25 вересня 2022 року
19:59:36

Культура

На Тернопільщині освятили духовний центр історії, культури та побуту

02.01.2019 20:10

20–ти ліття з дня  заснування господарства у Настасові, що біля Тернополя, наприкінці 2018–го відзначив меценат Іван Чайківський. 

У селі з цієї нагоди  19 грудня відбулось освячення Настасівського духовного центру історії, культури та побуту. У цей день відкрили музей історії села, у якому представили виставку українських костюмів з краєзнавчого музею та фотоспогади – 20-літня історія служіння громаді засновника компанії «Агропродсервіс» Івана Чайківського, зазначає «Терен».

– Я  хочу подякувати своїм друзям, своїм колегам, всім пайовикам, які сьогодні є тут. Всім родинам, які в 1998 році 19 грудня мене підтримали. Я дякую вам всім, дякую за те, що ви повірили в мене. Дякую за те, що ви продовжуєте вірити в мене. Я давав і даю слово, що я ніколи не зраджу вашим інтересам, нашим інтересам, інтересам наших українців. Я вас люблю, я вас поважаю, я вас шаную, Слава Україні! – каже меценат Іван Чайківський.

Настасівчани, які вже не один рік знають Івана Адамовича, висловлюють слова подяки за те, що він і досі працює над розвитком села.

– Зміни тільки позитивні, саме перше –  це зробили дороги, люди мають зарплату і не потрібно їхати за кордон. Також ремонтують школи та садочки, – розповіла мешканка Настасова Оксана

– Подяка від громади оголошується Чайківському Івану Адамовичу за багаторічну неоціненну працю на благо настасівської громади. Ваша підтримка, свідчення вашого небайдужого ставлення до проблем села і розуміння непересічної важливості його розвитку. Низький уклін вам за вашу натхненну і самовіддану працю, за вашу непохитну віру у майбутнє нашого краю. Хай Господь сторицею віддячить за ваше розуміння, підтримку і часточку душі, подаровану нам, – додає сільський голова Настасова Микола Злонкевич.

Про те, як розпочиналася робота, як на початках було важко, але вони впоралися, згадав генеральний директор компанії «Агропрдсервіс» Андрій Баран.

 – Я прекрасно пам’ятаю 98 рік. Це рік, коли вирувала економічна криза. Я тоді теж працював керівником господарства і пам’ятаю, що рано у жнива тонна солярки коштувала дві тонни зерна, а вже ввечері вона коштувала сім тонн зерна. І в таку розруху, цей молодий хлопець, в якого тоді може було мало досвіду, але він ризикнув. В нього була велика сила волі і велике бажання щось змінити, велике бажання зробити щось для своїх земляків, велике бажання залишити слід після себе на цій землі, – розповідає.

{youtube width=”750″ height=”320″}PayBwaTbQhQ{/youtube}

У рамках культурно-мистецької імпрези з нагоди 20-ліття служіння громаді засновника компанії «Агропродсервіс» Івана Чайківського відбулась і презентація образотворчого видання, авторського фотоальбому власного кореспондента Укрінформу, заслуженого журналіста України Олега Снітовського «Замки Тернопілля».

– У виданні українською, англійською та польською мовами подано інформацію про фортифікаційні споруди, яких на Тернопільщині нараховується понад 30 – третина всіх замків України, оригінальні світлини давніх твердинь нашого краю. Художнє оформлення фотоальбому та графічні мініатюри – відомого українського художника, графіка, ілюстратора серії книг, автора історико-графічних проектів «Князі Галицькі – Волинські – будівничі Української Держави» та «Князі України-Русі. Історія еліт», члена Спілки дизайнерів України Олега Кіналя. Це – перший на Тернопільщині подібного типу подарунковий мистецький фотоальбом, який, власне, побачив світ, передусім, завдяки фінансовій підтримці Івана Чайківського, – сказав автор фотоальбому Олег Снітовський, вручаючи перші зразки видання Івану Адамовичу Чайківському, як меценату видання. 

– Кілька місяців тому, коли я вперше ознайомився із макетом майбутнього фотоальбому, одразу ж вирішив підтримати його видання, бо така книга для всіх нас на часі. Цей альбом нагадує нам про те, що у всі віки ті, хто жили на цій території, завжди прагнули зберегти свою самобутність та автентичність. Особисто для мене вихід цієї книги у світ знаменний тим, що ця подія майже збіглася у часі, коли 20 років тому я ступив на нелегкий шлях аграрія. Нині, оглядаючись на пройдені два десятиліття разом із колегами, однодумцями, яких об’єднав «Агропродсервіс», міркую:  те, що ми робимо – теж наша спільна «фортеця». Вона постала на засадах віри у перспективу, чесності й відкритості, упевненості у правильності обраних орієнтирів. Сьогодні ми підтримуємо розвиток кожної громади, де орендуємо землю. Робимо це, усвідомлюючи, що село – колиска нації, втратимо його – втратимо Україну. Турбота про школи, дитячі садки, медицину, сільські дороги, освітлення вулиць, підтримка армії, музеїв, видавничих проектів, храмів, у тому числі й нещодавно створеної ще однієї духовної перлини Тернопілля – «Українського Єрусалима» у Зарваниці… Робимо це не задля похвали, а за потребою і покликом душі. Тож закликаю усіх допомагати один одному, працювати, творити, разом будувати оту спільну «фортецю», міцну економічно й духовно, якщо хочемо, щоб такою стала кожна українська хата, зрештою, уся наша українська держава, – зазначив засновник компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський, звертаючись до мешканців Настасова та навколишніх сіл, учасників та гостей свята, пише “Терен”.

За його словами, фотоальбом «Замки Тернопілля» отримають в дарунок передусім ті, хто безпосередньо причетний до діяльності компанії «Агропродсервіс», краєзнавці, шкільні колективи.

Фото: Ярослав Стареправо

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета