26 жовтня 2021 року
11:53:20

Політика

Суд над головою ОДА Степаном Барною відбувся без нього (Відео)

30.06.2016 18:38

Сьогодні, 30 червня, відбулося перше слухання справи проти голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни. Розгляд справи Тернопільським окружним адміністративним судом пройшов без обвинувачуваного. Оголошено перерву до 5 липня, до 14: 30.

На засідання «губернатор» Степан Барна не прийшов, аргументувавши це  участю у відкритті Обласного молодіжного форуму у Збаражі. Проте відправив замість себе до суду представника, юрисконсульта ТОДА Ростислава Небельського. 

 Прецедентом справи став позов екс-голови Шумської РДА, свободівця Василя Габора до Степана Барни, датований 6 червням 2016 року.

Позивач вимагає притягнути до адміністративної відповідальності голову Тернопільської обласної державної адміністрації Барну Степана Степановича відповідно до ст. 172-7 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення” та зобов’язати Барну Степана Степановича усунути конфлікт інтересів, який полягає в суміщенні посади голови обласної державної адміністрації з діяльністю депутата обласної ради, згідно зі статею 10 Закону України “Про державну службу”. (Ми писали про це тут). 

Відповідно до п.2.3 ст. 10 “Закону України “Про державну службу” державний службовець не має права: суміщати державну службу із статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії “А”.

{youtube width=”100%” height=”420″}wKTKwzwJ8ls{/youtube}     

{youtube width=”100%” height=”420″}EV0RRCa39H4{/youtube}     

Позивач пояснює  позов тим, що піклується про своїх підопічних – депутатів обласної ради із партії ВО «Свобода». Василь Габор навіть під час суду подав клопотання, аби залучити «свободівця» Олександра Башту у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог. Аби він безпосередньо міг представляти інтереси депутатства ТОР. Проте суд, у особі  Ольга Володимирівна Чепенюк, клопотання відхилив, позаяк рішення ніяк не вплине безпосередньо на права та обов’язки цієї, третьої, особи.

  • «Закон (п.2.3 ст. 10 “Закону України “Про державну службу” – прим. Автора.), яким оперує позивач набув чинності тільки 1 травня 2016р. Як до депутата обласної ради Степана Степановича закон не може бути вжитим щодо нього. Оскільки він не поширюється на правовідносини, які наступили до набрання чинності, – пояснює позицію відповідача Ростислав Небельський. 

Попри численні політично-правові колізії та відмовки, залишається людський та моральний фактор.

  • «Є моральна сторона. Я депутат обласної ради і Степан депутат, але разом з тим він голова обласної адміністрації. Його присутність суду, вплив на будь-які рішення», коментує позов Олександр Башта.  – Це нормально коли посадова особа «Номер 1» в області і при цьому депутат. Я безпосередньо заступник голови комісії з питань соціального захисту. Степан Барна входить туди. Після того, як я почав наголошувати, що депутат Барна мусить ходити на засідання комісії, на останньому він вже був. Та перед тим, на жаль, ні –  були посилання на робочі справи, зайнятість. 

Суд оголосив перерву до вівторка, 5 липня. До 14:30 позивач та відповідач повинні додати до матеріалів запрошені судом документи. Це зокрема копії рішень сесії Тернопільської обласної ради, ініційовані Степаном Барною від позивача, а також копії розпорядження Президента України про призначення головою Тернопільської ОДА Степана Барну та копія тексту присяги. 

Надія Вихристюк

Фото та відео автора. 
 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031