28 травня 2022 року
01:23:08

Політика

Тернопільські депутати можуть стати першопрохідцями. У чому?

26.11.2015 16:31

26.11.2015

Працювати в ім’я громади та відновити довіру людей до влади закликав депутатів Тернопільської міської ради сьомого скликання депутат від фракції ВО “Свобода” Іван Сороколіт.

Для цього, переконаний, потрібно не багато-не мало: правильно побудувати власну роботу, щоб згодом не було соромно глянути у вічі тим, хто довірив тобі представляти свої інтереси у міськраді.

Роботу депутата, зазначив під час другого сесійного засідання, що відбулось 24 листопада, Іван Леонідович, можна умовно поділити на два напрямки: розв’язання проблем міста загалом та конкретного виборчого округу.

“Звичайно, що витрачати кілька годин в місяць для участі в роботі депутатських комісій, а також пленарних засіданнях сесії не є надскладним завданням. Але чи такої роботи достатньо? Чи дасть вона ті результати, які виборці очікують від вас? – спитав риторично з трибуни сесійної зали. – На мою думку – не дасть! Громада очікує від своїх депутатів іншого. Перш за все – це постійної й системної роботи й двостороннього зв’язку з тими, хто делегував нам представницьку владу. Маємо визнати, що сьогодні очікування виборця від депутата міської ради настільки високі і, не побоюсь сказати, – навіть до певної міри завищені, що для їх неповного, але хоча б часткового задоволення потрібні значні витрати особистого часу, зусиль, ресурсів. Частково кожен з нас це вже відчув протягом останніх десяти днів підготовки до даної сесії, працюючи в комісіях і спілкуючись з виборцями. З власного попереднього досвіду скажу, що навіть дуже оптимізована депутатська робота займає не менше половини всього власного часу і цього часто все одно замало. Це, на мою думку, вже не зовсім громадська діяльність. Це повноцінна робота”.

Спираючись на власний досвід, Іван Сороколіт відкрив “депутатам-новачкам”  очі на проблеми, з якими зустрічатимуться  в майбутньому. Звісно, коли прагнутимуть дійсно працювати на благо громади, а не просто протирати штани та виблискувати депутатським значком. Для вирішення наболілих питань тернополян їм доведеться залучати і  сторонніх кваліфікованих юристів, і  вузькопрофільних фахівців та експертів. Їх чекає й участь у судових процесах,і довготривала виснажлива переписка з різноманітними інстанціями: від ЖЕКів до міністерств, Президента та Прем’єр-Міністра, і багаторазова участь у зборах мешканців будинків, засіданнях різноманітних робочих груп, комісій, громадських слуханнях…

“Що ж дає системна, часто складна, та ресурсоємна депутатська робота? Дає всього лише дві прості речі: довіру та підтримку виборця. Причому дає довіру не лише персоніфіковану, а й до влади в цілому. Це не теорія. Це практика”, – констатував “свободівець”.

Набиваючи власні депутатські гулі, протягом останніх кількох років, частина депутатів намагались вибудувати постійний взаємозв’язок з виборцями. І окремим депутатам, зокрема й Івану Сороколіту, це вдалось. Найкрасномовніший доказ – результати місцевих виборів: при повній відсутності на виборчому окрузі повноцінного ремонту прибудинкової території та відсутності оновленого скверу чи фонтану, результат підтримки депутата 54% та міського голови 67% .

“До чого я веду? – резюмував Іван Леонідович. – Веду до не зовсім популярної теми – до того, що нам, депутатам, вже зараз слід приділити увагу організаційному забезпеченню власної роботи, у тому числі, за рахунок бюджетних витрат. Який механізм виділення коштів на забезпечення роботи депутата? Не візьмусь озвучувати якийсь єдиноправильний варіант. Можна запозичувати вже напрацьований досвід інших міст, а можна бути першопрохідцями та реалізувати сміливі ідеї, котрі, згодом ставитимуть в приклад. Я – прихильник нового та революційного!”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета