28 травня 2022 року
20:03:32

Політика

Депутатам тернопільської міської ради, виявляється, є що приховувати

16.03.2015 08:58

Дата:16.03.2015

В рамках проекту “Відкритість народного мандату“ від сайту “Kolona.net” наші журналісти відправляли інформаційні запити щодо декларацій про доходи депутатам міських рад.

 

Цього тижня опишемо протиправну відповідь від Тернопільської міської ради, яка не надала в повній мірі запитувану інформацію. Чому не повністю? Тому що, надіслали єдину декларацію про фінансові доходи одного депутата Тернопільської міської ради, а саме Сороколіта Івана.

 

ВІДПОВІДЬ НА ЗАПИТ ПРИЙШЛА НЕ ВЧАСНО

Відповідальний у Тернопільській міській раді надіслав відповідь на запитувану інформацію не в термін передбачений Законом України “Про доступ до публічної Інформації”. Відповідно до діючого Закону, розпорядник інформації має надати відповідь на запит протягом 5 робочих днів.

Ми відправили запит 21 січня 2015 року і отримали відповідь 29 січня. Тобто відповідь запитувачу надішла на сьомий робочий день.

Відповідь Тернопольської міської ради

Скрін із пошти відповіді Тернопільської міської ради

ПРОТИПРАВНА ВІДПОВІДЬ МІСЬКОЇ РАДИ

Кількісний склад Тернопільської міської ради 60 депутатів, і лише один відкрив для громади свої статки.  Такою відповіддю буди вражені юристи та журналісти:

Скрін відповіді Тернопільської міської ради

“На Ваш запит про надання копій декларацій про майно, доходи, витрати та забов’язання фінансового характеру депутатів Тернопільської міської ради повідомляємо, що оприлюднення декларацій депутатів не передбачено чинним законодавством. Дана інформація може бути надана лише із дозволу особи про яку надається інформація.

Ваш запит доведений до відома депутатів ради 26.01.2015 на сесії міської ради. Згоду на надання інформації надав Сороколіт І.М. інші депутати такої згоди не дали.

Копія декларації додається.”

Ми звернулись за коментарем до медіа-юриста із Інституту медіа права Віти Володовської:

“Відповідь Тернопільської міської ради не відповідає вимогам закону.

Дійсно, надання саме КОПІЙ декларацій є проблемним, оскільки цей документ містить деякі відомості, які відповідно до закону “Про засади запобігання і протидії корупції” є обмеженими в доступі: “відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, а також щодо місця проживання та реєстрації декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, є інформацією з обмеженим доступом та оприлюдненню не підлягають.” ( ч. 2  ст. 12 Закону України).

Однак, разом з цим, і зазначений закон, і закон “Про доступ до публічної інформації” передбачають, що інші відомості з декларацій не можуть обмежуватись у доступі і мають надаватись. При цьому, згоди на поширення відкритих відомостей з декларації не потрібно.

У Вашій ситуації мала б бути застосована норма ч. 7 ст. 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, зокрема: “Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.”  Тобто, міська рада повинна була надати вам відомості ( по суті, виписку з декларації) по кожному депутату.”

ВИСНОВОК

Тернопільска міська рада порушила Закон України “Про доступ до публічної Інформації”. Також, хочемо зауважити те, що ненадання такої інформації карається законодавством України. Відповідальність за такі дії лежить на відповідальному у міські раді за Доступ до публічної інформації.

Депутати та міська рада можуть прокоментувати свої позиції, щодо цієї ситуації. Всі коментарі які будуть надіслані на нашу контактну електронну адресу будуть опублікованні на нашому сайті.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета