01 липня 2022 року
23:33:58

Особистості

Тернопільська художниця малює Ангелів миру

06.04.2015 07:15

Дата: 06.04.2015

Художниця, журналістка, декоратор одягу, майстриня з виготовлення прикрас, багатодітна мама та любляча дружина, – усе це про тернополянку Олесю Гудиму. Попри те, що нині Олеся у декретній відпустці, улюбленої справи –  малювання вона не полишає, більше того готується до трьох виставок, які невдовзі пройдуть у Тернополі, Бережанах та Луцьку.

– Жодна з виставок не буде персональною, бо ще не настав той настрій та час, коли можна з полегшенням зітхнути та дозволити собі таке свято для душі, – розповідає Олеся. –  Чекаю миру в рідній країні. Окрім того, щоб створити персональну виставку, варто зібрати творчий доробок принаймні за останній рік. В мене виходить так, що картини швидко знаходять своїх господарів, я не встигаю зібрати їх докупи.

– Олесю, як змінилося твоє творче життя після народження третьої дитини? Як взагалі вдається стільки усього встигати?

–  Після народження третьої дитини моє життя змінилося на краще. І я навіть схильна вважати що це диво, на яке не сподівалася. Стала набагато чутливішою, адже радість материнства випала на той час, коли проходив майдан, гинули люди, почалася війна… Якби мені це речення хтось дав прочитати якихось три роки тому: революція, народження сина, війна.., – я б не повірила, що такі часи настануть, що це не цитати з улюблених романів Ремарка, а саме життя прийде і запитає: «А що ти зробила для інших? Що ти робиш кожного дня?» Чутливими нас робить страждання, бо той, хто пережив голод – вміє ділитися з іншими, хто знає страх смерті – рятувати . Тому, що є людина, яка погодилася ділити зі мною всі радості і труднощі,  вірним помічником багато років – це мій чоловік. Власне, саме завдяки його допомозі  і підтримці, мені вдається стільки усього встигати.

– Багато твоїх картин, які ти виставляєш у соціальній мережі, відображають сьогоднішню ситуацію в країні. Може назбиралася ціла воєнна колекція?

– Під час Майдану не малювала, жила ним кожен день і було якось не до того. Ніби весь світ, який складала наче пазли з дитинства, юності, зрілості – зрушився і розпався на мікроскопічні частинки. Школяркою читала дуже багато і от, настав час, коли герої з романів ожили і прийшли в життя, щоб показати дорогу, з якої не можна сходити. Минулої зими, якось я прогулювалася ввечері  містом, вулиці були майже порожні. Тільки далекий голос з радіо закликав «до мобілізації» на Київ, і свічки, портрети з молодими хлопцями-героями. Я тоді стояла і плакала, подумки обіцяла, як на сповіді, що не підведу, що буду старатися робити все, що в моїх силах, для інших.

Коли почалася війна, тоді і почала малювати Ангелів миру

Дуже трошки я виконую ті обіцянки, зараз багато сил йде на дітей, на побут, майже весь день, і якщо знаходиться вільна хвилина – то малюю. Але на все свій час, і коли настане мій час діяти, думаю, Бог підкаже час і місце, де буду потрібна.

– Над чим  зараз працюєш?

Останнім часом працюю над створенням колекції “Ангели миру для України”. Їх уже десять, кожен з ангелів символізує певну стихію та явища природи: води, вогню, землі і т. д. Вони урочисті, як на богослужінні, ніби проходять певний обряд.Як би там було, але такою  хочу бачити дійсність, хочу відчувати, що святі сили оберігатимуть рідну землю і тих, кого люблю… Це мої методи візуалізації, дуже тішуся, коли вони підходять іншим людям.

– Свого часу ти проводила майстер-класи для онкохворих діток. Як вважаєш чи допомогла б арт-терапія бійцям, родинам, які втратили близьких на війні?

–  Тут особлива ситуація. Не всі люди у тяжкий момент готові прийняти у себе художника , який хоче з ними помалювати. До кожного має бути своєрідний підхід, адже смаки у людей різні і те, що допомогло мені-не означає, що допоможе іншому. Я думаю, що в першу чергу, потсраждалим необхідна увага і любов плюс відчуття захищеності. З ними має працювати команда волонтерів (художники, психологи, юристи). Зараз це є, не в такій силі як би хотілося відчути, але погодьтеся –  «люди допомагають людям».

– Твоє побажання читачам TopNews…

– Єдності, cили і миру!

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Недавні записи
Мета