28 травня 2022 року
21:01:30

Політика

І винайшов Аваков рецепт для ЗСУ!

31.07.2015 06:11

31.07.2015


Сидів собі вчора міністр УМВС Арсен Аваков, голову похнюпив, думу тяжку думав… Про хвилі мобілізації, долю армії, діяння воєнкомівські… І просвітління зійшло на міністра, і зрозумів він істину, що робити має країна та куди рухатись.

І спізнане традиційно на сторінку свою в соцмережах виклав , щоб інші читали, “просвєщались”, розірковували, бо прозора діяльність його і ніочго перед народом не таїть. особливо перед виборами… Виклав, правда, російською, бо, певне, легше думається міністру мовою цією.

Отож, написав він, що думає “про хвилі мобілізації по країні. Про дебілізацію дій воєнкомів, котрі вручають повістки перехожим на вулицях Харкова, про контарбандистів Закарпаття, котрих записують в армію… Про боєздатність країни та її збройних сил у цей непростий час…”

І підрахував він, що дуже багато сил і засобів потрібно нині державі, аби і вдягнути,  і нагодувати, і вивчити майбутніх солдатів. І висновку дійшов “народнофронтівець”, що ” армію потрібно зараз і негайно переводити на професійну контрактну основу, знизивши чисельність військ та збільшивши зарплати реальним кваліфікованим військовим та їх забезпеченння. Порядок, підготволеність та мотивація – б’ють будь-яку кількість. У такого виходу – є майбутнє, у відловлювання призовників на вулицях і в трамваях – ні”.

І вирішив Арсен Аваков як міністр та член РНБО виступити з пропозицію про необхідність реалізації такого підходу у цю ж хвилину. Планує навіть звернутись до Верховного Головнокомандувача.

“Адже правда, ви не будете платити та довіряти свою безпеку впійманому на гарячому закарпатському контрабандисту чи випадковому перехожому? – спитав риторично. – Кому можна довіряти серйозно? Тільки вмотивованому, добровільно уклавшому контракт профі. Маючи за плечима досвід останніх місяців, впевнений – проблем з формуванням таких сил – не буде! Ми не достатньо богаті, щоб не мати професійної армії!”

І правильна думка, що осяяла міністра. Ось тільки пізнувато трохи і…популізмом попаху…  Адже триває вже чоста хвиля часткової мобілізації, легендами обросли діяння воєнкомів, і тільки зараз, “верхи” починають сумніватись: а чи правильно ми робимо, може, нам таки потрібна армія професіоналів, а не бухгалтерів, музкиантів, акторів, роботяг? Все ж таки вмотивовані профі мають більше шансів виграти війну, чи не так?  Ось тільки в нас в країні все робиться, як завжди… Печалька…

І ледь не одним з перших на пост Авакова відгукнувся нардеп “свободівський Юрій Сиротюк. І написав він на сторінці своїй у соцмережах:

“Інколи фейсбук міністр своїми ультрапопулістичними малограмотними дописами здається зумисно бореться за корону «дешевого клоуна і казнокрада».  Ось наприклад Арсен Борисович розразився тирадою про необхідність запровадження виключно контрактної армії. Поява допису зрозуміла. Війна на плечах відмобілізованих резервістів викликає у суспільства обурення. Неприйняття. Шоста хвиля мобілізації провалюється. Суспільні настрої не на боці тих, хто полює на резервістів. І щоб рятувати рейтинг, який Народний фронт розтратив безповоротно, Аваков вдається до поширення популярних в народі, але абсолютно непрофесійних тез.

Правдою є те, що з російською спецурою має воювати спецура українська. Але її треба виховати, оззброїти і забезпечити. Але навіть вона у випадку широкомасштабної війни не здатна самостійно виконати завдання охорони і оборони країни. Так само очевидним є те, що несправедливо в умовах не визнання війни уже півтора року воювати руками і життями відмобілізованих резервістів. Але сам принцип формування ЗСУ не є панацеєю.

Ми вже мали контрактну армію. Нагадаю в часи Януковича армія формувалася за 100% контрактним принципом, тобто мала б бути «професійною». Але саме за функціонування цієї системи формування збройних Сил Україна втратила Крим і без бою здала великі міста і кордон Донбасу. Тому контрактна і професійна виявилося різні речі. Професійна армія потребує відповідної зброї, багаторічного вишколу і серйозних бюджетів. А маючи грошове забезпечення на рівні двірників, відсталі види оззброєння, відсутність коштів на постійну повноцінну бойову підготовку ця армія сама потребувала захисту, що й засвідчила перша фаза війни.

Та й вимушене залучення до війни відмобілізованих резервістів було викликане нездатністю існуючою контрактною армією протистояти агресору. По-перше, малою виявилася кількість армії. Якби Аваков проконсультувався з будь-яким військовим фахівцем, то не писав би бздур про скорочення професійної армії. Виходячи із зовнішньополітичної ситуації, позаблоковості, широти фронту і величини кордонів з агресором та його союзниками, мінімальна чисельність ЗСУ має складати не менше 300 000 осіб.

Зрозуміло, всі погодяться, що з професійними російськими спецпризначенцями мають воювати професіонали з українського боку. Тільки де їх взяти зараз при нинішньому рівні фінансування, армії, грошового і соціального забезпечення вояка в кількості здатній виконувати бойові завдання. Щоб виростити професійну армію потрібен час і гроші. Досить багато часу і дуже багато грошей.

З іншого боку ризик повномасштабного наступу РФ не знижується. Тому іншого виходу ніж функціонування змішаного принципу формування ЗСУ невідвортна потреба. І Аваков це знає попри те, що пише бздури, «бо плебс хаває».

А посідаючи таку посаду і, будучи членом РНБО, Арсен Борисович як мінімум мав запропонувати довгострокову стратегію забезпечення безпеки держави і суспільства. Свій варіант я запропонував ще рік тому http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc34… .

Це комбінована модель, яка передбачає використання кращих зразків швейцарського досвіду, досвіду балтійських країна в умовах сусідства з агресором і постійної військової загрози. До речі ще рік тому я виступав за відновлення призову. Завданням якого мала бути підготовка кожного без винятку громадянина України в тому числі жінок за бажанням до самозахисту і військового захисту Батьківщини. Призов або краще його називати стрілецьким вишколом, який має тривати від шести місяців і має стати базою для подальшого формування професійної армії. Підкреслю призовників в жодному випадку не можна залучати до бойових дій, але саме з них можна формувати багатьмільйоний резерв країни, територіальну оборону, зрештою базу з якої формуватимуть професійну армію. Нині ж «професіонал» це людина, яка могла до цього жодного дня не мати відношення до армію, укласти контракт і рахуватися професіоналом. В умовах фактичного опертя на власні сили, успішним може бути симбіоз добре фінансованої та оснащеної професійної армії і мирного до зубів оззброєного з відповідним вишколом українського народу. Відповідну концепція я запропонував ще минулого скликання, але поддєльніки Авакова її валили. Бо моя концепція передбачала також позбавлення монопольного права влади і бандитів володіти зброєю та ухвалення Закону «Про цивільну зброю і боєприпаси», що впорядковує відповідальне володіння зброєю.

Хоча коли Аваков пише про професійну армію – це виглядає як нахабний цинізм. Адже Національна Гвардія, яку Аваков «приватизував»і необгрунтовано в умовах війни тримає як структуру МВС завжди формувалася за змішаним принципом. Навіть коли було відмінено призов у ЗСУ, у внутрішні війська (тепер НГУ) продовжували набирати призовників для розгону мирних зібрань. Тому перш ніж писати популістські блоги окупаційномовний гаспадін Аваков мав би ініціювати відмін призову в Гвардію і професіоналізацію підшефної структури. Але це не можливо доки корупція вимиватиме більшу частину коштів виділених на потреби війська. А одне з найвідоміших імен цієї корупції звісно Арсен…”


Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета