28 травня 2022 року
00:57:05

Політика

Нардеп від Тернопільщини запідозрив корупцію у сфері державних закупівель в галузі медицини?

24.06.2015 09:23

24.06.2015

 

Народний депутат від ВО “Свобода” Михайло Головко направив депутатський запит до правоохоронних органів щодо проведення перевірки фактів корупції у сфері державних закупівель в галузі медицини.

Про це парламентар  повідомив на своїй сторінці в соцмережі. Зокрема зазначив:

“Впродовж каденції В. Януковича на медичному ринку України з’явилися дві дрібні компанії з Донецька – «Донмед» (засновники – брати Герман та Володимир Фісталі) та «Ксенко» (засновник Валерій Відасов). Заснувавши по 10 – 15 компаній в різних регіонах України з різнорідною спеціалізацією – від продажу томографів та рентген установок до виробництва автомобілів швидкої допомоги та одноразових виробів на кшталт рукавичок, бинтів та одноразових систем.

Інтереси зазначених вище компаній активно лобіювалась Т. Бахтєєвою, старшим сином Януковича, а також синами Пшонки та Азарова. Завдяки чиновникам з Антимонопольного комітету, Міністерства охорони здоров’я, Держлікслужби, Кабміні та Адміністрації Президента України була вибудувана корупційна схема, що діє й сьогодні.

Схема роботи, зокрема, включала в себе:

– створення і обґрунтування цільових державних програм;

– виділення бюджетних коштів під реалізацією обладнання згідно програм;

– публікація тендерних завдань, створених цими групами компаній;

– розіграш тендерів між своїми компаніями;

– відхилення будь – яких скарг інших учасників;

– організація оплати всіх договорів;

– «охоплення» всіх сфер медичного ринку України від «важкого» обладнання до розхідних матеріалів. Як, правило, розповсюджувались обладнання низької якості по завищених цінах.

За часів Януковича буди «відмиті» величезні кошти через медичне обладнання та вироби медичного призначення. Задіювалась схема роботи через офшорні зони та відсутність оподаткування на товари цієї групи. Найбільш значимі проекти цих груп – постачання автомобілів швидкої допомоги, київський ОХМАТДИТ, проект перинатальних центрів «Нове життя», боротьба з туберкульозом, забезпечення розхідними матеріалами.

Впродовж 2015 року в різних регіонах України опубліковані абсолютно однакова оголошення з однаковими вимогами та однаковими помилками в тексті. Регіони – Одеса (міськрада), Львів (міськрада), Львів (обласна рада), Хмельницький (обласна рада). Розрахунок зроблений на 1 -2 пункти медико – технічних вимог: або габаритні розміри виробу, або третьорядні функціональні властивості, притаманні лише одному виробу, які продають ці дві групи компаній.

В медико – технічних вимогах поєднані абсолютно різнорідні вироби, – апарати штучної вентиляції легенів, реанімаційні системи, автоклави, інкубатори для немовлят, негатоскопи, центрифуги лабораторні тощо. Це унеможливлює участь інших учасників, так як номенклатура і технічні вимоги готуються під обладнання, яке розповсюджують ці дві групи компаній. В тендерних умовах прописується лише один – два пункти лише на один виріб з унікальними даними. Завдяки цьому відхиляються пропозиції всіх інших учасників. При цьому ціни, зазвичай, завищені в два, а то й в три рази.

Тендери проводяться між пов’язаними учасниками групи компаній «Ксенко». Попередній міністр МОЗ Р. Богатирьова активно лобіювала «КСЕНКО» і зараз знаходиться в розшуку. Так само знаходяться в розшуку всі основні фігуранти відмиву грошей на медицині, але ланка братів Фісталів та «КСЕНКО» успішно продовжує свою роботу в різних регіонах України. Також ці дві групи вивозили медичне обладнання з окупованих районів Донбасу, яке було придбане раніше, для повторного продажу в інших регіонах України. Зазначені оборудки завдають значної шкоди державному та місцевим бюджетам та стимулюють розповсюдження корупції у владних коридорах України.

Винні мають відповісти згідно закону і необхідно на законодавчому рівні здійснити передбачених законом заходів для недопущення в подальшому проявів корупції в медичній сфері!”

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета