28 травня 2022 року
20:27:55

Політика

Голову Тернопільської ОДА викличуть на допит?

30.10.2015 11:18

30.10.2015

Тернопільська обласна громадська організація  «Всеукраїнська люстрація» звернулась до обласного управління міліції з вимогою здійснити ретельне досудове розслідування злочинних дій  голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни.

 

На думку активістів, «губернатор» перевищив свої службові повноваження, зловживав владою, та перешкоджав здійсненню виборчого права.

Як констатує в.о. голови ТОГО «Всеукраїнської люстрації» Василь Габор, доказом злодіянь Степана Барни є звукозапис однієї з таємних нарад очільника Тернопільщини з однопартійцями, оприлюднений днями в інтернет-виданнях.

“Дії Барни  кваліфіковані за статтею 157 та 364  Кримінального кодексу  України, а саме зловживання владою та перешкоджання здійснення виборчого права, – зазначає Василь Габор. –  Ми вимагаємо негайно допитати голову ОДА та всіх присутніх на нараді, аудіо-запис якої було  оприлюднено, порушити кримінальне провадження та розпочати досудове розслідування.  «Всеукраїнська люстрація» бере під свій контроль розслідування цього резонансного злочину та вимагатиме притягнення всіх винних до кримінальної відповідальності” .

 

Начальнику УМВС України

в Тернопільській області

полковнику міліції

Богомолу О.М.


В.о голови Тернопільської

обласної громадської організації

«Всеукраїнська люстрація»

Габора Василя Івановича

м. Тернопіль бульвар Шевченка, 23/41,

тел. 0977499363, 0974095552


ПОВІДОМЛЕННЯ

про кримінальне правопорушення

Прошу Вас, здійснити ретельне досудове розслідування злочинних дій  голови Тернопільської обласної державної адміністрації Барни С.С., пов’язаних із перевищенням службових повноважень, перешкоджання здійснення виборчого права, зловживання владою, або службовим становищем, політичним переслідування патріотів та націоналістів України, порушенням основних засад виборчого права, підтвердженням яких є звукозапис, оприлюднений  в інтернет-ресурсах (http://ltdaily.info/news/yak-vidbilyty-rehionala-retsept-vid-stepana-barny-audiozapys/) та 15.10.2015 року депутатом від фракції ВО «Свобода» Бицюрою Л.О. на сесії Тернопільської обласної ради (звукозапис додається).

Будучи переконаним у безкарності своїх діянь, Барна Степан Степанович, будучи посадовою особою – головою Тернопільської обласної державної адміністрації, наказує підлеглим – головам районних державних адміністрацій Тернопільської області вчиняти дії, які б дали змогу політичній партії “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” позбавитись у будь-який спосіб від політичних конкурентів а також осіб, які не згідні з ідеологією їх політичної сили.

У відповідності до зазначеного звукозапису, який повинен органами досудового слідства бути використаний як основний доказ винуватості Барни С.С., стає очевидним той факт, що очільник області разом із своїми підлеглими намагається, порушуючи усі можливі принципи та норми виборчого права, досягнути результату у вигляді 100 % перемоги на виборах, які відбудуться 25 жовтня 2015 року.

Окрім цього, для виконання зазначеного злочинного задуму, голова Тернопільської обласної державної адміністрації, за сприяння свого помічника Бабійчука І.Г. вказує на те, що усіх незгідних з їх політичною позицією очікує перевірка різноманітними контролюючими органами, що є ознакою зловживання владою або службовим становищем.

Обуренням є також той факт, з якою впевненістю Барна С.С. прогнозує перемогу своєї партії, оперуючи своїми можливостями «коригувати усіх критиканів» та впливом, зокрема навіть на священнослужителів Тернопільської області, з метою використання їх ідеології у потрібному для себе контексті.

Голова Тернопільської ОДА вказаними діями використав службове становище всупереч інтересам служби, а також намагався вчинити діяння, скеровані на перешкоджання здійсненню виборчого права громадянами України.

У той час, коли справжні патріоти несуть військову службу по захисту України в зоні АТО від російського агресора, такі як Барна С.С. підривають довіру  громадян до органів державної влади, намагаються, використовуючи «свої службові можливості» для незаконного впливу на політичних опонентів, усунути будь-яких незгідних, цинічно маніпулюють навіть вірою в Бога.

Правовий аналіз та відповідну кваліфікацію потрібно також надати діям голови Тернопільської ОДА, який спекулюючи на пам’яті добровольців та героїв, які загинули в АТО, захищаючи державний суверенітет, давав вказівки відбіліти в очах громадськості краю активних діячів режиму В.Януковича, які в подальшому мали стати кандидатами в місцеві ради від місцевого осередку політичної партії “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”, що зрештою і відбулося і підтверджується передвиборчим списком кандидатів від згаданої політичної сили (http://www.cvk.gov.ua/pls/vm2015/PVM056?PID102=10001&PF7691=10001&PT001F01=100&rej=0&pt00_t001f01=100).

Усіх неугодних конкурентів за його прямою вказівкою відправляють у зону АТО для проходження військової служби («після закінчення черги, в до гонку»), що в свою чергу дасть змогу збільшити свої шанси на перемогу у місцевих виборах. «Хто має інше бачення, напряму працює з комісаром» – чітко відмічає Барна С.С.. Тобто пролунали вказівки про усунення будь яким методом політичних конкурентів від виборчого процесу, що вказує на ознаки злочину передбаченого ст. 157 Кримінального Кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача».

Степан Барна також доводить до відома усіх присутніх про необхідність дотримання чітких дій, а саме: «йдемо однією колоною, усіх тягнемо під себе» прикриваючись «меседжом»  «від єдності до незалежності».

Також, Барна С.С. обіймаючи найвищу посаду у виконавчій гілці влади в Тернопільській області, зловживаючи службовим становищем, віддає прямі накази в усній формі посадовим особам (головам районних державних адміністрацій) щодо призначення на посади у їхніх відомствах потрібних йому людей, що вказує на ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 364 Кримінального Кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

Крім того у аудіо-записі є фрагмент де голова Шумської райдержадміністрації Головатюк Ю.М. запитує, що робити з поданням народного депутата України Головка М.Й., згідно якого прокурор вніс подання до Шумського РВ УМВСУ в Тернопільській області за фальсифікацію протоколів громадських слухань по адмінреформі. Окрім того голова Шумської РДА просить голову Тернопільської ОДА розглянути можливість заміни районного прокурора, а Барна С.С. у відповідь обіцяє з цим зібратися та ставить це питання на особистий контроль. У зв’язку з тим, що на жодне депутатське звернення народного депутата Головка М.Й. щодо фальшування протоколів громадських слухань, які стосуються адміністративно-територіальної реформи, не надійшло відповідей, вважаємо обґрунтованою підозру про те, що головою Тернопільської ОДА Барною С.С. чиниться тиск на правоохоронні органи з даного питання.

Діяння голови Тернопільської ОДА Барни С.С. завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам громадян, які беруть участь у виборах та громадянам, які обираються і яких було усунуто від виборчого процесу, зокрема кандидатів у депутати до Тернопільської районної ради від Тернопільської районної партійної організації ВО «Свобода», яких не допустили до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2015 року.

Неправомірна вигода полягає у забезпеченні перемоги на виборах політичній силі, яку представляє Барна С.С., шляхом зловживання своїм службовим становищем віддаючи злочинні накази.

А також дані діяння голови Тернопільської ОДА Барни С.С. завдали істотної шкоди державним і громадським інтересам у вигляді призначення на державні посади осіб, в супереч інтересам служби, без дотримання принципу рівності доступу усіх до державної служби.

Неправомірна вигода полягає у призначені потрібних людей, які б діяли в інтересах  Барни С.С., шляхом зловживання своїм службовим становищем віддаючи злочинні накази.

Усі вищеперераховані факти, а також ті, які містяться на зазначеному аудіо-записі підтверджують кримінально карані діяння Голови Тернопільської обласної державної адміністрації Барни С.С. та потребують негайної перевірки та прийняття відповідного рішення.

У цих діяннях містяться ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 364 Кримінального Кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем» та кримінального правопорушення передбаченого ст. 157 Кримінального Кодексу України «Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача».

Докази у вигляді звукозапису є допустимими і належними, оскільки отримані із засобів масової інформації і є загальновідомими та здобуті в наслідок публічної та гласної діяльності посадових осіб, зокрема діяльності голови Тернопільської ОДА Барни С.С.

З огляду на вказане, керуючись нормами ст.ст. 2,7, 10, 214 КПК України,

ПРОШУ:

1. Внести відомості щодо вчинення Барною Степаном Степановичем, 09.10.1979 року народження кримінального правопорушення, передбаченого ст. 364 Кримінального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

2. Внести відомості щодо вчинення Барною Степаном Степановичем, 09.10.1979 року народження кримінального правопорушення, передбаченого ст.157 Кримінального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

3. Допитати голову Тернопільської ОДА Барну С.С. та усіх присутніх на нараді у якості свідків.

4. Відібрати пояснення у всіх фігурантів аудіо-запису, який додається.

5. Про наслідки розгляду заяви прошу проінформувати у визначений законом строк та спосіб.


22.10.2015 року

В.о голови ТОГО «Всеукраїнська люстрація»                                            В.І. Габор

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета