Тернопільщина: Степана Барну “поставлять у куток”?

20.03.2017 08:15

У п’ятницю в стінах «білого дому» шепотілись: голова не на роботі, у лікарні кажуть, під крапельницею…

 

Версій одразу назріло кілька. Офіційна: висока температура. Що вдієш, перед простудою всі рівні…

Був вірус та крапельниця чи ні, але на звістку про викриття на хабарництві того ж 17 березня співробітниками СБУ спільно з військовою прокуратурою на керівника однієї з госпрозрахункових установ ОДА, Степан Степанович прокоментував  у соцмережах.

«Дякую співробітникам Служби безпеки України за проведену роботу. Далі буде…» – написав,  так, ніби він причетний до проробленого, ніби  сам викривав, хапав,  а не вони…  Що саме «далі буде…» – голова ОДА не уточнив, а звучить, погодьтесь,  двояко!  


Але я не про те. Я про  п`яте засідання Ради регіонального розвитку, що має відбутись  нині, 20 березня, під головуванням Президента Порошенка в столиці. 

Запрошений на нього і помазаник Гаранта, якого тихо зненавиділи колеги-губернатори за надмірний потяг до «словоблудства та пустослів`я за трибуною чи з місця»  Степан Степанович. І за ідеєю мав би на тому засідання він світитись, як лампочка Ілліча, бо ж Тернопільщина лідирує за кількістю об’єднаних громад  (байдуже якість та спосіб, головне – статистика), а саме вони тема зібрання. Якби не … кілька «але». 

Прийшовши на посаду, пан Барна бився в груди й обіцяв, що від корупції в стінах ОДА й сліду не лишиться. Минув час, а обіцянку не виконано. Злукавив, виходить, Степан Степанович перед Гарантом! Та й вплив на депутатів облради втратив, то вони підтримали активістів і заборонили будівництво ГЕС на Дністрі, то підтримали блокаду торгівлі на крові… Не порядок! І коли б не нинішня алергія Петра Олексійовича на дочасні вибори, котрі, ну зовсім не вигідні ні йому, ні його партії, то Степан Барна отримав би, ймовірно, не тільки прочухана. А так його Президент, можливо,  тільки «поставить у куток», тобто ігноруватиме, демонструючи роздратованість ситуацією.

І виходів у Степана Степановича два: перший – попри все продовжувати доречно і зовсім недоречно на засіданні «вистрибувати як Пилип з конопель», вставляючи всюди «своїх п`ять копійок» та намагаючись активністю вправити своє недолуге губернаторство. Другий – не приїхати взагалі на засідання, зіславшись на …простуду. А що, хто з нас так колись не робив у школі?

Що вибере і що з того вийде – стане відомо вже за кілька годин. І як би не було, осад від ситуації таки залишиться. І рано чи пізно Петро Порошенко таки задумається над тим, чи не вичерпав себе Барна, чи, в разі таки позачергових виборів, впорається він, якщо за час свого керування втратив і вплив, і підтримку багатьох впливових друзів, і, головне, репутацію…?

Осип Нагірний.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета