24 травня 2022 року
19:44:57

Особистості

Сергій Притула зізнався, чому йому так легко сходять з рук кпини над іншими

30.05.2016 06:20

Першому україномовному гумористичному шоу “Вар’яти-шоу” 28 травня виповнилось шість років! А 29 травня іменинників на чолі зі Сергієм Притулою вітав Тернопіль.

Зі своєю новою концертною програмою, повною свіжих жартів і блискавичних номерів, “Вар’яти-шоу” нині вистпулять у Вінницію. Напредодні ж концерту відомий тернополянин та шоу-мен Сергій Притула з нагоди іменин дав ексклюзивним інтерв’ю,  “Вінниця Daily”.

Цього разу улюбленому телеведучому і гумористу журналісти запропонували прокоментувати найвідоміші афоризми про гумор.

“Гумор – це рятівний круг на хвилях життя” (Вільгельм Раабе)

– Повністю погоджуюсь. Раніше, можливо, ще б сперечався, але у 2104-2015 роках побачив, що гумор – це дійсно рятівний круг. Коли тривала Революція Гідності, “Вар’яти” припинили гастролі. У січні перед нашими концертами вбили Нігояна і Жизнєвського, ми відмінили концерти. У лютому за два дні до концертів трапився розстріл Небесної Сотні і ми, як і вся країна, впали у стан анабіозу. У березні – анексія Криму… Аж в кінці квітня 2014-го я на свій страх і ризик поставив два концерти у Львові. Коли я побачив у концертній залі доставні ряди, коли люди пішли на концерти у таких кількостях, що зали їх просто не вміщували, стало зрозуміло, що наше шоу це не тільки “хіхі-хаха”. Для величезної кількості людей це була ледь не єдина за довгий час нагода хоч на пару годин відволіктись від усіх негараздів, які коїлись в державі. Це була якась… ну, мабуть, реабілітація, чи що… А коли після концерту у Празі у квітні 2015-го до нас підійшла жінка, яка очолює празький Євромайдан, і сказала: “Хлопці, я сьогодні у вас на концерті вперше за 1,5 року по справжньому розсміялась”, – такі слова багато важать! 

“Важливіше, ніж розум – почуття гумору” (Ернст Хайне)

– Я знаю дуже багато розумних людей, у яких відсутнє почуття гумору. І вони менш успішні, аніж ті, у кого знання, можливо, не енциклопедичні, але компенсовані розкішним почуттям гумору. Ну і давайте відверто: красива жінка радше обере собі в партнери чоловіка, який зможе її розсмішити, аніж того, який закидає її цитатами Гегеля чи Канта.   

“Чудово, якщо з почуттям гумору ще маєш почуття такту” (невідомий автор)

– Цим невідомим автором могла б бути моя мама, яка з дитинства прививала мені один простий принцип: “Міра і місце”! Гумор – це та царина, у якій дуже важливо не “перегнути палку”, коли смішне перетворюється в образливе. Ну і, звичайно, той чи інший жарт, який доречний у одному місці з певною аудиторією, абсолютно недоречний у іншому. Якось перед Євро-2012 я у одному харківському готелі розказав делегації німецьких журналістів анекдот про німця, який у 39-му році вів поляка на розстріл. Більш ідіотського вчинку у своєму житті я, мабуть, більше не робив. Хоча до цього всі з цього анекдоту дуже ржали!

“Дівчина, яка сміється, наполовину вже завойована” (приказка) 

– А якщо вона ще й у стані алкогольного сп’яніння, то на всі 99% (сміється)!

“Дами не люблять розказувати грубі анекдоти, але люблять їх слухати” (Костянтин Меліхан)

– Меліхану просто не траплялись на життєвій стежині ті, хто вміє їх “смачно” розказати. Зрештою, нічого дивного, адже таких – одна на тисячу.

“Неможливо по-справжньому покохати людину, з якою ніколи не смієшся” (АгнесРепплайер) 

– Тут і обговорювати нічого. Сміх – це фінальна стадія прояву позитивних емоцій. А як любити когось без таких емоцій у стосунках? Принаймні, я таких випадків не зустрічав.

“Дуже легко глузувати з себе у дріб’язках, якщо ти захоплюєшся собою у великому. Звідси — бездоганний гумор англійців»”(Андре Моруа)

– Неочікуваний комплімент англійцям від француза (посміхається). Моруа максимально правий щодо вміння англійців сміятись над собою. Але я б не став підписуватись під тим, що англійський гумор бездоганний. У ньому, що притаманно імперським народам, є достатня шовіністична складова. Як свого часу росіяни за часів Союзу розказували анекдоти про “тупих молдаван”, “Миколу, що їсть сало і не ділиться”, “заторможених естонців” і т.д., так і англійці не дуже шанують своїх підкорених сусідів по Об’єднаному Королівству. Типовий англійський анекдот: “У Шотландії на дорозі зіткнулись 2 таксі. Постраждало 18 шотландців”. Себто, натяк на те, що “скотіші” такі жадібні, що лізуть по 9 у одне таксі, щоб зекономити. 

“Почуття гумору, як і почуття голоду, не атрофується” (Олександр Масляков)

– Олександр Васильович якраз і є яскравим прикладом неправоти своїх слів. Судячи з того, що я зараз бачу у КВН, а все, що залишається у фінальній редакції телевізійної версії програми, корегується ним особисто, то почуття гумору у “Барина” вже і атрофоване, і деградоване.

“Гумор – перше, що втрачається при перекладі” (Вірджинія Вульф)

– 1000%! У листопаді 2006 року резиденти українського “Камеді Клабу” вирушили на Кіпр, де стали учасниками великого фестивалю “Камеді на Пафосі”. Там виступали резиденти московського “Камеді”, резиденти камеді клабів з російських регіонів і один з вечорів на фестивалі закривали ми, українці. Паралельно відбувався запис телеверсії. Режисер дійства Ксенія Чішей підійшла до мене за добу до виступу і сказала, що я – великий молодець, але маю одну проблему – україномовність. Мовляв, публіка на фестивалі вся з Росії (а десь так воно й було: з Києва прилетіло 12 чоловік, решта 300 – з Росії), і що вони не зрозуміють мій монолог. І що треба його перекласти на російську. Що я й зробив. Коли вийшов на сцену, розпочав спілкування з залою українською. “Болт” за “болтом” (це у нас так в цеху називають хороший жарт), аж поки не перейшов до монологу. Як тільки почав читати монолог російською, зала “згасла”. Ніби й по змісту все те ж, ніби й смішно, а… не те… У результаті мене “вирізали” з телеверсії, як єдиного несмішного з української команди. Наука на все життя.

“Навіть самий чорний гумор кращий за сірий” (Сергій Федін).

– Ну, якщо виходити з того, що сірий гумор – це такий, який нікому не смішний, а чорний – який маєхай вузьку, але вдячну аудиторію, то так!

“Якщо не можеш сміятися над собою, не смійся над іншими” (приказка)

– Істинно! Якби я зі сцени не жартував над власними недоліками, то не факт, що мені б так легко сходили з рук кпини над іншими. 

До реч, про “Вар’яти-шоу”

“Вар’яти-шоу” було створено у 2010 році кращими представниками українського гумору.

Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику – переважає побутова тема. 

Керівник та ідейний натхненник “Вар’ятів” – відомий український шоумен, телеведучий, волонтер та селебріті Сергій Притула.

Сьогодні до складу “Вар’ятів” входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.

 

 

 

 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета