05 жовтня 2022 року
02:57:36

Політичний барометр

Названо політика, котрому тернополяни довіряють найбільше

02.08.2016 13:16

Лідером рейтингу довіри серед національних політиків у Тернополі є Надія Савченко.

Їй, згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”, довіряють 57% респондентів.

Спільно з усією України, тернополяни жили надією на звільнення Надії з російського полону. А коли  надія справдилась, Савченко повернулась додому та почала робити перші кроки та перші заяви – градус захоплення впав. Навіть більше,  Надію, котра була надією багатьох, почали  вважати ледь не “засланим козачком” Путіна і взагалі кремлівським клоном справжньої української льотчиці.  Воно й не дивно, бо часто спершу говорила, а вже потім думала.  Може тому, що вона таки більше військовий, ніж політик чи дипломат. А може, бо перестала бути мученицею, за яку та на яку молились мільйони.  

У Тернополі на  численну словесну лободу  Савченко, а також заяви  про налагодження діалогу з сепаратистами щодо обміну військоволоненими та необхідність обом сторонам конфлікту на Донбасі попросити одне в одного вибачення дехто (певне, з отих 36%, що не довіряють Надії),  відреагував по-своєму.            

Вандали спершу облили червоною фарбою  та дописали російською “Убийца” її портрет на вул. Князя Острозького, 43, а згодом —  зеленою  на стіні біля пам’ятника Степану Бандері. Так що навпроти “білого дому” про графіті льотчиці нагадує тільки напис “Надію не зламати” та тризуб.  Вдарило це чи ні по іміджу льотчиці в місті? Думаємо, навпаки, адже, чимало з тих, хто вже дивився з недовірою, задумались: нищать її зображення, обливають фарбою та брудом ,- значить бояться, значить, правду каже!

Ну, не вийшло з Савченко повноцінного, так очікуваного українцями месії, котрий вже й одразу врятує країну, витягне з кризової ями  та поведе правильним шляхом. Хоча … ще не вечір. По-перше, за нею ще й досі готові йти тисячі, а по-друге, від слів льотчиця перейшла до дії.  Нині народний депутат України Надія Савченко оголосила голодування через бездіяльність влади і світового співтовариства у питанні звільнення українських заручників

 

Про це вона заявила на прес-конференції, передає Еспресо.TV . 

 • “Я перепробувала багато методів боротьби за хлопців, як боровся за мене світ. Тепер буду боротися за них так, як боролася за себе я. Один з механізмів прискорення звільнення був протест голодом на бездіяльність української влади. З сьогоднішнього дня я знову оголошую голодування на бездіяльність влади всього світу щодо звільнення українців з полону”, – зазначила.

Наводимо ще кілька цитата зі сказаного під час прес-конференції Надією:

про полонених 

 • “Я пропонувала президенту України реальні дії для результату обміну полоненими. Треба почати віддавати людей першими. Але ж в полоні не сидять діти Петра Олексійовича. А на ваших дітей йому плювати. Тому що кожен повинен боротися за свого, як за мене боролися моя сестра і моя мати. Виходьте на Банкову і вимагайте звіту від Порошенка, як від головнокомандуючого, який посилав на смерть ваших дітей, а не своїх власних”.
 • “Всі колишні полонені, з якими я говорила, казали мені, “ти все правильно робиш, говори із самим чортом, аби витягти наших.” Проте ті депутати, які не знають, що таке полон, називають мене агентом Кремля і розповідають, що мені там легше жилося. Залюбки поділилася б з ними своєю долею. Завдяки таким піар виродкам, у нас обмін полоненими  не відбувається. Піаритися всім було легко тільки на мені, поки я сиділа, бо я була вдячним матеріалом, сама була незламною”… 

про котли та війну 

 • “Мене не хочуть чути ні президент, ні міністр оборони. Не хочуть чути, що в армії треба кадрові зміни, бо з дурнями війни не виграєш. За військові злочини мають відповідати генерали, а не тільки солдати, якими зараз забиті СІЗО України. Не хочуть чути, бо вони стверджували і довели: ніяких котлів не було”.
 • “Говорила з хлопцями, яким не треба доводити, що котли були і хто в цьому винен. І ви виродки не вічні! За цю політизовану війну ви дасте відповідь, як за Майдан. А ще за те, що ваш бізнес продовжує працювати під час війни з ворогом”.
 • “…жоден шоколадний завод не був замінений на патронний”.

 

про перевибори

 • “Перевибори потрібні привладній опозиції, щоб переділити владу. Це черговий раз нічого не змінить. Від перетасовки карт колода не змінюється. Українці проходять цей шлях постійних перевиборів уже 25 років поспіль, і, починаючи з другого президента України, у нас почався процес зрощування олігархату, який не зупинявся з приходом кожної нової переобраної влади”.
 • “Що зміниться від того, якщо сьогодні ми знову змінемо одних злодіїв на інших? Чесних виборів в Україні немає”.

про оголошення воєнного стану

 • “Тепер виникла загроза оголошення воєнного стану. Як офіцер, як військовий з досвідом служби в ЗСУ протягом 10 років, я повинна пояснити людям, чому така риторика з’явилася тільки зараз. Що таке воєнний стан в країні і чим це обернеться. Так. У нас війна, а не АТО і не громадянська, а з Росією. Спровокована нашим ворогом Росією”.
 • “Воєнний стан в країні нічого не змінить, а тільки дасть в руки корупції необмежений потік фінансування з бюджету, що буде вилучений з інших галузей і спрямований на війну” 

про Майдан та Антимайдан 

 • “Нам ділити нічого. У нас одні ідеали. І Майдан і Антимайдан, – якщо ви колись ходили не тільки на Майдан, але і на Антимайдан і говорили з людьми ще в той час, коли це все починалося і слухали людей, – то вони стояли за одні цінності. Просто вони не могли зрозуміти, що вони в них одні. Вони стояли за ті цінності, щоб було більше влади на місцях, щоб не все узурпувалося в руках одного президента. Вони не стояли там за Януковича, а ми за Порошенка. Ми стояли там просто за одні цінності, які нас об’єднували. Єдине тільки, що ми не могли порозумітися”…
 • “Надія боротиметься за незвільнених політв’язнів в рф так як боролась за себе. Голодом. До позитивного результату…”, – сповістила на своїй сторінці в соцмережах сестра Надії Віра.

А в Росії намір незламної Надії вже назвали  заявкою на президентське крісло.

 • “Я думаю, що це спроба набрати очки – вона ж не приховує своїх президентських амбіцій. Вона починає боротьбу за майбутнє крісло президента України. Тому я б серйозно не ставився до її слів. Вона намагається привернути увагу українських політиків, народу. Я думаю, що вона більше лякає”, –  заявив перший заступник голови комітету Ради Федерації Росії з міжнародних справ Володимир Джабаров, повідомляє  Еспресо.TV з посиланям на російські ЗМІ.

Що ж, поживемо-побачимо.  Наразі ж Савченко поперек горла всім: Порошенкові, бо вголос каже те, що решта думають;  Тимошенко, бо говорить і діє всупереч лініїї партії; Ляшкові, бо її радикалізм значно популярніший від його корів та бійок у ВР;  Опоблоку, чию риторику частково осідлала; українцям, які втомились від війни.

Куди заведе її такий шлях і чи завершиться тільки закиданням фарбою портретів у містах — годі сказати. Так само, як спрогнозувати, чи подіє на Петра Олексійович та решти наближених до провладного корита її відмова від їжі, так само як на Путіна, і що Гарант діятиме з тим її протестом.

Наразі Савченко нагадує  одним таку собі українську Жанну д’Арк, яка чула голос Бога (тут можуть шепотіти зовсім інші божки) та завершила на багатті, а іншим — Дон Кіхота, котрому так і не судилось здолати повітряні вітряки.   

До речі, радіо “Голос Свободи” поцікаливлось у своїх прихильників тим, що вони думають про звільнення Савченко. Більшість певні, що це далекоглядні плани Кремля. А що думаєте ви? 

Н. Гонта.

Фото з відкритих джерел.
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета