27 січня 2022 року
09:18:26

Культура

Сьогодні тернополянам розкажуть правду про війну

20.02.2016 09:21

20.02.2016

Україна вшановує полеглих на Майдані під час Революціїї Гідності.

Небесна сотня замолює гріхи тих, хто і досі не спромігся пролити світло на події тієї страшної ночі, коли не від ворожих , загарбницьких  рук, а від доморощених, полягли патріоти України. І тільки за те, щоб в Україні гідно жилося .Побратими майданівців, люди високого духу і душі, які  волонтерськими вантажами і культурними програмами приписали себе у зоні АТО, організувалися в “Арт Десант волонтерів” і взяли на себе  велику місію. Врахуйте, це не  державницька програма з бонусами і залізною організацією прийомів у провідних  закладах культури, це ентузіазм і дружня допомога знайомих, митців,небайдужої інтелігенції, це міжособистісні контакти,волонтерські зв’язки, які не замінить ніщо,  і виступи в промерзлих клубах та просто неба зі сцени-вантажівки..

“Ми робимо чотириденний  волонтерський тур зі Сходу на Захід України, – сказав на прес-конференції режисер, заслужений діяч мистецтв України  Сергій Архипчук. «Арт Десант» організувався як формація митців, які дуже різними жанрами осмислюють події в Україні, і їздять на Схід. Вони виступають не лише перед військовими, а й перед цивільними. Спочатку до цивільних ми ставилися упереджено. Від них чекали неприємностей і несподіванок. Після виступів перед дітьми, у маленьких та великих містах, ми зрозумли, що робимо правильно.Наша програма  на різні смаки і на різні вікові групи. Ми хочемо розповісти людям про війну. З концертами побували на передовій, починаючи з Біловодського району Луганщини до Маріуполя, ми спілкувалися із захисниками України, ми бачили очі тих хлопців, які втратили побратимів, які готові до бою щохвилини.Ми виступаємо в непоказних , небезпечних точках, де сценою служить вантажівка. Через Міністерство культури – складно, бо потрібен супровід, захист, прикриття. А ми їдемо самі туди, де по півроку нікого не буває: ні артистів, ні волонтерів. Є такі місця. Ми вирішили познайомити зі своїм репертуаром людей, які далекі від війни географічно. Ми  виступили в Хмельницькому,  в Івано-Франківську, 20 лютого будемо в Тернополі, о 16 годині в залі «Березіль». Також ми будемо 21 числа в Вінниці, об 11 годині. У Домі офіцерів зберуть всі види військ, що там дислокуються“.

У команді артистів представники з різних куточків  нашої згорьованої землі. Перлина естрадного мистецтва України- тріо “Гонта” з Уманя , лідер рок-гурту “Фата Моргана” Ігор Романів з Горлівки, шансоньє Люцина Хворост з Харкова, кобзар Василь Лютий, автор  гімну нинішньої боротьби “Меч Арея”,полонений в Рубіжному, на якого справа ще не закрита, гітарист-віртуоз Сергій Шматко, співачка, композиторка і виконавиця, заслужена артистка України Леся Горова зі Львова, заслужена артистка України Світлана Мирвода родом з Ковеля , Віктор Відоменко, Анатолій Сухий – лідер гурту “Рутенія”. Артисти виконують свої твори, не чужі.Війна пройшла через їхнє серце.Вони не тільки свідки історії, а і її творці.У Тернополі до “Арт Десанту” долучаться митці, які мають надбання в майданівській тематиці: поетеса Олександра Кара, пісняр Іван Кушнір, співачка Ярослава Декалюк,бард Олександр Смик і дитяча хорова школа “Зоринка”. Зібрані кошти учасники мистецької акції направлять на реабілітацію бійців добровольчих батальйонів.

Закриваючи прес-конференцію, начальник управління Тернопільської  міської  ради  Олександр Смик,запросив усіх тернополян відвідати концерт:” Адже наша присутність на ньому – це пошана тим, хто загинув, і підтримка тих, хто воює зараз на сході держави. Завдяки цим людям ми сьогодні можемо змінювати країну на краще. Це і буде проявом нашого патріотизму “/

Концерт відбудеться 20 лютого, о16 годині в ПК “Березіль”. Вхід вільний.

Людмила Островська.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Недавні записи
Мета