25 вересня 2022 року
08:45:10

Політика

Обійми з регіоналами та неукраїнізований Почаїв, або Обіцянки, про які “губернатор” Барна забув

05.04.2016 18:22

Рівно рік сповнився 2 квітня, як порошенківець Степан Барна сів у крісло голови Тернопільської ОДА.

 

До призначення головою Степан Степанович був активним політиком, часто піднімав важливі питання. Але щойно одягнув галстука, як чимало його громадських ініціатив, так і залишились ініціативами. 

“За Збручем” з’ясувало, як за рік роботи на чолі області Барна-посадовець реалізовує прокламації Барни-політика. 

Від борця з режимом до обіймів з посіпаками Хоптяна

З приходом до влади Януковича Барна себе позиціонував як послідовного противника політики Партії Регіонів. В окремих випадках політик старався бути радикальнішим від радикальної “Свободи”. Однак одна справа мітинги, друга – реальні справи. У кріслі голови ОДА Барна цілковито поклався на колишнього есдека та регіонала Івана Бабійчука, який в якості працівника патронатної служби роздає всім обов’язкові до виконання вказівки. Разом з Бабійчуком до владних важелів повернулися старорежимні кадри, які стали гвинтиками вміння “жити по-новому”. Стара команда допомогла докомплектувати виборчий список БПП колишніми регіоналами та прислужниками Хоптяна. Тому через рік після призначення Барна може “пишатися” екс-регіоналами на посадах голови обласної ради та порошенківської фракції в облраді. Овчарук, Білик, Гадз, Крижовачук, Беспоповцева та інші прізвища поєднують сьогоднішню команду Барни та одіозного Хоптяна часів Януковича.

Почаїв не став українським

Активний учасник руху “Українські святині – українському народу”, очевидно, забув про свою обіцянку повернути Почаївську Лавру у власність українського народу. Отримавши владні важелі, Барна ні на крок не просунувся у вирішенні стратегічного питання. Лавра і надалі залишається “розсадником” адептів московського “міра”. Нещодавно журналісти з’ясували, що на території храму з’явилися листівки з прокламаціями Новоросії.

Максимум на що спромігся нардеп та високопосадовець – епістолярне листування з Кабміном. Здогад про те, що керівник Тернопільщини дав спокій своїм попереднім обіцянкам, підтверджує спроба “задобрити” засновника руху Анатолія Зінкевича державними коштами на будівництво церковного довгобуду на вулиці Злуки.

Спиртзаводи залишились у полоні “Укрспирту”

Важлива тема господарської самостійності спиртзаводів також була в арсеналі Барни-політика. У 2009-2010 роках уряд ліквідував юридичні особи тернопільських спиртзаводів і “загнав” їх в державний концерн “Укрспирт” на правах звичайних цехів. Заводи втратили господарську самостійність, а місцеві бюджети важливі платежі. За відновлення самостійності спиртзаводів боролися всі тернопільські політики та всі зупинялись на півшляху. Наприклад, попередник Барни Олег Сиротюк також до певного часу боровся, поки “Укрспирт” не потрапив під вплив “Свободи”. Щось подібне відбувається і зараз. Але на відміну від Сиротюка, Барна має важелі впливу на укрспиртівську вертикаль. Наміснику Порошенка вдалося добитися поновлення на роботі свого давнього приятеля Віктора Ольшаковського, який повернувся на Марилівський спиртзавод. Відновився виробничий процес на ще кількох спиртпідприємствах. Однак вертати господарську самостійність тернопільським спиртзаводам ніхто не збирається. Та й Барна вже не дуже наполягає?

Гральний бізнес не зник

Барна-політик часто піарився на темі заборони грального бізнесу. Писав звернення, проводив прес-конференції, розповсюджував листівки. Однак за рік перебування на посаді очільника області ситуація у цій сфері мало змінилася. Підпільні та не зовсім підпільні осередки ігрового бізнесу на Тернопільщині не зупинили роботу. Натомість з високих трибун перестали говорити про необхідність боротьби з цим злом.

Тернопіль не став столицею регбі

Навіть про улюблену спортивну забаву, всівшись у крісло, Барна забув. Канули в лету плани зробити Тернопіль одним з регбійних центрів України та навчити всіх школярів гри англійських джентльменів. Натомість посадовець несподівано “закохався” у футбол. Але на відміну від Хоптяна, який пробував відродити “Ниву”, у Барни хочуть примазатися до футбольного дітища Надала – ФК “Тернопіль”. На цих вихідних намісник Порошенка взяв участь у імпровізованій ході вулицями міста фанів футболу. Задля масовки дітей з різних районів перед організовано звезли в обласний центр.

Фото з вільних джерел.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета