29 травня 2022 року
11:19:04

Політика

“Правий сектор” Тернопільщини оголосив війну шахраям (відео)

19.08.2015 08:47

19.08.2015

Активісти “Правого сектору” Тернопільщини неодноразово затримували на вулицях Тернополя людей, які, прикриваючись благодійністю, збирають кошти на власні потреби. Так, нещодавно хлопці затримали псевдоволонтера з благодійного фонду “Надія дітям”.

Чоловік, сховавшись від зайвих очей, спокійно витягав зі скриньки зібрані гроші, а саму скриньку сховав у пакет. Після затримання шахрай різко заперечував свої неправомірні* дії з вийманням грошей зі скриньки, а також не бажав показувати обличчя на камеру.

{youtube}GfyEXqPvGBI{/youtube}

Перевіривши документи псевдоволонтера, наші хлопці виявили, що Павлів Святослав Іванович збирає гроші під прикриттям благодійного фонду “Надія дітям”, який зареєстрований у місті Львові по вулиці Січових Стрільців. Зв’язавшись з головним офісом у Львові, ми вияснили, що ніхто не перевіряє скільки грошей так звані “волонтери” беруть на особисті потреби. А сам чоловік запевнив, що їсти і жити за щось потрібно, тому 15% з суми, яку добрі люди жертвують на хворих дітей, шахраї самостійно забирають у свою кишеню.

Згодом активістам “Правого сектору” випала нагода поспілкуватися з одним із “волонтерів” цього фонду. Шахрай розповів, що працівникам благодійного фонду дозволено збирати гроші по всій Україні. В Тернополі вони проживають вже три тижні, свою діяльність проводять не лише по вулицях, але й у громадському транспорті. Живуть в орендованій квартирі, за яку платить їхній координатор. Ольга Романівна, жінка, якій збирають допомогу у благодійному фонді “Надія дітям”, розповіла, що “волонтери” працюють по таких містах як Львів, Чернівці, Тернопіль. За три місяці на лікування сина жінці зібрали близько 10 тисяч гривень. Гроші надсилалися на приватний рахунок матері. Проте “волонтери” запевняють, що допомогли Ользі Романівні набагато більшою сумою.

Чоловік, який був не зовсім у тверезому стані, розповів, що його дохід становить 23 гривні на день – на цигарки і на чай. Працює “волонтер” без трудового договору і без жодних документів, проте отримує від цього дохід.

Нагадаємо, що самозванці з фонду “Надія дітям” обкрадали не лише тернополян. Ще у квітні в місті Луцьку активісти затримали псевдоволонтерів, на яких розпочали активне “полювання” (Детальніша інформація: http://ar.volyn.ua/20150411-u-lutsku-oholosyly-polyuvannya-na-psevdovolonteriv/). Також був випадок, коли шахраї наче збирали кошти на лікування маленького львів’янина Назара Циценка, наживаючись на хворобі дитини. (http://tsn.ua/dopomoga/dopomozhit-vryatuvati-zhittya-nazarchiku-405196.html).

На основі даного прикладу ми можемо стверджувати, що 25-70% грошей, зібраних такими фондами не доходять до пункту призначення, списуючись на зарплату для своїх “працівників”, витрати на їхнє проживання в інших містах, а також на розвиток самого фонду. Волонтери, які приїжджають у ваше місто з інших областей є ланкою у прибутковому бізнесі. Заробляючи на людях, які хочуть допомогти знедоленим дітям, вони знімають недешеві квартири, проживаючи у них під час робочої поїздки, харчуються за зібрані на благодійність кошти і ще й отримають хорошу зарплату.

“Правий сектор” Тернопільщини заявляє, що відтепер жоден “благодійний фонд”, який діє за межами Тернопільської області, не буде проводити своїх “волонтерських” акцій. Активісти “Правого сектору” активно продовжать боротьбу з шахраями, які наживаються на дітях, більш жорсткими методами. Просимо добре подумати перед тим, як дати комусь гроші, а також повідомляти про подібні випадки шахрайства за телефоном гарячої лінії: +38 (068) 68-16-653.

Даний матеріал просимо вважати офіційним зверненням до правоохоронних органів і в найкоротший час вимагаємо відреагувати та припинити шахрайську діяльність. У випадку неспроможності правоохоронних структур, будемо діяти самостійно і не обов’язково у правовому полі.

Провід Тернопільського обласного осередку “Правого сектору”.

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета