20 травня 2022 року
07:59:29

Політика

Вибори-2015: які партії мають шанс перемогти на Тернопільщині?

21.09.2015 08:43

21.09.2015

Вибори лише розпочалися, а соціологи вже відзначили декілька тенденцій, що впливатимуть на вибір громадян.

 

Експерти Центру Разумкова, агентства «Рейтинг», Центру соціального моніторингу та інституту соціологічних досліджень імені Яременка, Київського міжнародного інституту соціології проаналізували основні параметри, що визначатимуть електоральні симпатії українців. Висновків кілька.

Перший: повний провал урядової політики зумовив відмову «Народного фронту» від самостійної участі на виборах. Партія Арсенія Яценюка повністю влилась в проект Петра Порошенка, але активно формує виборчі комісії.

Другий: прихильники не пробачили БПП активної співпраці з колишніми регіоналами, що кардинально змінило електоральну географію Блоку. На даний час основні голоси Президентська партія прогнозовано здобуде на Сході, Півдні та в Центрі України.

Третій: внаслідок політичних розправ та арештів суттєво зросли шанси ВО «Свобода» на повернення в Парламент. Активна участь в Революції Гідності та відстоюванні Конституції, участь свободівців в АТО, публічні виступи лідерів «Правого Сектора» та ВО «Батьківщина» в підтримку партії та її активістів, які переслідуються через політичні погляди, позиціонують Тягнибока та «Свободу», як праву альтернативу теперішній владі.

Четвертий: постійне сповзання рейтингу «Самопомочі» буде посилюватися у зв’язку з появою у парламентській фракції перших «тушок», а на місцевому рівні – в списках вчорашніх регіоналів та перебіжчиків з інших проектів. Формат «партії з новими обличчями» поступово втрачає довіру.

П’ятий: Радикальна партія Олега Ляшка після виходу з коаліції впевнено підбиратиме колишніх прихильників «Народного фронту», БПП та просто розчарованих.

Шостий: несподіваний ріст рейтингу ВО «Батьківщина» напряму пов’язаний з критикою урядової політики в сфері тарифів, цін, кадрових питань та корупції в державних органах. Риторика Юлії Тимошенко щораз ставатиме різкішою.

Дослідження «Електоральні настрої по Україні загалом»


Дослідження «Оцінка громадянами ситуації в Україні та стану проведення реформ»


 

Суттєві відмінності в уподобаннях виборців різних регіонів України в кардинальний спосіб вплинуть на політичну структуру місцевих рад після виборів 25 жовтня. Як наслідок, на Тернопіллі підтримка коаліції БПП, «Народного фронту» та Опозиційного Блоку буде мінімальна. В радах прогнозовано сформуються переважно патріотичні більшості.

Дослідження «Електоральні настрої Тернопільської області»


 

У матеріалі використано дослідження Центра Разумкова,

Агентства «Рейтинг» , Центру соціального моніторингу та інституту соціологічних досліджень імені Яременка, Київського міжнародного інституту соціології.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/286199.html

http://ukr.segodnya.ua/politics/society/reyting-svobody-i-oppozicionnogo-bloka-rastet-socopros-636673.html

http://www.ukrlife.tv/video/politika/reiting-narodnogo-fronta-podeliat-batkivshchina-rpl-i-bpp-fesenko 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета