03 липня 2022 року
23:48:22

Політика

То до Тернополя їде чи ні Президент?

27.03.2015 08:12

Дата: 27.03.2015

Його чекали ще у вівторок. Потім — у середу. Врешті — п’ятниця. Чи приїде? Поки жодного офіційного підтвердження. Але зустрічати готові…

Коли відверто, то гарантії того, що Гарант  нині ступить на землю тернопільську ніякої. Так само як впевненості щодо представлення нового губернатора. Подейкують, вже все було вирішено, але Кабмін не погодив кандидатуру.  Яку з… — лише припущення.

Останні кілька днів у ЗМІ тільки й мови, що новим очільником багатостраждальної Тернопільщини буде “порошенківець”, нардеп Степан Барна. На питання: “То правда?” Степан Степанович відмахується філософським: “Час покаже” . І розумій собі, як хочеш.

Та швидше за все бажанням очолити край, пан Барна  не те, що не горить, а навіть не тліє.  Воно й зрозуміло: який нардеп з власної волі погодиться змінити мандат на головування, та ще короткотермінове (реорганізація облдержадміністрацій має ось-ось стартувати), в одній з найдепресивніших та найбідніших областей України?..  Хіба політичний смертник. Тим паче, що перед очима вже є один приклад політичного “благородства”. Це ми про екс-губернатора Олега Сиротюка.

Однак, схоже, вибору у Степана Барни катма. По-перше, патрон Роман Заставний спить і бачить його губернатором. “Народнофронтівцю” не вдалося отримати свого головного міліціянта, тому намагатиметься правдами-неправдами “посадити” відданих йому людей в крісла очільників СБУ, області, а також районів. Причина – вибори на носі.

Ось тільки Барна при такому розкладі опиниться не в дуже зручному становищі. Сяде, так би мовити, “в політичний шпагат”. Адже “Народний фронт” і Блок Петра Порошенка, подейкують, тепер, ніби кіт зі собакою. Воювати Застаному та Барні якось не пасує. А добрий результат на виборах мають дати обидві політичні сили. Отже — шукатимуть третіх, за чий рахунок зможуть отримати такі необхідні голоси. Претендентів не багато: “Батьківщина”, “Свобода”, “Самопоміч”, Радикальна партія. І адмінресурс у гонитві за підтримкою виборця — буде як розсіл після перепою.

По-друге, якщо Степан Барна “огубернатиться”, то з’явиться можливість ввести у Верховну Раду наступного в списку БПП. Ще до нині “наступним” був Рефат Чубаров. Для Президента то дуже потрібний чоловік у боротьбі за повернення Криму. Але Рефат Абдурахманович, кажуть, “заскочив” уже завдяки призначення Валерія Куліча головою Чернігівської ОДА. До “політичного стрибка” схоже готується вигідний медійник Григорій Шверк. Чи застрибне залежить знову ж таки від волі Петра Олексійовича.

По-третє, Степан Барна — політик до кінчиків пальців. Він — непоганий дипломат, оратор, історик, законотворець, але аж ніяк не господарник. А Тернопільщині зараз просто необхідний той, хто знається на “земних” справах, а не політичних. Степан Степанович сам дуже добре усвідомлює це, тому й впирається ногами й руками. Але, коли партія скаже, народ мусить відповісти “єсть”. Щоправда, є ще шанс, що Барні вдасться все ж таки відстояти на посаду голови ОДА Віктора Шумаду.  При такому розкладі, й вовк буде ситим, і вівці цілими.

Можливий також варіант, що через оті “пропихони” та “рекомендації” на “горі” махнуть рукою і …призначать губернатора Тернопільщини навмання. До прикладу, все частіше у верхах звучить прізвище ректора Кам’янець-Подільського ПДАТУ,  колишнього гендиректора Аграрного фонду, уродженця Борщівщини  Василя Іванишина. Сам ректор, оповідають, навіть у своєму виші могорич за призначення вже виставив.

Балакають і про когось з Вінничини. Але чи під силу буде “варягу” реанімувати Тернопільщину? Шанси, що він її зажене ще глибше в соціально-економічну прірву — дуже великі.

Висновків у TopNews напрошується два.  Перший. Рано чи пізно голову ОДА буде призначено. Чому? Бо в.о. губернатора Іван Крисак, подейкують, уже почав збирати речі. А хто першим тікає з корабля???
Другий. Можливо, новий голова буде зі своїх, а можливо — з чужих. Багатьом уже байдуже. Головне, щоб він нарешті був. Бо очікування та гадання, як кажуть у народі, вже набридли гірше гіркої редьки.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета