04 липня 2022 року
00:38:33

Політика

На Тернопільщині пробують колишньому голові РДА закрити рот, щоб не звинувачував Бабійчука?

23.07.2015 13:33

23.07.2015

Чергова порція бруду з’явилась на кількох інтернет-ресурсах Тернопільщини.  Цього разу, і це не дивно , зважаючи на фальстарт передвиборчих перегонів,  її вилили на колишнього голову Шумської РДА, “свободівця”, помічника народного депутата України Михайла Головка Василя Габора.

Сайт, котрий належить “відомому в доволі вузьких колах” експерту та близькому до т.в.о. заступнка голови ОДА, екс-регіонала Івана Бабійчука (саме того, фактами корупційних діянь якого з подачі саме Василя Габора зацікавились як народні депутати, так і УМВС та СБУ) , посилаючись на допис аноніма в соцмережах (без прінкріну останнього, а зараз  — запис узагалі видалено з ФБ) явив читачам нібито “правду” про  злодіяння “свободівця” Габора.

Звинувачення полягають у тому, що Василь Іванович, будучи ще голової Шумської РДА, начебто “подів кудись” п’ять тисяч гривень, що, створений, до слова за його сприяння, Фонд допомоги воїнам АТО та їхнім родинам, виділив на допомогу сім’ї загиблого на фронті Романа Мусія з села Великі Загайці Шумського району. Відповідно замість 15 000 родина отримала тільки 10 000.

Однак, як зазначає заступник голови Шумської РДА Тетяна Побережна, розпорядником коштів Фонду була незалежна від РДА комісія.. Саме вона самостійно розглядала звернення від сімей воїнів АТО та війсьоквозобов’язаних із Шумщини, котрі мобілізовувались, з проханням про надання допомоги, що надходили на адресу Шумської РДА,  та  вирішувала надавати допомогу чи ні, а також у якому розмірі.  Саме ця комісія ухвалила й рішення щодо надання родині загиблого Героя Романа мусія 10 000 грн. Ще 5 000 грн. вона ухвалила тоді ж надати Олексію Українцю з Жолобок Шумського району, котрий вирушав в АТО.  Відповідно, як пояснює пані Тетяна, з банківського рахунку Фонду  було знято одразу 15 000 грн, щоб не робити дві операції та не сплачувати відповідно додатково комісію. Далі 10 000 Василь Габор спільно з начальником фінансового управління РДА Юрієм Панасюком та директором територіального центру Петром Фаб’янчуком відвезли родині Мусія. Про це, до слова, у правоохоронних органах є відповідна заява родини. У ній зокрема зазначається, що  пан Габор неодноразово наголошував, що допомога саме від громади, і жодного разу не згадував ні про себе, ні про політичну силу , до якої належить, ні про РДА. Так само у правоохоронних органах є пояснююча та розписка Олексія  Українця, який зазначає, що отримав 5 000 грн. допомоги від Фонду.

Усе це відбувалось ще торік, але тільки зараз чомусь виникли питання до Вассиля Габора. Випадково? Перевірку роботи Фонду інціював тепершній голова Шумської РДА, “порошенківець” Юрій Головатюк. Інціював одразу ж …після оприлюднення Василем Габором інформації про факти вимагання Іваном Бабійчуком з претендентів на посади голів РДА  хабарів у розмірі від 20 000 до 30 000 доларів США. Більше того, щойно діяннями “правої руки” “губернатора” Барни зацікавились СБУ та УМВС, як Головатюк особисто поїхав до родини Героя Мусія (про це також є офіційні свідчення родини)  з проханням написати до міліції пояснення про те, що Габор заявляв, що половина коштів, тобто 5 тисяч грн., надається особисто від нього. Представники родини  категорично відмовились надавати таке пояснення.

Перевірка діяльності Фонду майже завершена. Жодних порушень, тим паче з боку Василя Габора, правоохоронці не знайшли. Свідченням цього є пояснення свідків та матеріали справи, що знаходяться в Шумському РВ УМВС.  За вимогою кожен бажаючий може з ними ознайомитись.

Але тим, хто замовив бруд у ЗМІ — байдуже до правди. Їхнє завдання зробити все для того, щоб Габор перестав говорити та залишив у спокої Бабійчука. І домагаючись свого вони переступають через честь, гідність та совість, а головне — зневажають пам’ять тих, хто віддав своє життя на сході, захищаючи в тому числі і їх, і їхніх рідних.

“Опус” аноніма, розповсюджений інтернет-ресурсами, не виконав свого завдання. Василь Габор, запевняє, що на півдорозі не зупиниться і справу з Бабійчуком доведе до завершення. А лемент та бруд, що ллється, є ще одним доказом того, що не такий уже білий та пухнастий університетський приятель “губернатора” Барни, і схоже, має чого боятись.

Також  Василь Габор зазначає, що готує позовну  заяву до суду щодо зведення наклепу на нього та  розповсюдження окремими інтернет-ресурсами завідомо неправдивої інформації, котра порочить його честь та гідність.

Катерина Олексюк.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета