25 травня 2022 року
19:31:08

На замітку

Як тернополянам уникнути проблем, пов’язаних з переходом на зимовий час

28.10.2018 07:37

Тепер на годину спатимемо більше. Уночі, а точніше о 04.00,  Україна перейшла на зимовий час. 

 

На думку експертів, організм людини звикне до нового режиму протягом 2 тижнів. Проте часто «стрибки» стрілок годинників двічі на рік (навесні – на годину вперед  й восени– на годину назад) призводить до купи клопотім зі здоров`ям. 

І хоч, на думку фахівців, перехід на зимовий час дається легше, ніж на літній, адже матимемо зайву годину сну, проте різка зміна режиму все одно може призвести до погіршення самопочуття. Особливо у дітей, літніх людей і тих, хто має хронічні захворювання, та метеозалежні. Чимало з них потерпають від порушень сну, мають проблеми з концентрацією уваги, стають дратівливішими, знижується працездатність.

Лікарі та вчені, які займаються дослідженням психологічного та фізіологічного стану людину, виробили список рекомендацій, які допоможуть легше перейти на зимовий час і почуватися гармонійно та комфортно. 

Отож:

1. Відкривайте штори щойно прокинетесь. Увечері, навпаки закривайте, щоб заспокоїтися перед сном.

2. Починайте приготування до сну та потроху заспокоюйтеся за годину до моменту, коли приходить час для сну, згідно з новим графіком. Раніше, до переведення часу, в цей час ви вже спали.

3. Тепла ванна – чудовий спосіб, щоб розслабитися перед сном.

4. Кофеїн і алкоголь заважають циклу сну. Обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше та природніше змістити графік сну.

5. Якщо вам потрібно подрімати в середині дня, зробіть це трохи пізніше, ніж зазвичай, і не довше 30 хвилин.

6. Найкраща адаптація – повноцінний сон, до якого варто додати вечірні прогулянки.

7. Обов’язково підіймати собі настрій, переглядаючи  улюдені фільми, слухаючи музику, займаючись справами, що приносять задоволення.  

Відкоректуйте режим дня дитини. 

1.Вкладай її спати хвилин на 15 раніше щоночі, а вранці на 5-7 хвилин раніше будіть. Не скорочуй, а, навпаки, збільшуй час сну.

2. Увечері не плануй ніяких активних ігор і занять, мінімізуй звук і фізичну активність. 

3. Приготуйте легку вечерю, трохи прогуляйтеся перед сном. Це дозволить дитині легше адаптуватися до нового часу.

4. Дозвольте дитині звикати поступово. У малюка, як і у дітей старшого віку, цей процес може зайняти близько 14 днів. Режим сну, харчування і прогулянок у цей непростий період повинен бути гнучким.

5. Діти шкільного віку, особливо першокласники, які важко звикають до шкільного життя, повинні добре відпочити і адаптуватися до нового часу. Все це дуже складне завдання, тому не варто переконувати малюка вирішити ще трохи прикладів або написати кілька рядків у прописах. Головне завдання осінніх канікул – повноцінний відпочинок!

6. Потіште дитину. Сходіть всією сім’єю у парк, наповніть будинок посмішками і позитивним настроєм, який підтримає впевненість, що вам все по плечу!

7. Більше відпочивай, менше плануй важливих справ і дайте собі можливість бути щасливими та спокійними батьками.

До речі.

Уперше ідея переведення годинника виникла ще у 18 столітті. Її автором був сам Бенджамін Франклін! Під час перебування в Парижі він зауважив, що вже тоді люди любили засиджуватися вечорами, випалюючи величезну кількістьсвічок і олії для новомодних в той час ламп. Він подумав, що зміна часу всього на годину дозволила б заощадити величезну кількість ресурсів.

Німеччина і Англія вже в 1916 році офіційно перейшли на літній час з метою економії енергії: навесні стрілки всіх годинників переводилися на годину вперед і поверталися назад восени. 

Таким чином, переведення годинників здійснюється для того, щоб люди могли працювати довше і, при цьому, менше використовувати штучне освітлення. Адже і зараз ми встаємо на початку світлового дня, а лягаємо значно пізніше його кінця.

В СРСР почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році.  На сьогодні більше 110 країн світу переходять на літній і зимовий час. У той же час не переводить годинник в цілому аж 161 країна, зокрема, Гвінея, В’єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об’єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан та інші.

В Україні в 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, проте тоді під тиском громадськості прийнята постанова була скасована. У вересні 2018 року в Україні йшли розмови про скасування повернення на зимовий час. Мінекономрозвитку допускало таку можливість, однак таке рішення поки так і не було прийнято.

Підготволено за матеріалами інтернет-видань. 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Недавні записи
Мета