07 липня 2022 року
04:14:25

Політика

Залякування, шантаж, фальсифікації – на Тернопільщиі триває територіальна реформа

29.07.2015 15:38

29.07.2015

В Україні триває адміністративно-територіальна реформа. Влада каже: добровільно. Практика, а особливо на Тернопільщині, показує протилежне. Громади залякають, обдурюють, шантажують. Одне слово, ламають через коліно, аби тільки домогтись свого та прозвітувати в столицю про успішне впровадження реформи. 

На Шумщині ж узагалі трапилась справжнісінька детективна історія з кримінальним присмаком. А все почалось із бажання громад сіл Вілія, Новосілка й Тетильківці створити свою територіальну об’єднану громаду, не приєднуючись ні до Великодедеркалівської, ні до Кременецької. Останній такий намір особливо не сподобався. Селами рушили “гінці”, що представляли інтереси Кременецької громади. Людям під ніс вони тицяли протокол, на якому стояв нібито підпис сільського голови Вілії Ігоря Солошенка. Примовляли, гляньте, він уже за вашими плечима відпродав вашу громаду Великодедеркалівській, не слухайте його і об’єднуйтеся з Кременецькою громадою.

Новина врешті докотилась і до самого Ігоря Васильовича. Почуте здивувало, адже, як каже, стріляний горобець, і перш, ніж під будь-чим поставити свій підпис, страхується-перестраховується. Взнаки дається багаторічний досвід спілкування з правоохоронними органами та судових тяганин за право перебування у межах села, а не поза ним, виробника компостів для шампіньйонів ТОВ “Мікоген-Україна” і сплати ним податків у місцевй бюджет. Також Ігор Васильович наголошує, що завжди рахується з думкою громади, ніколи не приймає рішень сам, а чинить так, як ухвалила вона.

Тож, перестрівши “гостей”, Ігор Солошенко попросив у них того протокола, а глянувши у нього — оторопів. Навпроти його прізвища дійсно красувалось щось схоже на його підпис. Не вагаючись, одразу ж зателефонував голові Шумської районної ради Віталію Грушко.

– Я кажу йому, Віталію Георгійовичу, що то таке робиться, ви підробили мій підпис, і знаєте про це, бо я взагалі рідко що підписую, – пригадує Ігор Васильович. – А він мені, не питаючи що, де, як одразу випалює: “А  ти докажи, тоді й поговоримо”.  От я й доказую, бо не з тих, хто ховає голову в пісок і дозволяє паплюжити своє ім’я. Я вже звернувся до обласної та районної прокуратур, а також – до народного депутата України від ВО “Свобода” Михайла Головка. Будемо тепер спільно шукати правду.

А тим часом до Вілії на сходини мешканців сіл знову приїжджали представники Кременецької громади. Цього разу — з адвокатами. Їхня промова нагадувала словесні помиї, котрими з ніг до голови облили Ігоря Солошенка. Вкотре, розмахуючи протоколом із підробленим підписом, стверджували, що він дурить людей, за їхніми плечима домовляється із Великами Дедеркалами, вони ж пропонують кращий варіант, кременецький. Люди послухали “гостей” та ухвалили,  і рішенням сесії затвердили, провести опитування серед мешканців і Новосілки, і Тетильківців, і Вілії щодо того, хочуть вони приєднуватись чи ні, і до кого, а може, бажають бути окремою територіальною громадою. Білішість підтримала останній варіант. Зараз Ігор Солошенко збирає всі необхідні документи, щоправда, тяганина з отим підробним підписом трохи тормозить процес. Відповідь сільський голова отримав наразі лише від Шумської прокуратури. Та поінформувала, що передала матеріали до УМВС.

Що ж, будемо чекати, але мені все більше й більше здається, що цю справу хочуть зам’яти, – зазначає Ігор Васильович.

– А чому такий детектив розгорівся саме у Вілії? – цікавлюсь.

– Думаю, одна з причин — це власне “Мікоген-Україна”.  Дохідна частина у бюджет села  від діяльності цього підприємства доволі значна. Завдяки цим коштам наша громада в силі буде розвиватись та розв’язувати всі наболілі проблеми. І ділитись грішми ми ні з ким не хочемо. Тому пропонуємо й іншим дрібнішим довколишнім селам долучитись до нас, аби створити окрему територіальну громаду. До речі, така ж проблема може чекати й інші села, на чиїй території є або якесь підприємство, або активно розвивається надровидобувна галузь. І друга причина, чому нас, як й інших, заганяють до якоїсь великої територіальної об’єднаної громади, – це земля. Вона – ще єдине, що залишилось неспроданим у країні. Тому саме за неї зараз почнеться найжорстокіша боротьба. Владі просто не вигідно, щоб було багато громад, бо  в них значно важче забрати цю землю.  А ось великій об’єднані територіальній громаді дуже легко знищити якесь маленьке село.

– Тобто, як знищити?

– Закрити школу, ФАП, сільську раду, а землю — скупити в людей за безцінь і перепродати за величезні гроші.  Я вам так скажу: ця реформа — необдумане знищення села і то ще азаровськими методами. Впроваджуючи її, влада тільки пересварили між собою людей та наробила їм купу клопотів. Де обіцяні зручності, доступність послуг,  утвердження місцевого самоврядування? Кому вони потрібні будуть, якщо села просто зникнуть? Ця реформа — суцільна політика, від якої, як завжди, постраждають прості селяни. Але найгірше, що впроваджуючи її, влада не нехтує навіть найницішими методами, такими, зокрема, як підробка підписів і фальстфікація документів.

– Та це лише квіточки, – констатує помічник народного депутата України Михайла Головка Василь Габор. – Спільно з членами ВО “Свобода” ми були присутні на зборах багатьох громад. До більшості з них жоден представник облдержадміністрації  чи “Офісу реформ” навіть не приїджав. Крім того, діюча обласна влада рішення зборів громад називає виключно політичним кроком, який тільки завдає зайвої мороки і потрібен лише “для галочки”.  Закон для неї, схоже, не існує взагалі. Тернопільщину “розкроїла” на папері так, як вважала за потрібне, незважаючи ні на економічні показники, ні на культурні особливості тощо. Спочатку “намалювала” 37 окремих територіальних громад, тепер уже — 50. Але їх буде ще більше, бо громади прагнуть самостійності і їм під силу бути господарями на своїй території. Якщо в Україні провести лише фінансову децентралізацію, тобто без шантажу повернути кожній громаді її основні податки (ПДФО, податок із земель за межами населених пунктів тощо), то значна частина громад зможе ефективно розвиватись і без укрупнення. Бачачи, що більшість депутатів обласної ради не підтримують “намальованого” облдержадміністрацією перспективного плану поділу краю, обласна влада пішла іншим шляхом. Зараз вона робить все для того, щоб зареєструвати якомога більше об’єднаних територіальних громад, а вже потім внести їх до перспективного плану. В хід знову ж таки йдуть всі можливі інструменти впливу. Та вірю, що мешканці Тернопільщини не дадуть себе обдурити. Раджу їм не боятись, не зважати на  тиск чи вмовляння з боку обласної влади долучитись до більших територіальних громад, а утворювати свої. Чим більша кількість їх виникне на Тернопільщині, тим доступнішими будуть адміністративні та соціальні послуги людям, а владі складніше знищити село та згодом спродати його землю. У ВО “Свобода” почала працювати “гаряча лінія” з питань утворення територіальних громад. Тож, якщо у вас виникатимуть питання телефонуйте 097-40-95-552.

Джерело: Христина Новомлинська, газета “Вільне життя плюс”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета