29 січня 2022 року
01:26:13

Політика

Через корупцію звільнили відразу чотирьох тернопільських інспекторів ДАБІ

07.09.2016 18:26

Держархбудінспекція звільнила працівників Управління ДАБІ в Тернопільській області, в діяльності яких виявлено ознаки порушень антикорупційного законодавства.

У зв’язку із кричущими фактами корупції та системними грубими порушеннями вимог законодавства, виявленими в роботі Управління Держарбудінспекції в Тернопільській області, а також задля недопущення в подальшому проявів корупційних ризиків Держархбудінспекція прийняла низку кадрових рішень щодо посадових осіб територіального органу.

Задля з’ясування причин низки порушень з боку працівників Управління  центральним апаратом Держархбудінспекції було ініційовано перевірку діяльності територіального органу з питань здійснення держархбудконтролю та нагляду, ведення претензійно-позовної роботи, ліцензування, дозвільних та реєстраційних процедур. Для забезпечення об’єктивності результатів перевірки було прийнято рішення про негайне зняття виконання обов’язків  керівника Управління Держархбудінспекції у Тернопільській області з Василя Крука.

За результатами перевірки, здійсненої  робочою групою, було виявлено порушення за всіма вищевказаними напрямками роботи. Зокрема, посадовці Управління систематично притягували порушників за заниженими санкціями, зменшуючи міру відповідальності (сума штрафу). Крім того, зафіксовано безпідставні повернення на доопрацювання декларативних документів. В той же час встановлено випадки реєстрації декларативних документів без наведення в них повноти даних.

Незадовільними виявилися і результати перевірки претензійно-позовної роботи Управління. Зокрема, представники місцевої інспекції не забезпечували представництво в судах, де стороною була ДАБІ, а також не забезпечували апеляційне та касаційне оскарження судових рішень. Аналіз опрацювання звернень громадян показав, що посадові особи Управління неодноразово надавали неповні та  необґрунтовані відповіді.

За результатами перевірки дисциплінарною комісією Держархбудінспекції розпочато дисциплінарні провадження стосовно  працівників Управління, в діяльності яких було виявлено найбільше фактів зловживань та недбалості. Як наслідок, звільнено чотирьох співробітників Управління.

Держархбудінспекція продовжуватиме системно і жорстко очищувати держустанову від носіїв корупційної  культури та безкомпромісно позбуватися службовців, які не змогли працювати чесно й прозоро та заплямували себе зловживанням службовим становищем.

Питання врегулювання діяльності Управління ДАБІ в Тернопільській області перебуває на особливому контролі, тому з боку центрального апарату Держархбудінспекції будуть й надалі вживатися заходи щодо належного виконання державними службовцями посадових обов’язків, а також в разі необхідності невідкладно застосовуватимуться дисциплінарні стягнення.

Прес-служба Держархбудінспекції

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета