23 травня 2022 року
01:19:08

Особистості

Тернополянка створює «тепле» намисто

20.05.2015 12:11

20.05.2015

Одяг, взуття, головні убори, сумочки і навіть прикраси з вовни виготовляє тернополянка Оксана Чмиленко. У її  інтернет-магазині більш як сто речей. Замовляють їх зі всієї України, також її роботи є в Канаді, Німеччині, Бельгії, Іспанії…  А нещодавно Оксана відправила валянки до Росії. “Какраз к лету” – жартувала замовниця.

– Немає нічого постійнішого за тимчасове, – жартує співрозмовниця. – Свого часу валяння було миттєвим захопленням, поки не усвідомила, що без цього хобі жити не можу. Найбільше люблю експериментувати з матеріалом, адже є різні види вовни і декоративних волокон – шовк, кропива, банан, бамбук –  вони надають поверхні неповторної фактури, результат завжди неочікуваний.

Нещодавно Оксана захопилася виготовленням вовняних корсеток до українського строю. Спеціально до цього вивчала особливості традиційного жіночого одягу різних регіонів України. Така ідея їй спала на думку на День Матері.

– У кожного українця  – три матері, тому корсеток буде три, – пояснює Оксана Чмиленко. – За зразками давнього одягу Поділля – маленька  Батьківщина, Київщини – столиця, Полтавщини – колиска української мови.

Власне, до корсеток Оксана виготовляє «теплі» намиста, щоб було гармонійно.

– Намисто з вовни – дуже делікатна робота, – розповідає майстриня. – Спочатку я навіть боялася, що не вийде, але результат перевершив усі сподівання. Не можу дочекатися, коли завершу корсетки.

Речі, виготовлені власноруч Оксана носить сама і усі її рідні.

– Власні вироби – тепліші, – усміхається Оксана, – у них ходити приємніше. Та й енергетика в них особлива. Напевне її відчувають і мої замовники.

Разом із своїм чоловіком Оксана долучається і до різноманітних благодійних аукціонів, щоб допомогти бійцям, які служать у зоні АТО. Приміром, її картина вовною “Тарасова хата” відразу пішла «з молотка». Виготовляла її за ескізом Тараса Шевченка.

– Хочеться внести свої часточку до виборення миру в Україні, – каже майстриня. – Думаю, це основне завдання для кожного свідомого громадянина.

… Переглядаючи вироби Оксани, мимоволі подумки запитуєш, а що ще цій незвичайній жінці вдасться втілити у вовні?

– Планів у мене багато, – з усмішкою говорить вона, наче читаючи мої думки, – тільки лишень, щоб часу вистачило їх  втілити в життя, а наперед розповідати я не люблю, краще покажу, коли буде готове.


Уляна Ясній

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета