24 травня 2022 року
18:39:10

Політика

На Тернопільщині з’являться повіти та префектури?

28.06.2015 14:58

28.06.2015

Президент Петро Порошенко очікує письмовий висновок Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України в частині децентралізації.

 

Під час  засіданні Національної ради реформ у вівторок у Києві, повідомляє “Українська правда” , він сказав, що Венеціанська комісія дуже схвально оцінила зміни до основного закону, напрацьовані Конституційною комісією України, “за винятком деяких коментарів, які будуть враховані комісією”.

Порошенко наголосив, що модель української децентралізації вибудувана на польській моделі, “яка вже довела свою ефективність”.

За словами Президента, місцеві громади, окрім можливості самоорганізації, отримуватимуть частину загальноукраїнських податків, значну частину податку на фізичних осіб і частину акцизних зборів, що “дасть можливість самотужки залучати інвесторів” для кожного регіону. “Ніхто не буде втручатися в те, які свята святкує громада, однак жодної федералізації не буде дозволено, щоб нікому було не повадно створювати Донецьку, Луганську, Харківську, Бесарабську та інші “народні республіки”. Хто спробує – буде миттєва реакція”, – заявив Петро Олексійович.

Про основні новації у проекті змін до Конституції, який поїхав до Італії, та що чекає на регоіни газеті “Експрес” розповів заступник голови Конституційної комісії Віктор Мусіяка:

“Як і було раніше анонсовано, в адмінустрої країни запроваджується трирівнева система. Систему адміністративно-територіального устрою становлять громади, райони і регіони. Одне або декілька поселень (сіл, селищ, міст) із прилеглими територіями становлять громаду. Декілька громад становлять район.

Офіційна назва кожної території – як була “область” із радянських часів, так і залишиться. Щодо повітів, то на першому засіданні робочої групи дійшли згоди назвати так укрупнені під час реформи райони. Чому, як наслідок, і тут залишився радянський термін “район”, теж не зрозуміло.

Голів громад і депутатів місцевих рад українці обиратимуть на 4 роки, а не на 5 років, як є нині.

Щодо РДА й ОДА, то заміть них мали б бути створені префектури під керівництвом префекта. Запропонована процедура призначення префектів, по суті, повторює нинішню процедуру призначення голів обласних і районних держадміністрацій. Їх призначатиме Президент за поданням Кабінету Міністрів, а звліьнятиме сам, коли вважатиме за потрібне. Як наслідок, префекти, як нині голови ОДА і РДА, головним своїм начальником вважатимуть Президента, а Кабмін – другорядним.

Префект координує діяльність територіяльних органів центральної виконавчої влади (міністерств, держкомітетів…)і, до речі, теж здійснює нагляд за дотриманням ними Конституції та законів. Крім того, він забезпечує виконання на території офіційно ухвалених державою програм.

Це в мирний час. Натомість в умовах воєнного і надзвичайного стану до його рук перейде максимум влади – він спрямовуватиме й організовуватиме як діляьність територіальних органів центральної влади, так і органів місцевого самоврядування”.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета