20 жовтня 2021 року
12:15:45

Політика

У Тернопільській облраді шукають “кнопкодавів” та вимагають анулювати кілька рішень сесії

28.07.2016 12:24

У Тернопільській обласній раді, схоже, черговий скандал. Голова фракції “Самопоміч” у Тернопільській обласній раді Віталій Фидрин написав звернення до голови ради Віктора Овчарука з вимогою анулювати рішення, за які на останній сесії голосували методом “кнопкодавства”.

Депутата обласної ради Івана Навольського не було під час останнього пленарного засідання, але він дивним чином брав участі у голосуванні. Хтось, вочевидь, зробив йому ведмежу послугу. відтак тепер у цьому потрібно розібратися, а  деякі рішення узагалі анулювати, як вважає Віталій Фидрин.

Свою заяву-звернення Віталій Фидрин опублікував у Фейсбуці.  

Повний текст звернення подаємо без змін:

№4/7

від 25.07.2016р.

Голові Тернопільської обласної ради

Овчаруку В.В.

Фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ»

у Тернопільській обласній раді

20 липня 2016 року відбулося ІІІ пленарне засідання ІІІ сесії Тернопільської обласної ради. На даному засіданні було зафіксовано голосування сторонніми особами за депутатів, які на той час були відсутні у залі. Зокрема, було зафіксовано, що за депутата Мерену І. С. голосував працівник апарату Тернопільської обласної ради Кухарський Т.В. Припускаємо, що Кухарський Т.В. здійснив 71(!!!) результативне голосування карткою Мерени І.С.

Крім того, в залі був відсутній депутат Тернопільської обласної ради Навольський І. М., більше того, в порядку денному значилося питання (проект рішення №281) «Про дострокове припинення повноважень депутата Тернопільської обласної ради шостого скликання Навольського Івана Михайловича», розгляд якого відклали на наступне пленарне засідання у зв‘язку з відсутністю даного депутата на засіданні та неможливістю заслухати його думку з приводу дострокового припинення повноважень. Картка Навольського І.М. дев’ять(!!) разів результативно голосувала.

Отже, не зважаючи на відсутність згаданих депутатів, їхні голоси були віддані за ряд рішень, які розглядалися Тернопільської обласною радою. 

Зокрема, за пропозицію Деревляного В. Т. до проекту №243 «Про відмову Теребовлянській міській раді в передачі цілісних майнових комплексів котелень комунального підприємства теплових мереж Тернопільської обласної ради «Тернопільтеплокомуненерго» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області до комунальної власності територіальної громади міста Теребовлі» проголосувало 43 депутата, з них «За»-34 голоси, в тому числі і голоси Навольського І. М. та Мерени І. С.

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради. Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить.

Тобто, депутат обласної ради вправі голосувати лише особисто і не має права передоручати свій голос будь-якій іншій особі.

Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» загальний склад Тернопільської обласної ради становить 64 депутати.

Отже, для прийняття рішення Тернопільською обласною радою необхідні ухвальні голоси не менше 33 депутатів.

За пропозицію Деревляного В. Т. до проекту №243 «Про відмову Теребовлянській міській раді в передачі цілісних майнових комплексів котелень комунального підприємства теплових мереж Тернопільської обласної ради «Тернопільтеплокомуненерго» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області до комунальної власності територіальної громади міста Теребовлі» враховано 34 ухвальних голоси, в тому числі і голоси Навольського І. М. та Мерени І. С., які були відсутні в сесійній залі. Отже, за даний проект рішення ухвально проголосувало не більше 32 депутатів, тобто в кількості, якої не достатньо для прийняття рішення.

Відповідно до ст. 15 «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу у разі виявлення порушення прав та законних інтересів громадян або інших порушень законності має право вимагати припинення порушень, а в необхідних випадках звернутися до відповідних місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності.

Оскільки, відбулися порушення чинного законодавства, просимо вжити заходи щодо припинення порушень законності, ні в якому випадку не підписувати рішення по згаданому питанню у зв‘язку з його не прийняттям та вчинити всі необхідні дії, щоб повернутися до розгляду проекту рішення №243 «Про відмову Теребовлянській міській раді в передачі цілісних майнових комплексів котелень комунального підприємства теплових мереж Тернопільської обласної ради «Тернопільтеплокомуненерго» із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області до комунальної власності територіальної громади міста Теребовлі».

Крім того, просимо негайно прийняти кадрові рішення щодо працівника(-ів) виконавчого апарату Тернопільської обласної ради, причетного(-их) до вищенаведених фактів та дати правову оцінку його(їхніх) дій. А у разі необхідності і звернутися до правоохоронних органів з заявою про порушення чинного законодавства та вимогою провести відповідну перевірку дій посадових осіб, що вчинили правопорушення.

З повагою,

Голова фракції «Об’єднаня «САМОПОМІЧ» Віталій Фидрин

 
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031