22 жовтня 2021 року
21:36:12

Політика

Чи вистачить губернатору Тернопільщини сміливості постати перед судом?

05.07.2016 11:14

Сьогодні, 5 липня о 14.30 голова Тернопільської облдераждмінсітрації Степан Барна має знову постати перед судом.

 

Нагадаємо, 30 червня відбулося перше слухання справи проти порошенківця. Позивач екс-голова Шумської РДА, свободівець Василь Габор вимагає притягнути пана Барну до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 172-7 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” та зобов’язати його усунути конфлікт інтересів, який полягає в суміщенні посади голови обласної державної адміністрації з діяльністю депутата обласної ради, згідно зі статею 10 Закону України “Про державну службу”. Відповідно до п.2.3 ст. 10 “Закону України “Про державну службу” державний службовець не має права: суміщати державну службу із статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії “А”.

 30 червня Тернопільським окружним адміністративним судом справа Баани слухалась без …Барни. Інтереси відповідача представляв юрисконсульт ТОДА Ростислав Небельський.Для того, щоб не приходити на суд, Степан Стеаанович судячи з усього добряче постарався. Згідно з  розпорядженням голови ТОДА № 339-од від 31 травня 2016 року затверджено план роботи облдержадміністрації на червень 2016 року . Відповідно до п.1 цього плану 29 червня мала відбутись колегія ОДА, проте з   з “незрозумілих причин” її було перенесено на 30 червня, саме на час судового засідання.

Але й цього порошенківцю, схоже, видалось замало, тому він …поїхав з міста. Спершу, подейкували, до Збаража, а потім з’ясувалось – гайнув до столиці на конференцію, присвячену офіційній презентації Програми польської допомоги розвитку – 2016 “Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів”. Такі поїздки, логічно, в останній момент не плануються. То ж, або губернатор Барна настільки засумнівався у компетентності директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Галини Воляник, що вирішив підсобити їй у презентації пропозиції щодо можливих напрямів реалізації заходів Програми на території Тернопільської області, або …йому просто гвалт, як необхідно було поїхати з губернії.

Судячи з усього? і нині в суді Степана Барну не побачимо. Наскільки нам стало відомо, о 14 -й з хвостиком він рушає до Чорткова, аби …вручити дипломи випускникам тамтешнього медколеджу. Щоправда, захід цей  відбуватиметься трохи пізніше, але ж …доїхати треба, а може, ще й завернути куди. Cудячи з усього, Степан Степанович готовий і до чорта на роги залізти, аби лишень до суду не йти.

Думають, між іншим, його опричники і над тим, як “відмити” губернатора від оказії. Адже виправдання про те, що порошенківця раніше призначили головою ТОДА, ніж закон вступив у дії – трохи натягнуті. Та й виходить, що ставленик Гаранта на власному прикладі доводить українцям, що в кожному закон і можна знайти вигідну для себе шпарину, головне бажання. А коли добре піде, то за ту шпарину й інші “політичні шпагісти” йому в ніжки вклоняться.

Проте, щоби зовсім не втратити писка перед виборцями, опрічники радять шефу – зіграти кіно. Сценарій простий: на найближче засідання сесії вноситься заява про складання паном Барною мандата, і більішсть її не підтримує. Овації, поплескування по плечу, обійми… Завіса! А що, варіант не найгірший: і вовк ситий, і вівці цілі. Цікаво, чи погодиться на таку авантюру порошенківець? 

 
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031