20 травня 2022 року
22:49:17

Політика

Чи виправдав Порошенко надії тернопільських активістів?

27.05.2015 10:40

27.05.2015

Минув рік, як українці “живуть по-новому”. Згідно з опитуванням Центру Разумкова, якби вибори були цієї  весни, то Порошенко знову став би Президентом. Щоправда, проголосували б за нього 19, 4%.

 

Рейтинг Гаранта за рік керування державою помітно впав. Причин більше, ніж достатньо, стверджують експерти: не зупинив війну, не продав свого бізнесу, не забезпечив безвізового режиму.

Радіо Свобода уклало навіть таку собі графічну схему життя українців по-новому.


TopNews поцікавилось у кількох тернопільських громадських активістів, підприємців, волонтерів чи виправдав Петро Олексійович їхні надії.


Ігор Крочак, волонтер, журналіст.

“Не виконано основні завдання по реформуванню ЗСУ, Генштабом не проведено нарощування ударних бронетанкових з’єднаннь рівня бригади. Я маю на увазі повністю створення бригади нового типу по комплектації як в техніці, так і в особовому складі. Система управління військ повинна бути новою і сучасною !!! Не доведено до кінця справи Іловайська і інші. За все це несе відповідальність Верховний головнокомандувач ЗС України, Президент нашої держави”.


Олег Вітвіцький, депутат Тернопільської міської ради, громадський діяч:

“Порошенко прийшов до влади на тематиці припинення війни та встановлення нових справедливих правил життя в Україні. Наразі реалізувати цю програму повною мірою йому не вдалось. На це є чимало і об’єктивних, і суб’єктивних причин, головна з яких – непрогнозована ситуація на Сході. Проте, суспільство завжди розраховує на швидкі та якісні зміни і, однозначно, за рік часу електоральна підтримка діючого Президента зменшилась, а це і є основним показником довіри”.


Сергій Лупійчук, підприємець.

Рівно рік тому ми обрали Президента України, при чому, як жодного до цього – в один тур, без фальсифікацій, махінацій і скандалів. Кредит довіри від українського народу був більший за будь-які обіцянки, хоча їх прозвучало не мало. Цей рік для нашої країни був надзвичайно важким і це вплинуло на загальне враження від дій Президента. Отже:

Підтримка України світовою спільнотою – основний акцент діяльності Президента. Він намагався ”достукатися” до кожного, застосовуючи весь наявний арсенал засобів та приділяючи цьому багато уваги. В цьому напрямку було зроблено все і навіть більше. Ніколи так з нами не спілкувалися, ніколи так нас не чули, ніколи так нас не підтримували. Завдяки Україні відбулися певні зміни на геополітичній мапі світу. Заслуга в цьому і Президента, і уряду, і всього українського народу.

За цей рік наша армія перетворилася в одну із найсильніших армій світу. Ми набиваючи гулі вчилися, не в теорії, а на практиці. Патріотизм і наснага – загострювали бажання бути сильними і вмілими. Волонтери і підприємці забезпечили армію усім необхідним. Слабкою ланкою залишається забезпечення ЗСУ технікою. А що ж Президент? Він майже впорядкував ситуацію із добровольчими батальйонами, передав окремим підрозділам декілька одиниць нової техніки, допустив волонтерів до Міністерства оборони, ну і, напевно,…все.

За цей рік ми могли неодноразово спостерігати, що наш Президент – Президент миру. Намагання уникнути повномасштабних бойових дій і в будь-який спосіб припинення їх – було першочерговим завданням нашого гаранта. І це йому вдавалося. Якою ціною? Лише час зможе дати відповідь на це запитання, а ми і далі зустрічаємо в містах і селах своїх героїв, стоячи навколішки, віддаючи шану тим хто поклав своє життя за Україну.

За цей рік ми втратили частину наших територій. Для когось це дуже багато, а для когось – мало, бо головне, що не віддали ще більше. Лінію розмежування можна погоджувати і перепогоджувати, а от кордону східного у нас нема. Так, позиція Президента незмінна, Крим – це Україна, Донецьк і Луганськ – це Україна, але для того щоб їх повернути не зроблено нічого. Хоча віднедавна ми намагаємося закріпитися і будувати повноцінну лінію оборони.

За цей рік наша економіка зазнала багато потрясінь. Курс гривні! Газ! Електроенергія! Комуналка! Відсутність прозорості державних закупівель! Схеми! – і все це зі знаком «мінус». Лише за рахунок допомоги світової спільноти всі негативні процеси змогли призупинити, але не ліквідувати їх. Відсутні обіцяні реформи в усіх галузях, а ті що запроваджені – не працюють. Народ України збіднів, як мінімум в 2,5 рази.

За цей рік Президент намагався побудувати вертикаль влади, яка нічим не відрізняється від усіх його попередників. Відчувається великий брак кадрів, адже до президентських виборів у Порошенка не було команди в усіх обласних центрах, за виключенням Вінницької області. Напевно тому зараз на багатьох ключових посадах є представники саме цього регіону. Місцями до влади повертаються особи, що служили не одному режиму.

І на останок: за цей рік у кожного українця були двоякі відчуття до Президента, до його дій і вчинків. Від гордості і радості до суму і гніву. Догодити кожному не можливо, але вже зараз чітко прослідковується відсутність бажання щось змінювати. Наш гарант може наступити на ті ж граблі, що й усі його попередники. Український народ здатний самоорганізовуватись, захищатись, боротись і…терпіти, питання лише скільки. У нашого Президента попереду ще є час і можливість змінити життя України і її народу на краще”.


Віталій  Мариновський, ресторатор, громадський діяч:

“Перечитавши багато постів на цю тему, написані моїми знайомими та незнайомими людьми… Хочу сказати наступне: В річницю обрання Президентом Порошенка П.О. бажаю йому здоров’я, сили та енергії для виконання всіх своїх обіцянок. На мою думку в нього є 4 головні завдання це: закінчення війни, євроінтеграція,встановлення нормального економічного стану в державі та децентралізація влади. Розумію, що є безліч чинників, які впливають на всі ці зобов’язання, але при такій підтримці народу, кредиті довіри, можна було гори звернути, було би бажання. Україському народу бажаю сили, мужності та волі до перемоги на всіх фронтах, чи то воєнному, чи економічному, чи корупційному. Для себе розумію, що сподіватись на владу завжди, не приводить до бажаного результату, тому починати потрібно з себе. Вірю в те, що Україці, якщо зможуть зібратись в робочі профспілки зможуть в майбутньому багато змінити в країні. Це можливо далеке минуле, і нешвидке майбутнє, але це, на мою думку буде правильним, цивілізованим кроком для покращення життя міліонів українців. Слава Україні! “


Ліля Мусіхіна, волонтер:

“Не впевнена, що випправдав. Так не можна. Здається, ми не вміємо таки обирати”.


Олександр Башта, громадський діяч:

“Стара, попередня влада януковчів мене ненавиділа за те, що я Українець в Україні, та змушувала мене прозябати на пенсію в 1048 грн/мсц, яку мені в останнє підвищив ще уряд ЮВТ. Я жив стабільно “покращенно”. Нова влада ПОПи та АПЯ, як правонаступник старої влади, змушує так само прозябати на ті ж самі 1048 грн/мсц. Хтось може подумати що то стабільність, але є одне але : при старій владі $ = 8 грн., а при новій владі $ = 24 грн. Живу вже рік “по-новому”. Влада каже, та навіть обіцяє, що може колись поговорить про можливість мені збільшити пенсію, а тим хто працює – платню за працю”.

 

А що думаєте ви? Ваші надії Президент виправдав?

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета