29 січня 2022 року
02:03:25

Політика

У чиновників таки піднялася рука знищити “живий підручник природи” на Тернопільщині

18.07.2016 08:18

Кабмін постановив збудувати ГЕС на Дністрі, остаточно знехтувавши думкою громадськості Тернопілля.

На засіданні Уряду України затверджено «Програму розвитку гідроенергетики України до 2026 року».

Так званий план дій фахівці Міненерговугілля та ПАТ «Укргідроенерго» розробили на виконання доручення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за результатами виїзної наради на Дністровській ГАЕС під головуванням Прем’єра.

Цілями даної Програми є вдосконалення управління об’єктами гідроенергетики, підвищення рівня безпеки роботи ГЕС та ГАЕС із забезпеченням ефективного використання гідроенергетичного потенціалу України, підвищення стійкості, надійності та ефективності роботи ОЕС України, а також її інтеграції в Європейську енергосистему.

Головна мета реалізації Програми:

  • введення в експлуатацію 3540 МВт нових потужностей
  • доведення виробітку маневрової (пікової) електроенергії до загально прийнятних та економічно-ефективних нормативів – 15,5%
  • зменшення залежності країни від імпорту органічного палива
  • зменшення техногенного навантаження на довкілля .

Основні передумови створення Програми полягають в необхідності збалансування енергетичного ринку України та уникнення дисбалансів, які існують та можуть поглиблюватись у зв’язку із недостатньою кількістю регулюючих потужностей в Україні та існуючих тенденцій щодо різкого збільшення електроенергії, яка виробляється сонячними та вітровими станціями, а також запланованим нарощуванням виробництва електроенергії на АЕС України, що працюють виключно в базовому режимі.

Уряд зокрема схвалив будівництво таких стратегічних для держави об’єктів, як Канівська ГАЕС, Каховська ГЕС-2, Каскаду з 6 ГЕС на Верхньому Дністрі та продовження будівництва «Дністровської ГАЕС» у складі 7 гідроагрегатів.

Нагадаємо, гродбські організації та активстиі були категорично проти будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС. З вимогою накласти мораторій “шляхом заборони будівництва ГЕС з водосховищами на Дністрі в межах Тернопільської області”  звернулися до депутатів тернопліьської обалсної ради. Мораторій депутати таки  прийняли, проте рішення облради має лише рекомендаційний характер.

  • Будівництво гідроелектростанцій на Дністрі вважаю авантюрою, наслідки якої спокутуватимуть наші діти й онуки. Просто десь на рівні Києва є лобісти, адже йдеться про немалі кошти. Але не все вимірюється грошима. Дністер поки що жива ріка і такою ми маємо передати його у спадок наступним поколінням. Він захищений статусами національного природного парку «Дністровський каньйон» і регіонального ландшафтного парку. Те, що народилося у фантазіях проектантів, суперечить діючому законодавству, енергетичній стратегії України до 2030-го року, у якій йдеться про будівництво малих і міні-ГЕС на малих річках і жодного слова про Дністер. Як і в обласній програмі розвитку малої гідроенергетики. Для нинішнього складу Тернопільської обласної ради це момент істини. Іванофранківці зробили вірно: одразу наклали мораторій на розгляд цього питання, – зазначає Олександр Степаненко, лідер громадської організації «Зелений світ», член науково-технічної ради національного природного парку «Дністровський каньйон». (Чим обернеться будівництво ГЕС на Дністрі – ТУТ
 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета