28 травня 2022 року
20:42:51

Політика

Претендентів на крісло тернопільського мера запрошують на навчання

23.05.2015 15:54

23.05.2015

Для тих, хто планує поборотись за крісло міського голови на жовтневих виборах у столиці стартувала “Школа мерів”. Її мета –  підготовка майбутніх очільників міст до управління місцевим розвитком в умовах децентралізації. Навчання відбуватиметься на базі Києво-Могилянської школи-бізнесу. Набір до “Школи мерів”  триватиме до 31 травня. Відбір кандидатів відбуватиметься в 2 етапи. Анкету можна знайти на сайтах Києво-Могилянської бізнес-школи , “Громадського простору”, “Гурту”.  До цієї анкети треба додати есе претендента на навчання на тему “Яким ви бачите своє місто через 10 років?”, резюме щодо попередньої активності людини, а також рекомендацію від органу місцевого самоврядування, громадської або політичної організації.

“ Ми готові приймати заявки від людей з населенням понад 100 тисяч і з менших міст, але також обласного значення, якщо їх команди повністю сформовані з чотирьох осіб — потенційний кандидат та його заступники, – наголосив під час інтерв’ю газеті “День” автор і керівник проекту, громадський діяч Руслан Роховий. – Це мають бути люди віком не менше 21 року, з вищою освітою, значним громадським або політичним досвідом, мають бути впізнаваними в своїх громадах, адже в іншому разі шансів перемогти у них немає, тому вкладати ресурси в освіту тих, хто не зможе перемогти, немає сенсу. Хотілося б навчити тих, хто зможе ці знання реалізувати”.

“За парти” перші 50 “учнів” (13 команд з різних міст України) сядуть вже 12 червня. Як українські, так й іноземні фахівці навчатимуть їх стратегічному менеджменту, публічному адмініструванню та оpen government (відкритий уряд). Процес навчання відбуватиметься з п’ятниці до неділі, щодня по 6 годин. Загалом — 144 години лекторних занять.

Навчання відбуватиметься в три етапи: основа — два блоки, та 6 блоків поглибленого освоєння тематик, коли розпочнеться підготовка до розробки Стратегії розвитку міста.

“Ми розуміємо, що потрібно змінювати підходи, ким має бути міський голова, адже зараз побутує архаїчний стереотип, що мер має бути господарником, – наголошує Р. Роховий. –  Міський голова має бути лідером-візіонером, який бачить перспективи міста, менеджером-організатором, який вміє організовувати процеси, залучати інвестиції та потрібних кваліфікованих людей — спеціалістів з економіки, сфері ЖКГ, організації публічного простору і т.д. Якщо таких людей не буде, то міський голова максимум може не дати розвалитися тому, що розвалюється, але це шлях в нікуди. Тому ми створили “Школу”, щоб міські голови або кандидати мали можливість підготуватися. Виборцю слід чітко розуміти, що вся відповідальність за розвиток міст після децентралізації лежатиме саме на міських головах. Але в результаті реформи фіскальної децентралізації, фінансові можливості, важелі та компетенції поки отримали лише міста обласного значення і райони”.

Навчання в “Школі мерів”  — безкоштовне. Однак, як зазначає пан Руслан, “люди, які навчатимуться, мають забезпечувати власні потреби — харчування, транспорт та проживання. Якщо претенденти планують перемагати на виборах, то середній бюджет кампанії має складати від $300 тис. Освіта ж їх команди складе максимум $5 тис. — це маленька частинка витрат, яка надає компетенцію, розуміння та якість їх майбутній політиці”.

“Останній дзвоник” для “учнів” прозвучить 23 серпня. Від 29 серпня по 5 вересня кращі з них  проходитимуть закордонне стажування в муніципалітетах міст країн Вишеградської четвірки – Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії (усі витрати на проживання, проїзд та навчання покриває учасник).  А до 15 вересня “школярі”   мають захистити свої стратегії перед конкурсною комісією.  Відтак отримають документ, який засвідчить їх кваліфікацію, експертність в місцевому розвитку і зможуть зайнятися виборчою кампанією.

{youtube}ljnhsa8LhZk{/youtube}

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета