29 вересня 2022 року
11:14:44

Особистості

«Хлопці знали, якщо “Шаміль” позаду, то можна сміливо йти, і не обертатися, ми знали, що все гаразд” – бойовий побратим Михайла Башаєва

11.01.2019 07:21

В останню путь 10 січня рідні, бойові побратими, друзі провели Михайла Башаєва.

Приїхали представники УНА УНСО з обласних організацій Франківська, Львова, Рівного, Києва, Тернополя, 131 окремий розвідувальний батальйон.

Із зони бойових дій приїхав друг, замполіт роти, Юрій Семчишин , позивний «Сем»: 

«Хлопці знали, якщо “Шаміль” позаду, то можна сміливо йти, і не обертатися, ми знали що все гаразд. Він завжди був попереду, він і служив в розвідбаті девіз якого: «Завжди попереду!». Я, як його друг, знав ще до війни, він був веселим, життєрадісним і любив свою Україну. Він їздив допомагати нашим братам-грузинам під час російської агресії в Грузії. Повернувся звідти живий. І з перших днів війни на передовій. Михайло захищав нашу Україну, нашу землю, захищав людей, які залишилися тут, де наші батьки,наші діти, щоб та нечисть сюди не прийшла. Служив він довго, повернувся додому . Хотів збудувати свою родину, свою сімʼю, хотів просто по-людськи пожити. І смерть, війна, наздогнала його тут, на мирній територій. Спи спокійно Мишко, ти знайшов спокій і чекай нас. Вічна тобі памʼять». 

Володимир Підлужний, позивний «Десятий»:

«Міша був справжньою людиною, воїном, який постійно прикривав побратимів. Дякуючи йому, багато людей було врятовано. Він вміло вмів прикрити і завести групу розвідників і вивести їх цілими. Він був справжнім розвідником своєї Батьківщини і вірним товаришем. Я його знав впродовж всїєї війни. Вічна памʼять тобі, брате».

Андрій Ільчишин, позивний «Святий», голова правління Тернопільської УНА УНСО:

«З 2014року ми починали з Михайлом службу в 54 ОРБ, потім продовжили в 131 ОРБ. Друг, брат… слів бракує… Думаю, у Вирію ми з ним зустрінемось…»

«Тополя» знав «Шаміля» з 1997 року:

«Михайло поїхав в Грузію після нас. Але, коли повернувся з війни і ми зібралися, як ветерани абхазької війни, то я й кажу:«Є в мене відчуття, що на слідуючій війні вже воюватимемо разом. А він відповідає: «В Криму?» – а я відповів: «Дай Боже, щоб не під Києвом…»

Юрій Глазунов, позивний  «Голандець»:

«Міша – бойовий побратим, разом воювали. Був щирим, добрим, людиною з великої літери. З 2014 року були разом. Я звільнився в 2016 році, але ми завжди переписувалися, я приїжджав як волонтер у зону бойових дій, бачилися. Спи спокійно, брате!».

Михайло, позивний «Хасід»:

«З 2016 року служили разом. Я – механік, він – командир машини, не моєї, іншої. Веселий, багато не говорив, робив, що потрібно. Я приїхав з Коломиї, не міг інакше, наразі у відпустці. Сльози не дають говорити…»

Іван Олексійко, позивний «Док»:

«Я – лікар, він ніколи не звертався по допомогу, навіть якщо щось дошкуляло, мовчав і допомагав побратимам. З 2015 року служили разом з Михайлом під Маріуполем. Він був щирим, відповідальним, завжди допомагав у важких ситуаціях, свої проблеми ховав, а думав завжди про своїх побратимів. Спи спокійно, брате, у рідній землі…»

Олег, позивний «Ольжич»:

«Знаю давно. З 1997 року, були одні з перших УНСО-вських компаній в Абхазії. Для мене він асоціювався з козаком Мамаєм, все віддавав іншим».

Важко, сумно, боляче… Лише після смерті, ми дізналися про нашого племінника, ким він був і де воював. Мене стривожили сльози мужчин, сивих, втомлених війною… Міша з позивним «Шаміль» був товаришем, командиром, другом в важких буднях війни. Він був в тіні, ніколи не згадував про нагороди, яких мав багато. Він був і є Героєм!!! Він був справжнім розвідником, раз ніхто нічого не знав. Бо є така поговірка: якщо про розвідника знають, що він розвідник, то він і не розвідник.. Міша, ми Тобою гордимося!!! Спи спокійно! На Алеї Слави в Тернополі тобі буде затишно серед твоїх побратимів. 

Наталя ГОЦА, двоюрідна тітка Михайла. 

 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета