22 жовтня 2021 року
22:29:46

Особистості

Тернополянин увійшов до ради “Союзу юристів України”

01.06.2016 07:29

Заступник міського голови Тернополя, голова обласної організації “Союз юристів України”  Леонід Бицюра увійшов до ради “Союзу юристів України”.

 Відповідне рішення 27 травня ухвалив  VIII З’їзд “Союзу юристів України”, що відбувся в столиці. 

Рада Союзу складється із 50 членів, серед них як судді Конституційного суду, так і спеціалізованих судів, адвокати, прокурори.

Союзу юристів України” цьогоріч виповнюється 25 років. Він був створений тоді ж, коли народилась самостійна незалежна країна, – зазначає Леонід Олексійович. –  За чверть століття організація пережила чимало. Нині вона оновлюється, трансформується для того, щоб з новою силою стати на захист громадян”.

Під ча з’їзду також звучала критика щодо відсутності реакції юридичної спільноти на негативні процеси в державі. Нині, констатували учасники, кожна третя статя Конституції порушується. Досі не призначено 900 суддів, декотрі суди продовжуються залишаються без суддів. І це лише кілька фактів. Юридична спільнота просто зобов’язана зараз активізуватись, аби не дозволити більше ухвалювати закони під певну людину, ламати все задля інтересів кількох.

“Закон повинен бути один для всіх: від Президента до пересічного мешканця. І виконання його має бути чітким”, – переконаний Леонід Бицюра. 

Що ж до Тернопільщини, то в планах Леоніда Олексійовича сприяти розвитку організації, розширювати її, залучаючи нове членство, реалізація актуальних  просвітницьких проектів.

 До речі, Леонід Бицюра очолив обласний  осередок Союзу юристів України торік у грудні. Раніше осередок очолював кандидат юридичних наук,  заслужений юрист України, президент Львівського центру прав людини, член Всеукраїнської ради Союзу юристів України, засновник юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету  Зіновій Гладун.

Леонід Бицюра – випускник Академії адвокатури України. Фахівець в галузі конституційного та адміністративного права. У 2002 році заснував Тернопільське громадське об’єднання “Правнича спілка”, з 2006 р. – член Спілки юристів України. З 2007 року – суддя третейського суду при Союзі юристів України. У 2008 р. нагороджений орденом Союзу юристів України “За заслуги” ІІІ ст.

З 2005 року Леоніл Бицюра  член ВО “Свобода”.  У 2006 р. – обраний депутатом Тернопільської міської ради 5 скликання. Очолював  постійну комісію Тернопільської міської ради з питань дотримання законодавства та взаємодії з правоохоронними органами. З 2009р. – депутат Тернопільської обласної ради, голова постійної комісії з питань законності та правової політики, здійснення демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави.

Очолював Тернопільську міську та обласні ради з питань правової освіти населення.

Серед найбільш резонансних справ нового очільника об’єднання юристів – захист результатів виборів міського голови  у Вищому адміністративному суді України в 2006 році, юридичний супровід Тернопільської обласної ради у 2012 році, формування системи громадської безпеки у 2014 році. 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031