20 травня 2022 року
07:47:15

Політика

Вибори-2015: терпіння українців на межі

23.09.2015 07:45

23.09.2015

Скоро жовтень. Українці з тривогою чекають його, адже разом з плаксивими дощами й холодами прийдуть ….довжелезні рахунки на газ та решту комунпослуг. Чим платити? 

Через стрімке зростання цін на продукти харчування й першої необхідності, медикаменти, кричуще безробіття, низькі зарплати кількість соціально незахищених зросла, а значна частина людей, котрі ще недавно вважали себе середнім класом, нині опинилась за межею бідності. Невизначеність, невпевненість у затрашньому дні, страх, що через борги за комунпослуги виконавча служба може позбавити не тільки майна, а й житла, заганяє простих українців у глухий кут. Дехто з них уже опустив руки й здався на Божу милість, інші — відчайдушно борсаються, намагаючись вижити. Експерти б’ють на сполох: в Україні відсутня інституція, якій би довіряла переважна більшість населення і яка б взяла на себе відповідальність за стан справ в державі. Громадяни абсолютно не розраховують на владу, відчуваючи свою беззахисність.

Так, згідно з дослідженнями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» та соціологічної служби Центру Разумкова, у 2015 році лідерами суспільної довіри стали волонтери. Їм довіряють 67%, не довіряють – 23% (баланс довіри-недовіри становить +44%).  Дещо втратила у довірі  церква   (баланс довіри-недовіри становить +34%, проте це – найнижчий результат за останні 5 років). Показник цілковитої довіри до трьох основних владних інституцій в Україні: Президента, Верховної Ради та Уряду коливається в межах соціологічної похибки: від 1,9 до 3,7%.

Якою мірою Ви довіряєте наступним інституціям?


Практично кожен українець відчув на собі наслідки поточної фінансово-економічної кризи: понад 59%  респондентів – дуже серйозно, і ще майже 37% – певною мірою.  Головним економічним наслідком кризи для більшості населення стало зростання цін (75%) і пов’язані з цим зменшення купівлі одягу та інших речей (72%), скорочення споживання продуктів харчування (67%) та обмеження купівлі ліків і медичних послуг (55%). Зменшення заробітної плати відчув кожен четвертий українець.

Головною причиною поточної соціально-економічної кризи українці назвали корумпованість представників влади (так вважають 72%). Крім того, важливими чинниками, на їхню думку, були також олігархізація економіки (54%), некомпетентне управління соціальною і економічною сферами з боку політичного керівництва країни (47%) та відсутність стратегії соціально-економічного розвитку (35%). Воєнні дії на Донбасі  як причину назвали 30% опитаних.

Зараз в Україні дуже складна фінансово-економічна ситуація. Чи відчули Ви особисто на собі її наслідки?


Серйозні виклики змушують людей розмежовувати показники політичного іміджу партій та їх реальної здатності до проведення змін в державі та покращення добробуту громадян. Зважаючи на катастрофічний рівень недовіри до коаліційного уряду та коаліції у парламенті, сформованої з фракцій Блоку Петра Порошенка, «Народного Фронт» А.Яценюка, «Самопомочі» А.Садового, «Батьківщини» Ю.Тимошенко та до недавнього часу і «РПЛ» О.Ляшка, українці все інтенсивніше шукають політичні сили, на які можуть покластися в нелегкий час випробувань.

Хто на Вашу думку здатний до реального захисту інтересів громадян України?

У матеріалі використано дослідження Центру Разумкова, Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва».

http://www.bbc.com/ukrainian/politics/2015/08/150826_local_election_rates_vc

http://www.slovoidilo.ua/2015/08/18/infografika/suspilstvo/hirshe-nizh-za-azarova.-yak-nynishnya-vlada-rozhubyla-doviru-ukrayincziv

http://www.dif.org.ua/ua/publications/press-relizy/komu-bilshe-dovirjayut-ukrainci–vladi_-gromadskosti_-zmi___.htm

http://www.dif.org.ua/ua/polls/2015a/reformi-v-elennja-.htm

http://www.dif.org.ua/ua/commentaries/sociologist_view/maizhe-polovina-ukrainciv-vvazhae_-sho-v-provedenni-reform-she-ne-zrobleno-nichogo—irian-bekeshkina.htm

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета