27 січня 2022 року
22:58:12

Політика

Гройсман “оптимізував” голову Тернопільської ОДА

07.07.2016 05:56

Нема нічого страшнішого для чиновника, ніж втратити крісло.

У цьому вкотре ми змогли переконатись, сповістивши про те, що візит прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана на Тернопільщину 8 липня ймовірно пов`язаний із представленням нового очільника краю

Одні не повірили новині. Другі – зраділи. Треті – почали запевняти, що то все політичні ігрища. Четверті – активно взялись оповідати в ЗМІ про досягнення Степана Барни як губернатора Тернопільщини, згадуючи псевдопрорив в економіці, “успіхи” децентралізації, “розвій” туризму, інвестиції, виколупуючи купу біль-менш придатних для споживання прем’єр-міністром показників “розвитку” краю, та традиційно скидаючи поразки на заслуги попередників. А п’яті – пригадали 2004-ий, коли  регіонали знімали губернаторів, які  вже не керували їхніми виборчими штабами, та складати “два плюс два”: приїзд прем’єра + зміна керівника місцевої БПП …сходиться! 

Як би там не було, а буквально декілька днів інформаційного резонансу щодо ймовірної відставки вистачило теперішньому губернатору для того, щоб прийняти кінцеве рішення і позбутися одного з двох стільців, на яких призвичаївся сидіти.

Для верхівки БПП підготовка до виборів стало основним і найважливішим питанням. Перспектива втрати влади об’єднала найжорсткіших опонентів всередині президентської кліки, і от вся рать Банкової перейшла у відчайдушний виборчий режим. Стандартний набір адмінресурсу і домінування в ЗМІ доповнено сміттєвою розправою над норовливою “Самопоміччю”, підкупом радикалів, масштабною дискредитацією “партнерів” із “Батьківщиною” та арештами активістів “Свободи” й добровольців.

Наступна фаза – вибудовування вертикалі тисячі політичних президентських штабів. 

В АП з метою маскування виборчих намірів прийнято рішення розмежувати посади голів ОДА, РДА, міністрів та керівників штабів й регіональних організацій. Нелегкий вибір було запропоновано і Степану Степановичу: або голова ОДА, або очільник БПП  Тернопільщини. Звиклому до двох стільців Степану Степановичу рішення далося доволі складно. Він обрав крісло губернатора, тож тепер мусить розпрощатися з політичним реноме та переключитись на ненависну і незнайому господарку. Мало того, центр, схоже, поставив умову зімітувати відмову від мандату обласного депутата, явного удару нижче пояса. 

Візит Гройсмана виявився для  Степана Барни своєрідним вододілом між губернаторством та політикою. Тож найімовірніше вже завтра на Тернопільщині відбудеться перша політична планьорка БПП за участю Гройсмана. Така собі прем’єра прем’єр-міністра. На ній Барна відтепер –  не активний учасник, а споглядач, такий собі “політичний євнух у партійному гаремі”: має право дивитись, плести інтриги, але не керувати. Хтозна, може завтра місцеві порошенківці отримають і нового очільника?

Ірина Скиба. 

Джерело фото

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета