27 червня 2022 року
12:40:38

Політичний барометр

У Ланівцях Казновецький, прикриваючись партією Порошенка, порушує закон (фото)

24.10.2017 18:08

Кандидат на голову Лановецької об’єднаної громади Роман Казновецький (висунутий на цю посаду Блоком Петра Порошенка) вирішив, що йому можна порушувати закон.

 

Особливо цинічно це виглядає з огляду на те, що і сьогодні він обіймає посаду службовця органу місцевого самоврядування – очолює Лановецьку міську раду. Тепер же – хоче розширити свої повноваження на всю громаду.

При цьому – нехтує нормами виборчого законодавства (ми ж не можемо припустити, що на такій шанованій посаді, він може цих норм не знати).

Так, п.5 статті 54 закону, який регулює проведення місцевих виборів, визначає, що “передвиборна агітація може проводитися у таких формах: 4) оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень”.

Інший пункт цього ж закону – п.6. визначає: передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

Натомість, пан Казновецький в районній газеті “Голос Лановеччини” від 13 жовтня 2017 року опублікував замітку від імені “кандидата на посаду міського голови Лановецької ОТГ”. В тій самій районці публікуються і новини та документи від Територіальної виборчої комісії, тому не побачити замітки члени ТВК не могли.

Зрештою, саме вони знають, що пан Казновецький виборчого фонду не відкривав, отже, не мав права замовляти політичної агітації в місцевій газеті. А може і відкривав? Але тоді не повідомив про це територіальну виборчу комісію, що теж є порушенням.

Звісно, таке нехтування законом є замалим, щоб зняти порушника з перегонів, але для виборців цей факт мав би бути більш ніж красномовним – отримання посади шляхом порушення законодавства геть не личить представнику партії Президента. 

П.П.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Недавні записи
Мета