13 квітня 2021 року
17:34:09

Особистості

Сергій Притула зізнався, чому йому так легко сходять з рук кпини над іншими

30.05.2016 06:20

Першому україномовному гумористичному шоу “Вар’яти-шоу” 28 травня виповнилось шість років! А 29 травня іменинників на чолі зі Сергієм Притулою вітав Тернопіль.

Зі своєю новою концертною програмою, повною свіжих жартів і блискавичних номерів, “Вар’яти-шоу” нині вистпулять у Вінницію. Напредодні ж концерту відомий тернополянин та шоу-мен Сергій Притула з нагоди іменин дав ексклюзивним інтерв’ю,  “Вінниця Daily”.

Цього разу улюбленому телеведучому і гумористу журналісти запропонували прокоментувати найвідоміші афоризми про гумор.

“Гумор – це рятівний круг на хвилях життя” (Вільгельм Раабе)

– Повністю погоджуюсь. Раніше, можливо, ще б сперечався, але у 2104-2015 роках побачив, що гумор – це дійсно рятівний круг. Коли тривала Революція Гідності, “Вар’яти” припинили гастролі. У січні перед нашими концертами вбили Нігояна і Жизнєвського, ми відмінили концерти. У лютому за два дні до концертів трапився розстріл Небесної Сотні і ми, як і вся країна, впали у стан анабіозу. У березні – анексія Криму… Аж в кінці квітня 2014-го я на свій страх і ризик поставив два концерти у Львові. Коли я побачив у концертній залі доставні ряди, коли люди пішли на концерти у таких кількостях, що зали їх просто не вміщували, стало зрозуміло, що наше шоу це не тільки “хіхі-хаха”. Для величезної кількості людей це була ледь не єдина за довгий час нагода хоч на пару годин відволіктись від усіх негараздів, які коїлись в державі. Це була якась… ну, мабуть, реабілітація, чи що… А коли після концерту у Празі у квітні 2015-го до нас підійшла жінка, яка очолює празький Євромайдан, і сказала: “Хлопці, я сьогодні у вас на концерті вперше за 1,5 року по справжньому розсміялась”, – такі слова багато важать! 

“Важливіше, ніж розум – почуття гумору” (Ернст Хайне)

– Я знаю дуже багато розумних людей, у яких відсутнє почуття гумору. І вони менш успішні, аніж ті, у кого знання, можливо, не енциклопедичні, але компенсовані розкішним почуттям гумору. Ну і давайте відверто: красива жінка радше обере собі в партнери чоловіка, який зможе її розсмішити, аніж того, який закидає її цитатами Гегеля чи Канта.   

“Чудово, якщо з почуттям гумору ще маєш почуття такту” (невідомий автор)

– Цим невідомим автором могла б бути моя мама, яка з дитинства прививала мені один простий принцип: “Міра і місце”! Гумор – це та царина, у якій дуже важливо не “перегнути палку”, коли смішне перетворюється в образливе. Ну і, звичайно, той чи інший жарт, який доречний у одному місці з певною аудиторією, абсолютно недоречний у іншому. Якось перед Євро-2012 я у одному харківському готелі розказав делегації німецьких журналістів анекдот про німця, який у 39-му році вів поляка на розстріл. Більш ідіотського вчинку у своєму житті я, мабуть, більше не робив. Хоча до цього всі з цього анекдоту дуже ржали!

“Дівчина, яка сміється, наполовину вже завойована” (приказка) 

– А якщо вона ще й у стані алкогольного сп’яніння, то на всі 99% (сміється)!

“Дами не люблять розказувати грубі анекдоти, але люблять їх слухати” (Костянтин Меліхан)

– Меліхану просто не траплялись на життєвій стежині ті, хто вміє їх “смачно” розказати. Зрештою, нічого дивного, адже таких – одна на тисячу.

“Неможливо по-справжньому покохати людину, з якою ніколи не смієшся” (АгнесРепплайер) 

– Тут і обговорювати нічого. Сміх – це фінальна стадія прояву позитивних емоцій. А як любити когось без таких емоцій у стосунках? Принаймні, я таких випадків не зустрічав.

“Дуже легко глузувати з себе у дріб’язках, якщо ти захоплюєшся собою у великому. Звідси — бездоганний гумор англійців»”(Андре Моруа)

– Неочікуваний комплімент англійцям від француза (посміхається). Моруа максимально правий щодо вміння англійців сміятись над собою. Але я б не став підписуватись під тим, що англійський гумор бездоганний. У ньому, що притаманно імперським народам, є достатня шовіністична складова. Як свого часу росіяни за часів Союзу розказували анекдоти про “тупих молдаван”, “Миколу, що їсть сало і не ділиться”, “заторможених естонців” і т.д., так і англійці не дуже шанують своїх підкорених сусідів по Об’єднаному Королівству. Типовий англійський анекдот: “У Шотландії на дорозі зіткнулись 2 таксі. Постраждало 18 шотландців”. Себто, натяк на те, що “скотіші” такі жадібні, що лізуть по 9 у одне таксі, щоб зекономити. 

“Почуття гумору, як і почуття голоду, не атрофується” (Олександр Масляков)

– Олександр Васильович якраз і є яскравим прикладом неправоти своїх слів. Судячи з того, що я зараз бачу у КВН, а все, що залишається у фінальній редакції телевізійної версії програми, корегується ним особисто, то почуття гумору у “Барина” вже і атрофоване, і деградоване.

“Гумор – перше, що втрачається при перекладі” (Вірджинія Вульф)

– 1000%! У листопаді 2006 року резиденти українського “Камеді Клабу” вирушили на Кіпр, де стали учасниками великого фестивалю “Камеді на Пафосі”. Там виступали резиденти московського “Камеді”, резиденти камеді клабів з російських регіонів і один з вечорів на фестивалі закривали ми, українці. Паралельно відбувався запис телеверсії. Режисер дійства Ксенія Чішей підійшла до мене за добу до виступу і сказала, що я – великий молодець, але маю одну проблему – україномовність. Мовляв, публіка на фестивалі вся з Росії (а десь так воно й було: з Києва прилетіло 12 чоловік, решта 300 – з Росії), і що вони не зрозуміють мій монолог. І що треба його перекласти на російську. Що я й зробив. Коли вийшов на сцену, розпочав спілкування з залою українською. “Болт” за “болтом” (це у нас так в цеху називають хороший жарт), аж поки не перейшов до монологу. Як тільки почав читати монолог російською, зала “згасла”. Ніби й по змісту все те ж, ніби й смішно, а… не те… У результаті мене “вирізали” з телеверсії, як єдиного несмішного з української команди. Наука на все життя.

“Навіть самий чорний гумор кращий за сірий” (Сергій Федін).

– Ну, якщо виходити з того, що сірий гумор – це такий, який нікому не смішний, а чорний – який маєхай вузьку, але вдячну аудиторію, то так!

“Якщо не можеш сміятися над собою, не смійся над іншими” (приказка)

– Істинно! Якби я зі сцени не жартував над власними недоліками, то не факт, що мені б так легко сходили з рук кпини над іншими. 

До реч, про “Вар’яти-шоу”

“Вар’яти-шоу” було створено у 2010 році кращими представниками українського гумору.

Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику – переважає побутова тема. 

Керівник та ідейний натхненник “Вар’ятів” – відомий український шоумен, телеведучий, волонтер та селебріті Сергій Притула.

Сьогодні до складу “Вар’ятів” входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.

 

 

 

 

 

Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Погода
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua