29 травня 2022 року
11:33:32

Політика

Екс-голова Тернопільської ОДА: “Те, що влада намагається видати за реформу, ми прийняти не можемо”

17.08.2015 07:39

17.08.2015

Чому депутати Тернопільської обласної ради досі не затвердили перспективний план об’єднання територій громад в ефірі  програми «Акценти» на телеканалі «TV-4» розповів член політради ВО «Свобода»  Олег Сиротюк. 

«Та адміністративно-територіальна система, яка зараз є, однозначно потребує покращення, але те, що влада намагається видати за реформу, ми прийняти не можемо, – переконаний «свободівець». –  Верховною радою України прийнято два закони: «Про співробітництво територіальних громад» і «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Як бачимо, про  перший закон забули. Ніхто не робить жодного кроку щодо співробітництва, а це може бути підготовка  до подальшого об`єднання. Наразі цим ніхто не користується, і влада про це забула. Натомість просувається тема «добровільного» об’єднання. Добровільним його називати не можна. Фактично маємо  ситуацію, яка відрізняється від європейських країн. Всі говорять, що дана реформа – крок в Європу. Але там перш, ніж проводити реформи, дуже довго спілкувалися з громадами, роз’яснювали, вкладали кошти в інфраструктуру. Ми маємо зовсім іншу ситуацію».

Як повідомив Олег Сиротюк,  фракція ВО «Свобода» в обласній раді ще в травні вимагала, щоби в області провели громадські слухання.

«Тоді до нас дослухалися і провели по всіх запланованих центрах територіальних громад, на той час їх було 37, – констатував він. – Наші депутати поїхали по всіх громадських слуханнях. Але, як виявилося, депутати – «свободвці»  – це єдині хто були на тих  громадських слуханнях. Виявляється більше нікого, жодну іншу політичну силу не цікавить те, що називається «базовою реформою». Туди зганяли, звозили голів сільких рад, яким не давали достовірної інформації.  Хочу зауважити, що на жодних громадських слуханнях не було  голосування. Ніхто не казав: «Так, нам потрібна ця реформа, ми  її чекали 24 роки». Адміністрація починала з 27 громад, які планувала створити. Але чим більше громади вивчали законодавство, радилися, тим збільшувалася їх кількість. Зараз вона зросла до 37, потім –  до 50. На останній сесії обласної ради була непроста дискусія. Адже одні підтримують реформу, інші – ні. Але вибори в об’єднаних громадах відбудуться через 2 роки, тому ми не бачимо приводу приймати поспішні рішення».

На думку Олега Сиротюка, депутати облради прийняли зважене рішення, і тим самим продовжили обговорення. Тепер громади мають можливість нарешті добре вивчити документи, адже є багато запитань людей до членів робочих груп.

«На рівні сільських громад відбуваються громадські обговорення, представники сільрад телефонують до нас  на «гарячу» лінію і просять приїхати, роз’яснити. Ми  їдемо і розказуємо», – наголосив «свободівець».

Джерело: vision.ternopil.ua.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета