20 січня 2022 року
10:19:59

Політика

“Олег Тягнибок своєю боротьбою довів, що російську пропаганду можна перемагати” – Ульріх Буш

20.09.2016 06:33

Україна не веде жодної боротьби за захист інтересів держави в світовому інформаційному просторі. Натомість Кремль поширює в Європі та всьому світі потужну антиукраїнську пропаганду, не отримуючи ніяких контратак.

 

Якщо ми негайно не почнемо захищати свого інформаційного простору і своїх громадян, в якому куточку світу вони би зараз не перебували, Україна не має шансів на будь-які зовнішні чи внутрішні перемоги та й навіть на існування як великої цивілізованої європейської держави. Власне, сильні держави відрізняються від слабких тим, що вони вміють захищати свої інтереси в світі. Про це 16 вересня 2016 року заявив лідер Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок на спільній прес-конференції з німецьким адвокатом, доктором юриспруденції Ульріхом Бушем на тему: “Захист іміджу України від московської пропаганди в Європі”. Тему було розкрито на прикладі виграної судової справи лідера ВО “Свобода” проти редактора відомої німецької газети “Зюддойче Цайтунґ”.

Олег Тягнибок позвався до редактора відділу розслідувань “Зюддойче Цайтунґ” ще 2014 року, коли той опублікував статтю з неправдивими висловлюваннями лідера “Свободи”, назвавши його фашистом і антисемітом. Матеріал був створений на основі брехливих висловлювань депутата Бундестагу лівого спрямування Ґреґора Кізі. Німецький політик у владних органах та телеетерах розповідав про “фашистський путч” у Києві, яким він називав Революцію гідності.

Представником інтересів українського політика в Німеччині був відомий адвокат Ульріх Буш. На початку 2016 року правозахисник добився перемоги Олега Тягнибока в суді першої інстанції. Суд призначив редакторові “Зюддойче Цайтунґ” сплатити компенсацію в розмірі тисячу євро та покрити судові витрати. Однак з цим рішенням журналіст не погодився й подав апеляцію, яка натомість за пів року збільшила йому суму покарання втричі – до 3000 євро. Під час апеляційного засідання редактор видання визнав, що опублікував неправдиву інформацію та звів наклеп на лідера української політичної сили. Гроші за рішенням суду й згодою очільника “Свободи” перераховано на допомогу українцям у Бонні, якими опікується ООН.

Під час прес-конференції Олег Тягнибок розповів про причини, з яких у світі відбувається оббріхування українських націоналістів та української держави в цілому: “Для того, аби мати перемогу в збройній війні проти Росії, треба перемогти насамперед в інформаційній війні. Те, що інформаційні війна проти України велася й раніше, ведеться тепер і буде вестися в майбутньому, ні для кого не є таємницею. Так само, як і те, що Україна, на превеликий жаль, не в стані відбивати й робити контратаки в цьому інформаційному протистоянні й ми, українці, постійно програємо. Але інформаційна війна Росії щодо України поширюється не тільки всередині двох держав як пропагандистські проросійські й антиукраїнські гасла. Вона також ведеться в Європі й за океаном.

Після Революції гідності позитив України в світі просто зашкалював. Постмайданівська влада була зобов’язана використати цю нагоду й закріпити позитивний імідж нашої держави у світі. Цього не було зроблено. Натомість Кремль через своїх лобістів у Європі й США, через різних політиків і контрольованих журналістів вів підривну діяльність проти української держави. На горіхи отримала й “Свобода”. Кремль оббріхував в очах світового суспільства Україну, зокрема й “Свободу” як одного з активних учасників політичного процесу. Через сформований пропагандою негативний імідж нашої партії створювали негативний імідж цілій державі. Усі країни захищають свої інтереси за кордоном. Проти України працює кремлівська агентура, однак держава не робить ніяких кроків для захисту свого позитивного іміджу”.

Лідер “Свободи” навів приклад французького каналу, який показав спотворений фільм про Революцію гідности та скандал із голландськими картинами. За словами Олега Тягнибока, інформацію про картини для поширення в закордонних медіа передало керівництво українського МВС. Він наголосив, що в світових, зокрема європейських ЗМІ повсякчас поширюються негативні відомості про українську державу, однак спостерігається повна відсутність реакції на це.

Ба Більше, Олег Тягнибок зауважив, що деякі українські політики часто борються зі своїми політичними опонентами, поширюючи відповідну негативну брехливу інформацію за кордоном. Націоналіст наголосив, що вони мали б розуміти: компрометуючи своїх опонентів за кордоном, вони б’ють по іміджу України, а це бумерангом повернеться до них. Очільник ВО “Свобода” зазначив, що такі дії працюють на послаблення української держави: “Такі політики не думають про наслідки своїх дій, вони гребують інтересами цілої нації і держави. Нині Україна не веде правильної інформаційної політики. Після Революції гідності було навіть створено Міністерство інформації. А де результат боротьби за український інформаційний простір?”

Своєю чергою, коментуючи виграний судовий процес, Ульріх Буш наголосив: “Путін і його оточення, його пропаганда доклали всіх зусиль, аби лідера партії “Свобода” подали за кордоном в негативному світлі. Таким чином виходить, що Олег Тягнибок і його партія були вибрані як жертовні ягнята, аби показати, зокрема в Криму, яка погана Україна й що їм нібито загрожує. І тому особлива заслуга суду в Мюнхені в тому, що вони він викрив брехню й показав невдачу російської пропаганди. Фактично Олег Тягнибок довів, що це варто робити, що особливо важливо подолати російську пропаганду й знайти юридичні шляхи там, де правники не бояться братися за такі процеси. Це показує українській державі, коли трапляються подібні випадки, що треба робити й куди звертатися задля того, аби добитися правди. Олег Тягнибок довів своєю практикою, що можна цього досягти”.

Водночас лідер українських націоналістів зазначив, що ця перемога важлива для української держави, а не для нього особисто: “Цей судовий процес довів, що свою честь і гідність нам складніше захищати в Україні. За кордоном, в Європі це набагато реалістичніше. Я би не говорив, що це перемога “Свободи” й моя особисто. Це є приклад того, як Україна на зовнішній арені повинна захищатися від інформаційної війни, яку веде сьогодні Москва й Путін. Кремль хоче зробити все, аби світ відвернувся від України й вона залишилася сам-на-сам із московською збройною агресією. До речі, в історії вже не раз були такі випадки – це завершувалося окупацією України й геноцидами. В Україні має нарешті з’явитися реальна контрпропагандистьска інформаційна політика. Зрештою, має бути розуміння того, що Україна й далі перебуває в окупованому інформаційному просторі. І якщо ми негайно не почнемо захищати свого інформаційного простору і своїх громадян, в якому куточку світу вони би зараз не перебували, Україна не має шансів на будь-які зовнішні чи внутрішні перемоги та й навіть на існування як великої цивілізованої європейської держави. Власне, сильні держави відрізняються від слабких тим, що вони вміють захищати свої інтереси в світі”.

Присутній на прес-конференції керівник Юридичної служби ВО “Свобода” Олег Бондарчук зауважив, що лідер партії виграв низку судів, добившись спростування неправдивої інформації, і в Україні. Зокрема, за словами націоналіста, це справи проти газет “Експрес” і “Ділова столиця”, а також телерадіокомпанії “Люкс”. Окрім того, він згадав про низку процесів за позовами політсили та інших її представників. Саме ж поширення наклепів Олег Бондарчук назвав тенденційним: “Є така тенденція використовувати в ЗМІ наклепницьку інформацію проти “Свободи” перед виборами. Навіть якщо подивитися на ті суди, які ми виграли, то можна прослідкуємо, що спростовувалася брехня, поширена в перевиборчий або виборчий період.

В світі існує така практика, що працівників ЗМІ можуть притягувати до кримінальної відповідальності, якщо буде доведено, що про те, що інформація не відповідає дійсності, журналістові було відомо до її поширення. На жаль, в Україні можуть бути позови тільки про захист честі і гідності. Але навіть поки ці суди будуть виграні, пройдуть не одні вибори”.

Джерело: Прес-служба ВО “Свобода” 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета