26 січня 2022 року
19:39:34

Політичний барометр

Тернополяни, а ви знаєте, як оформити спадщину?

02.04.2016 17:43

Недавно помер мій батько. Він був власником частини квартири. Як оформити цю спадщину?

 

Відповідає юрист газети “Вільне життя плюс” Орест Зварич : 

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він упродовж шести місяців не заявив про відмову від неї. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має особисто подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Така заява подається упродовж шести місяців від дня смерті спадкодавця чи оголошення його померлим (статті 1268 — 1270 Цивільного кодексу, далі — ЦК).

Спадкоємець, який прийняв спадщину з нерухомим майном, зобов’язаний після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно (стаття 1297 ЦК). Квартира чи її частина вважаються нерухомим майном.

Тепер не вимагається проведення оцінки майна при отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, а також у випадку спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.

При отриманні спадщини спадкоємцями, що є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, передбачене оподаткування за нульовою ставкою (пункт 174.2.1 статті 174 Податкового кодексу).

Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Неповнолітні діти належать до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживають (стаття 3 Сімейного кодексу).

Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Батько і донька вважаються особами першого ступеня споріднення.

Для оформлення спадщини вам потрібні такі документи:

    свідоцтво про смерть спадкодавця (оригінал);

    заповіт (за наявності);

    ваш паспорт та ідентифікаційний код (оригінал і копія);

    документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця та довідка з відомостями про те, хто постійно проживав із спадкодавцем на момент відкриття спадщини;

    документи, що підтверджують родинні зв’язки спадкодавця зі спадкоємцями (свідоцтво про народження тощо);

    правовстановлювальні документи на квартиру спадкодавця.

Зважте, що з першого січня 2016 року люди отримали можливість оформляти спадщину за місцем проживання спадкодавця на момент його смерті, тобто в селі, де немає нотаріуса.

Джерело:Вільне життя плюс” 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета