29 листопада 2021 року
20:52:17

Політичний барометр

Поразки порошенківців розпочнуться з Тернопільщини?

12.12.2016 09:13

Сталось. 11 грудня відбулись вибори голови Борщівської міської ради об’єданої територіальної громади.

 

За попередніми результатами підрахунку голосів, зазначає “Галас” , перемогу здобув представник “Батьківщини” Іван Кобилянський. “Тимошенківця” підтримали близько 30% виборців з числа тих, що взяли участь у голосуванні. Наразі Кобилянський працює на посаді голови Борщівської районної ради.

Друге місце здобув представник “Самопомочі” Володимир Чугаєвський. Висуванець від провладної партії БПП Віктор Голубець лише на третій позиції.

Дещо схожі результати і на виборах депутатів громади. За попередніми даними, у Борщівську об’єднану громаду проходять декілька партій. А перше місце за “Батьківщиною”. На другій позиції представники “Самопомочі”. Замикає трійку лідерів Блок Петра Порошенка.

Нагадаємо, 18 грудня на Тернопільщині обиратимуть 174 депутатів у 9 громадах та 9 сільських голів. Зокрема вибори відбудуться  у Більче-Золотецькій (Борщівський район) та Трибухівській громаді (Бучацький район), Залозецькій (Зборівський район), Великодедеркальській (Шумський район), Вишнівецькій та Черніховецькій (Збаразький район), Гримайлівській та Коцюбинській (Гусятинський район), Борсуківській (Лановецький район).

В організаційному плані вибори до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів. Як пояснив “Главкому” заступник голови ЦВК Андрій Магера, місцеві органи влади, які буде обрано в об’єднаних громадах, пропрацюють до 2020 року.

  • “Зазначу, що представницькі органи місцевого самоврядування обираються лише на час до проведення наступних чергових місцевих виборів у 2020 році. Другий нюанс полягає в тому, що на час тих виборів тимчасово функціонують попередні органи місцевого самоврядування ще старих громад, доки не буде обрано і не набудуть повноваження ради нових об’єднаних громад та їхні голови. Кількість громад, у яких відбудуться вибори, не є остаточною, і наступного року їхня кількість може збільшитись. Тож у 17-му році такі вибори досить реальні, питання тільки в їхньому фінансуванні. В організаційному плані вони мало чим відрізняються від чергових місцевих виборів”, – зазначив.

Система виборів в ОТГ буде тією самою, що застосовувалась на останніх місцевих виборах, – так звані псевдовідкриті списки, коли виборець голосує одночасно за партію і кандидата, якого та висунула в певному окрузі, а потім у раду проходять найуспішніші з них. Якщо, звісно, партія подолає прохідний бар’єр у 5%.

Така система діятиме на виборах до всіх місцевих рад, крім сільських і селищних, де досі зберігається мажоритарка.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Недавні записи
Мета