25 травня 2022 року
19:27:22

Політика

Секрети тернопільського ляльковода

31.03.2015 09:08

Дата: 31.03.2015

Політичні інтриги та ігри в Тернополі й області набирають все більших обертів. І чим ближче до виборів, якщо звісно вони будуть, тим вищим стає градус політичної напруги. Нині TopNews отримав листа від такого собі “Правдоруба”. Спочатку ми вагалися, чи публікувати його, анонімка усе ж таки, але потім вирішили: а чому б і ні. У нас же свобода слова. Висновки робіть самі.

“Секрети тернопільського ляльковода

Особисті образи, невдачі та програші часто стають для політиків надпотужнішим мотиватором до відновлення, дій та вчинків без гальм та обмежень. Часто їх кроки виглядають нелогічними, позбавленими будь-якого сенсу, нераціональними. Такі особи готові на чималі втрати в ім’я «їхньої особливої правди».

Здавалося б, 2010 рік поставив колишнього мера Заставного на  коліна, перекресливши політичні перспективи. Після таких глибоких поразок, мало хто підводиться. А він зумів. На зло всім. Помста стала його політичним мотиватором і порятунком. Бажання відімстити ненависним свободівцям на чолі з Кайдою та  недавнім поплічникам твердо вело Романа Заставного нагору. У 2012 -му — спіткнувся. Не пройшов по списку. Стратився. Бажання відімстити стало ще більшим. А він — обережнішим та хитрішим у «снуванні політичної павутини».

2014-ий став роком повного тріумфу Заставного. Джек-пот. Роман Йосипович не тільки пройшов у Верховну Раду, а й затягнув за собою власну молоду команду – Тараса Юрика, Степана Барну та окремо невгамовного Олега Барну. Та це ще не все. Заставному вдалося за досить кругленьку доларову цифру маріонеткою Іваном Коваликом збити з політичної орбіти колишнього голову облради та нардепа Олексія Кайду. Де той зараз? Риє окопи, подає снаряди. Безславний фінал нардепа-зайди…

Та от київські кулуари не приймають Заставного, бажання очолити бюджетний комітет, потім стати заступником у ньому розбилися об столичний раціоналізм. Ні керівництву рідної фракції “Народного Фронту”, ні близького Блоку Петра Порошенка  Заставний цікавим так і не став. Це змусило його повністю зосередити  свою увагу на Тернопіллі. Тут у нього тепер конкурентів нема. Нардепи? Так вони всі увійшли в новостворену у ВР депутатську фракцію “Тернопільщина”.  Яку він же ж й очолив. А отже — красномовно задекларував, хто головний.

Спроба посадити в крісло губернатора недосвідченого порошенківця Віктора Шумаду провалилась. Тож Заставний  концентрує свої зусилля на випадковому в.о. голови ОДА Івану Крисаку. Той, у розпалі війни з Бицюрою, – не противиться.  Стає слухняною маріонеткою у руках досвідченого нардепа-ляльковода, щоб тільки  втриматися в кріслі. Його руками Заставний очищає ОДА від залишків Сиротюкової команди. Очищає, як уміє, і в силу непрофесійності робить купу помилок, за які нардепу доводиться червоніти в Адміністрації Президента та Кабміні, захищаючи в.о. І можливо фарс продовжувався б й далі, якби не порушені кримінальні справи стосовно Крисака та ряд судових засідань, що чекають його. Заставний вирішує стару ляльку замінити на нову. Він активно лобіює призначення губернатором Степана Барни попри бажання самого Барни.  І в нього виходить. Указ ось-ось має бути підписаним. Та не врахував Роман Йосипович одного: Барна — не Крисак. Він красномовніший, дипломатичніший, а головне — репутація його допоки нічим не заплямована. Тобто, ниточок, за які можна буде смикати, не так уже в ляльковода й багато.

Ще однією ідеєю фікс Заставного від 2014-го була дискредитація обласної ради на чолі з неробою-свободівцем Василем Хомінцем. За великим рахунком, йому не треба було докладати якихось  надмірних зусиль. Гнила та розрізнена верхівка облради вкупі з політичним  аферистом Дулебою  сама поволі загиналася. Контрольними пострілами з боку Заставного мають стати наболілі для самого самого теми: сміттєпереробна лінія, аеропорт та обласний довгобуд-бібліотека. Ними ж планує політично добити і Бицюру, що й так вже ледве тріпається. Тому першим почне активно говорити про них, пропонувати рішення, а ще розпочне антикорупційну програму та люстрацію.  

Зараз на передній план атаки Заставного виходить і  головний його кривдник – Надал. Його падіння має стати апофеозом п’ятирічної помсти. Задля цієї мети нардепу підходять будь-які партнери: від відвертого криміналітету, вчорашніх регіоналів, до перебіжчиків з колись монолітної Свободи. Засоби –  безконечні пікети, рясне поливання брудом у підконтрольних ЗМІ, тиск з боку обласної, столичної влади та правоохоронців. Усього цього достатньо, щоб похоронити рейтинг Надала. Заставному необхідно поставити свого мера. Не через велику любов до Тернополя, а через хворобливе бажання довести помсту до кінця. Та й  маніпулювати лялькою-губернатором і лялькою-мером набагато цікавіше. Політична гра вийде на інший рівень. Для чого, спитаєте це мільйонеру? Така вже в нього натура: бавитися долями людей.
ПРАВДОРУБ “.


Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета