20 травня 2022 року
23:14:17

Політика

На Тернопільщині політики грають у «підкидного дурня»

15.04.2015 12:55

Дата: 15.04.2015

На адресу TopNews надійшов черговий лист від Правдоруба.  Цікавий погляд на тернопільську політику. Є над чим простим людям подумати, щоб вкотре не стати пішаками у великій грі «політичних картярів». Публікуємо лист цілком.

 

«На Тернопільщині політики грають у «підкидного дурака»

 

Часто політику порівнюють з шахами. Міжнародні політичні розклади називають шахівницею. Та це про справжню якісну політику.

Політика по-тернопільськи – це навіть не шашки, і навіть не доміно. Картярський дурень. Зі своїми шістками, валетами, дамами. Гравці – постійна компанія. Іноді міняються місцями, пересідають-переповзають. Хтось хитріший, хтось дурніший. Є свої шахраї. Все як в справжньому «дурнику».

Є старі маститі картярі, які вже на публіку не грають. Сховались у куточку, насолоджуються виграним раніше. Рух, КУН,  УНП, Наша Україна, НДП, ЄЦ, СДПУ, литвинівці – цим вже не цікаво. Відпочивають…

Молодші команди живіші. БЮТ, Свобода, регіони, Самопоміч, радикали, порошенківці, народнофронтівці. Оці ще гризуться за кожну шістку.

БЮТ

Дубового Деревяного складно назвати тузом. Козирна шістка максимум. Невігластво та амбіція в одному флаконі. Переконаний, що надурить кожного, але найчастіше дурить Юлю і самого себе. Команда: жуліковатий Крисак, невдаха Мартинюк, гнилий Кухарський, ну і купа такого ж по селах-районах. Які гравці, така і гра. Тому і  постійно в дурнях.

Свобода

Цих продали ще цуценятами. Трьохрічними віддали спочатку заїжджому гастролеру з Бердянська Кайді, пізніше – місцевому каталі. Команда? Команда відсутня. Група професійних катал під проводом майстра Надала, постійних лохів-романтиків Сиротюка, Стаюри, Бицюри, Чашки. Ще є група запасних – Хомінець, Навроцький, Дулеба. Та ці вже почали «лягати»  під колег з інших команд, шукаючи теплішого місця.

Регіони

Маститі шулери. Дурили так, що ніхто не міг витримати. Народ жорстко прогнав їх з-за столу. Тепер ті лазять під столом, шарудять мохнатими хвостами, облизуються до відібраних карт. Вони не такі і прості. То тут, то там визирають: то «Зелена планета», то «Сила людей», то ще якесь диво. Дуже вже хочуть залізти на стіл в картярський розклад.

Самопоміч

Ця сама не грає. Їй тихо підказують столичні фахівці. Де прогнутися під місцевих, де трохи голосніше крикнути, а де й кинути карти під замовлення. Одним словом, перспективні.

Радикали

Команда ляшківців грає по-своєму. Придурюються простачками, пускають пил в очі, путають масті, але поволі збирають козирі. Все ніби є для виграшу, тільки поки частіше здаються, не показуючи карт. Підбираються до справжньої здобичі.

Порошенківці

Ці грають по-новому. Правила перейняли ще від відігнаних від провладного стола регіоналівських  шулерів. Гримають на гравців, навчають життю. Є серед них і справжні майстри, та поки сидять в тіні. Головна ж гра попереду, за півроку. От і вивчають манери та підходи. Обережничають. Між ними також вже видно щурячі писки. Ті добре відчувають розклад.

Народнофронтівці

Ця команда довго навчалась. Їздила по вагонах, відігравалась по столицях. Підготувалася до гри капітально. Запаслася грошима, завела агентуру в командах-суперниках. Тільки от репутації не завела. Не вірять їй, тому всі чекають від неї кидка. А ці нове придумали – підкидного зіграти. Вкинули козирного валета-Степана і чекають, хто його підбере. Не свій, не шкода. Рудий очільник добре знає картярські розклади, тому і грає на все.

Картярі розібрали карти, хитро заглядають в чужі, готують комбінації, ховають тузи в рукава. Все як завжди. Народ як завжди поза грою. Чекає дурня, над яким буде сміятися.

 

ПРАВДОРУБ.»

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета