28 січня 2022 року
00:24:34

Культура

Український Сальвадор Далі оголосив мистецький протест

05.04.2016 15:29

Мистецьку акцію-протест проти окупації українського інформаційного та культурного простору  оголосив художник зі світовим ім’ям Олег Шупляк.

 

Єдине в Бережанах радіо FM “Радио Пятница” пропагує російську культуру і як з цим не борються місцеві жителі та влада, а управи на радіо нема”, – пояснює на своїй сторінці в соцмережах.

У бережанців і справді нема вибору. Із 32 пісень плейлисту єдиної ефемки тільки 4 – українською мовою, а решта – російською. Серед виконавці переважають російські” поп-звьозди”. Українських виконавців вмикавають переважно вночі, щоб показати – закону дотримуються. 

“Не думав, що напишу, але наболіло… Ну, не то, щоб наболіло, бо я не слухаю “радио пятница” спеціально… але вимушено чую його з вікон авто, зайшовши у крамницю, краєм вуха з гаджетів дітей. Воно, здавалось би, зрозуміло – єдине музикальне ФМ у Бережанах (альтернативи немає). Ну і що, що на 95 відсотків російськомовне? Хіба справа в мові? Ну і що, що репертуар у кращих (гірших) традиціях 90-х від “лебедя на пруду” до “владимирского централа”?

Мені не дають спокою питання:

1. Хто вирішує за нас, яким контентом заповнити наш інформаційний простір?

2. Чому ми дозволяємо це?

3. Може це ідеологічна диверсія, спрямована на уми нашої молоді, в той час в той час, коли бійці віддають життя?

4. А може я помиляюсь? Може і справді цей “культурний” продукт постсовкового розливу смакує більшості наших земляків?” – написав ще у вересні 2015-го на своїй сторінці в соцмережах художник.

А це пост 22 січня 2016-го: “Пройшло майже півроку після публікації. Сьогодні вирішив знову промоніторити бережанський радіоефір. Перше що почув: “развернісь душа – желай чєво нада!” Я так розумію, рузке мір впевнено завойовував позиції у нашому ефірі, а теперішня бережанська влада, яка позиціонує себе вкрай націоналістичною, у цьому питанні повністю безсила. Чи є на то рада?”

Ось, яку відповідіь отримала та влада від Нацради з питань телебачення та радіомовлення:

Що ж, зрозумівши, що від держави допомоги мало, Олег Шупляк взявся протесутвати по-своєму. 


Відтепер на кожну свою світлину з Бережанами буду додавати цю “симпатичну” наліпку, щоб “захистити” єдине в районі розважальне FM “радыо пятныцца” з його прекрасним на 95% російським постсовковим репертуаром середини 90-х (шафутінський, кіркоров, апіни-ляпіни і т.д.), – сповсітив на своїй сторінці в соцмережах.“Нехороші” наївні люди спробували писати скаргу у нацраду України з питань радіотелемовлення та у Мінстець, але звідти їм дали рішучу відсіч і показали готовність захистити 99,9% україномовного населення району від спроб перешкодити радио пятницці нести у душі наших співгромадян добрий і світлий “русскій мір” у найкращих його проявах. Тому прошу приєднуватись до акції бережанських (і не тільки) митців, фотографів, дизайнерів, працівників культури, журналістів і просто небайдужих громадян”.

 
Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета