28 травня 2022 року
00:46:40

Політика

Москва прагне спровокувати збройний переворот у Києві

19.02.2015 16:06

Дата: 19.02.2015.

У цьому переконаний росйський військовий оглядач та аналітик Павло Фельгенгауер. У своєму блозі на НВ він пише, що “російська влада не залишає спроб спровокувати збройний переворот у Києві, для чого прагне показово принизити українську армію.

Якщо в атаках на Дебальцеве і є якась стратегічна складова, то вона пов’язана з далекосяжними цілями Москви, а не важливістю самого міста. Мета Москви, а, відповідно, і її протеже-«ополченців» – дестабілізація ситуації в Києві та зміна режиму, про що недавно згадав один з ватажків «ДНР» Пушилин, мовляв, умови домовленостей в Мінську не досить гарні, але вони будуть здійснюватися Україною вже при новій владі.

Влада РФ прагне публічно принизити українських військових і розхитати політичну ситуацію в Києві, а згодом тим або іншим способом змінити режим. По суті, від пункту Мінських угод, який вимагає внесення змін у Конституцію, в Москві теж очікують сприяння у зміні режиму і перетворення України в проросійське держава-конфедерацію, яке гарантовано відмовиться від членства в НАТО і скасує асоціацію з ЄС.

Саме ж Дебальцеве, можливо, щось та означає для місцевих з числа «ополченців», але не до такої міри, щоб вести настільки запеклі бої за нього.

Я не перебуваю на місці і мені складно оцінювати ситуацію, але політичному і військовому керівництву України пора вирішити, що робити з Дебальцеве далі.

При цьому, варто відзначити, що ситуація в Дебальцеве зовсім інша, ніж у свій час в Іловайські, де українські війська були розгромлені, затиснуті російськими силами, залишилися без артилерії і перебували в повному розпачі. Зараз в Дебальцеве такого немає.

По суті ж, незалежно від проблем з Дебальцеве, перемир’я сьогодні потрібно всім сторонам. І навіть заради Дебальцеве, думаю, від нього не відмовляться.

Потрібно розуміти, що повноцінного припинення вогню не буде. Повториться ситуація з попереднім перемир’ям: певна оперативна пауза, перепочинок на кілька місяців. Найближчим часом наступальні операції стануть важкоздійсненними.

Належить деяка пауза, але від Дебальцеве Росія і її бойовики не відступляться. Їх ідея спочатку була в тому, щоб змусити знаходяться там українські війська здатися, за римським звичаєм «прогнати під ярмом», принизити і відправити додому, щоб це викликало політичну реакцію в Україні: лють і подальшу дестабілізацію. У Москві сплять і бачать, як би в Києві стався переворот”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета