28 травня 2022 року
18:55:46

Політика

Викриття чи політичний фарс? У Тернополі схоже вже стартували виборчі перегони

06.05.2015 16:39

Дата: 06.05.2015

Звістка про те, що  активісти “Самопомочі” виявила в офісі приватної фірми “Маркетингові технології ПБС” цілий тираж “жовтої” газетки “Тернопільська правда” облетіла вчора Тернопільщину й всю Україну. “Ми отримали інформацію про те, що в Тернопіль привезли наклад газети, вихідні дані в якої оформлені всупереч закону, –  гучно констатував голова міської “Самопомочі” Андрій Грицишин. – Тобто хто редактор, хто відповідальний за друк, який тираж – невідомо. В газеті чимало недостовірних даних та наклепів. Тобто хтось паплюжить людей, витрачаючи величезні гроші і обманюючи тернополян”.

Цікаво, хто цей добродій, котрий розповів не тільки, що в Тернопіль прямує майже 60 тисяч “чорнухи”, а ще й те, що майже вся вона спрямована проти “Самопомочі”? Миколай — не  інакше.

“Тираж завезли на одне з підприємств, яке займається рознесенням газет по поштових скриньках, яке відмовилося його розносити у зв’язку із тим, що газета є фіктивна. Це підприємство повідомило про те, що до них звернулися їхні конкуренти, з приватного підприємства “Маркетингові технології”, власником якого є депутат обласної ради від ВО “Свободи” Михайло Тимошик. Коли ми вирішили з’ясувати, чи це відповідає дійсності, то приїхали на це приватне підприємство і в них в офісі виявили увесь цей тираж, який мали розносити по Тернополі”, – повідав сайту zaxid.net народний депутат Тарас Пастух.

Тож виходить,  що на одне з підприємств, котре займається кур’єрською доставкою, тобто рознесенням газет, листівок тощо, надійшло замовлення від когось Х на розповсюдження газети “Тернопільська правда” (в документах обов’язково повинна вказуватись назва видання). Це підприємство, почувши назву газети, котра вже зажила в  Тернополі слави “жовтої” та “наклепницької”, не відмовляється від замовлення, а приймає його.  Далі, коли  думати логічно, працівники цього підприємства, вдзрівши, що вони отримали, вирішили: репутація ліпше, ніж гроші та сповістили замовнику Х, що не бруднитимуть рук. Цікаво тільки, чому вони, виявивши нову порцію “чорнухи”, яка мала розповсюдитись містом, знаючи, що “газеткою” цікавляться правоохоронні органи — не сповістили їх як добропорядні громадяни України? Може, просто чекали, потираючи руки, хто з конкурентів прийме замовлення? Чи порядно це тоді?

Далі, припускаємо, події розвивались так: замовник Х вийшов на приватну фірму “Маркетингові технології ПБС”. Та  погодилась виконати замовлення, злакомившись на заробіток. “До нас звернулася офіційно рекламна агенція з Києва з проханням забезпечити доставку друкованих рекламно- інформаційних матеріалів по Тернополю, – розповідає у телефонній розмові керівник “Маркетингових технологій ПБС”  Михайло Тимошик. – Дане видання мало всі вихідні реквізити щодо реєстрації, тиражу, об’єму та юридичну адресу. На доставку цього видання був заключений договір, згідно з яким ми й мали виконати дану роботу та отримати оплату”.

Відтак замовних Х, швидше за все, замовив отому добропорядному підприємству, що відмовилось від розповсюдження “Тернопільської правди”,  доставити газетку (думаємо, не безкоштовно) до  фірми “Маркетингові технології ПБС”. Можливо, якби до “Укрпошти” чи агенції “У кожен дім”, які також надають послуги із розповсюдження преси, або  іншої якоїсь фірми, до котрої не мають відношення політики місцевого розливу, то все б, найшвидше,  затихло, і вже б нині у своїх поштових скриньках тернополяни знайшли нову порцію чтива так, як знаходили її раніше (отже — хтось розповсюджував та після зчиненого галасу, певне, відмовився).  Але ж ні, кур’єрську доставку замовлено до фірми депутата Тернопільської обласної ради, “свободівця” Михайла Тимошика. Це ж який піар можна довкола цього заколотити! Особливо, якщо ненароком наголосити, що позитивно “Тернопільська правда” написала на цей раз тільки про Василя Хомінця. “У попередньому випуску було багато перекрученої інформації про “Об’єднання “Самопоміч”, Кабмін, Президента Порошенка. У цьому випуску також ціла сторінка присвячена “Самопомочі”, де викривлено усе з ніг на голову і навпаки з позитивної сторони показується діяльність голови Тернопільської обласної ради, який є представником “Свободи””, – наголосив  Тарас Пастух тому ж таки zaxid.net .

Далі, припускаємо, події розвиваються як у поганенькому детективі. Керівництво добропорядного підприємства, котре, судячи з усього дуже симпатизує “Самопомочі” , а може, й не тільки симпатизує, сигналізує активістам, мовляв: є, у “свободівця”, треба ловити на гарячому. Активісти замість йти до правоохоронців, скликають журналістів, і …рушають на лови. Решта все розіграно як по нотах.

Тираж, як домовлено із замовником Х, везуть до “Маркетинових технологій ПБС”. “Як розповідають працівники, бо  в той час мене на фірмі не було, через 20 хвилин після отримання матеріалів кур’єрською службою до нас в офіс увірвалися невідомі люди, більше десяти чоловік,  на чолі з народним депутатом Тарасом Пастухом, журналістами телеканалу “24” та інших медіа-ресурсів, – констатує Михайло Тимошик. –  У доволі грубій формі вони вимагали віддати їм тираж, погрожувати й морально тиснули на працівників фірми, а також, порушуючи всі норми етики та моралі, законодавство України пробували самостійно вилучити інформаційні матеріали. Ситуація більш-менш внормувалась, коли приїхала міліція”.

Слідчо-оперативна група провела необхідні слідчі дії, оглянула приміщення фірми, взяла пояснення та …поїхала. Чому? Та тому, що по суті “Маркетингові технології ПБС” були винні тільки в тому, що взялися розповсюджувати газету напхану наклепницькими матеріалами.  Але, з іншого боку, звідки їм було знати, що в ній, коли навіть не встигли розгорнути? Може, коли б ознайомились з її змістом (так як, припускаємо, зробили працівники добропорядного підприємства, що забило на сполох), то також відмовилися б? Хочеться все ж таки вірити в людську порядність (хоча якщо у попередньому номері була “чорнуха”, то не варто надіятись, що газета так швидко змніила свій “імідж”) Та й, в Україні — свобода слова. У відповідності до ст. 2 ЗУ “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні свобода слова і вільне вираження у друкованій формі своїх поглядів і переконань гарантуються Конституцією України і відповідно до цього Закону означають право кожного вільно і незалежно шукати, одержувати, фіксувати, зберігати, використовувати та поширювати будь-яку інформацію за допомогою друкованих засобів масової інформації, крім випадків, визначених законом”.  Як зазначив  тому ж таки zaxid.net Тарас Пастух, “друкували газету, найімовірніше, в Києві. У Мін’юсті газету зареєстрували за день до того, як її вже розносили по Тернополі. За нашими даними, засновниками газети є 3 студентки, які навіть не живуть на Правобережній Україні – мешкають на Чернігівщині і далі на схід, тобто фактично підставні особи”. Тож. Виходить видання — законне. Воно містить  всі необхідні дані, що дозволяють його розповсюдження  по території України. А те, що подобаються чи не подобається комусь матеріали, розміщені на його шпальтах, — питання риторичне. Не до смаку, лоскоче нерви, то є суд. Фірма ж, котра розповсюджує газети, не відповідає за їхній зміст. Вона просто виконує отримане замовлення, згідно з укладеним договором. Хіба працювати — злочин? А ось  вриватись в офіс, перешкоджати роботі фірми та здійснювати тиск на її працівників — щонайменше хуліганство. Цікаво, чи відповість хтось за нього? Ну, коли вже до кінця бути справедливими.

Висновків з цієї викривально-детективної операції “Тернопільська правда” ми зробили кілька.

Перший, місцеві вибори в Тернополі й на Тернопільщині вже стартували. І вони, судячи зі старту, будуть доволі веселими.

Другий, “Свобода” і “свободівці” нині як червона шмата для більшості політичних сил. Чому? Бо мер — їхній, у міській та обласній радах — їхня більшість. Ворог, як кажуть, намалювався сам по собі. І його необхідно знищити. Байдуже якими методами. Можна й за власні гроші, видаючи газетку, переповнену брудом, та розміщаючи в ній, ніби “острівці” позитив про свободівців. Коли мислити емоційно — винен той, кого не обпльовують. Коли логічно — себе так підставлятиме хіба що дурень. Ні, ми не захищаємо “Свободи”, бо й  до неї маємо багато питань. Просто хочемо керуватись логікою, а не емоціями.

Третій, гроші таки пахнуть, і цю істину мають назавжди зарубати собі на носі декотрі “свободівці”.

Четвертий, використання “чорнухи”, особливо у друкованих ЗМІ, доволі популярне на Тернопільщині. А викриття тих, хто її “клепає”, друкує та розповсюджує — величезний козир. Такий собі німб борців за справедливість. Пригадуєте президентські перегони? Тоді містом й областю ширились “жовті” “Тільки факти”  із наклепницькими матеріалами на Петра Порошенка та Кличка. За допомогою “невідомих добродіїв” “порошенківцям” на чолі з нині губернатором Тернопільщини Степаном Барною 7 травня ввечері вдалось викрити друкарню, де мав “побачити світ” черговий номер газетки. Кінці, за словами пана Барни,  вели до штабу Юлії Тимошенко. Звісно, “бютівці” не втомлювались повторювати всб кампанію, що газета не їхня, що вони до її творення й друку не причетні, але… То, як в анекдоті: “Фімо, навіщо ви сказали людям, що моя донька повія?” – “Бо так вийшло” – “Але ж в мене син, Фімо!” – “А ви тепер доведіть”.  Ситуація із викриттям друкарні тоді добре зіграла на користь кандидатури Порошенка. У виборців спрацювало: коли оббріхують, значить бояться, значить він каже правду, значить треба голосувати за нього. І проголосували. БЮТ програв. Ось тільки, судячи з останніх одкровень Фірташа, і в “жовтих”  “Тільки фактах” не всі факти були наклепом…

П’ятий. Викриття чи, як наголошує Михайло Тимошик, “звичайнісінька підстава” з “Тернопільською правдою” , наробило галасу. Усі говорять про “Самопоміч”. Задурно. Користь вже ніби є. Проявили себе. Але факт залишається фактом: погаласували, позвинувачували, а відповіді на основні питання — хто творець газетки?, хто стоїть за нею? –  як не було, так й нема. Щоправда, чутками й версіями земля повниться. Одні запевняють, то помста Заставного Надалу за програш на виборах і тоді якіснішу “чорнуху”. Цитують навіть у кулуарах: “А що, Сергій Віталійович думав, що то йому так зійде з рук?”.  Другі- що то бавиться Цимбалюк, поволі знищуючи конкурентів. Треті  не знімають підозр зі “Свободи”, а четверті — з БЮТу й …“Самопомочі”. Одне слово: все заплутано. Але цікаво. Дуже хочеться вірити, що правоохоронці найближчим часом розставлять всі крапки над “і”.

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета