03 жовтня 2022 року
11:03:41

Особистості

Тернопільський студент переміг на всеукраїнському конкурсі

26.04.2016 22:39

Студент ТДМУ ім. І. Горбачевського Тарас Бідованець посів перше місце в олімпіаді з терапії.

У Івано-Франківському національному медичному університеті 20-22 квітня відбувся Всеукраїнський етап предметної олімпіади з терапії. У цих змаганнях взяли участь 39 майбутніх медиків з вищих медичних закладів України. За результатами оцінювання під час трьох етапів 1 місце розділили студент Тернопільського державного медичного університету імені І.ГорбачевськогоТарас Бідованець та студент Івано-Франківського національного медичного університету О.Скакун.

Як уже згадували вище, олімпіада складалася з 3 етапів. Під час першого потрібно було вирішити 100 тестових завдань (за типом тестів «КРОК-2») упродовж 100 хвилин.

Наступний етап – практичний – «біля ліжка хворого» передбачав в умовах, наближених до професійної діяльності, здійснення огляду і діагностування пацієнта з терапевтичною патологією в одному з відділень Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, зокрема гастроентерологічному, алергологічному, гематологічному, ревматологічному, нефрологічному. Комплексне оцінювання роботи учасника складалося з 15 пунктів з окремим відзначенням виконання прийомів об’єктивного обстеження органів та систем, формулювання попереднього діагнозу, аналізу даних лабораторних та інструментальних обстежень, призначення схеми лікування тощо.

За результатами перших двох етапів було визначено 19 учасників з кращими результатами, яких допустили до участі в третьому, котрий, до слова, відбувся наступного дня на базі навчально-виробничо-рекреаційної бази ІФНМУ «Арніка» в Яремче.

Останній етап передбачав оцінку клінічного мислення. Учасники отримували клінічну задачу, яку проектували на екран для аудиторії. Без додаткової підготовки кожен з «олімпійців» відповідав на поставлені в умові запитання. Ситуаційні задачі були складені на основі реальних клінічних випадків у кардіологічному відділенні професором ІФНМУ Н.М.Середюком.

Особлива складність туру полягала в певній унікальності патологій (інфаркт міокарда на ґрунті аневризматичного ураження коронарних артерій внаслідок синдрому Кавасакі), неоднозначності клінічної картини (пухлини серця, кардіоміопатії) та потребувала проведення ґрунтовного диференційного діагнозу та вибору правильної тактики ведення. Окрім цього, серед вимог була і необхідність знання найсучасніших стандартів діагностики та лікування хворих з гострою серцевою патологією (вибір тактики реваскуляризації при варіантах інфаркту міокарда і даних коронарографії; діагностика інфекційного ендокардиту тощо).

Оцінювання відповіді учасника відбувалося за участі всіх членів журі.

Після завершення цього етапу студенти мали змогу послухати невеликий майстер-клас з експрес-оцінки електрокардіоґрам, який провів професор Буковинського ДМУ Тащук В.К.

Аналізовані кардіограми становили значний інтерес в аспекті диференційної діагностики певних патологій з гострим коронарним синдромом.

В якості подарунку професор Середюк Н.М. вручив переможцям підручник свого авторства.

Студент ТДМУ Тарас Бідованець висловлює щиру подяку професорсько-викладацькому складу терапевтичних кафедр нашого вишу та організаторам олімпіади. Нагадаємо, що цей студент не тільки відзначається успішним навчанням, а й активною громадською діяльністю, зокрема він є одним з керівників університетського хору. Бажаємо Тарасу Бідованцю подальших перемог, нових здобутків!

 

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета