29 вересня 2022 року
11:13:33

Культура

Розпочато знімальний процес музичного документального фільму «Хор Верьовки»

24.08.2019 13:49

Розпочато знімальний процес повнометражного музичного документального фільму «Хор Верьовки». 

 

Про це повідомляється у соцмережах на офіційній сторінці картини. 

Стрічка розповість не тільки історію всесвітньо відомого Національного заслуженого академічного народного хору України ім. Г. Верьовки, котрий має багато національних і міжнародних відзнак, а й розкриє синкретизм українського фольклору у сучасних музичних відео-кліпах на відомі українські народні пісні, що допоможе якомога яскравіше передати чуттєву атмосферу Української Етніки молодшому поколінню і не тільки.

«Стрічка мусить стати чимось новим в нашій документалістиці, адже ми прагнемо показати український фольклор у виконанні хору Верьовки в сучасному та унікальному для вітчизняного ринку музичному форматі», – зауважує продюсерка фільму Юлія Чернявська.«Для мене головною метою фільму є не так репрезентація проявів українського фольклору через творчість «Народного хору», а скоріше показ історії життя діячів хору, від простих працівників до Народних артистів, для яких приналежність до колективу є дещо більше, ніж просто заняття», – зазначає режисер Володимир Шпак

Окрім документальної історії хору, у стрічці будуть вкраплені та сюжетно обґрунтовані чотири народні композиції, зроблені у формі відео-кліпів, що зніматимуться в яскравих історичних та урбаністичних місцях України.

«Реалізація даного проекту через документальний фільм є для нашого колективу дуже важливою і на часі, – наголошує художній керівник Національного хору ім. Г.Верьовки Зеновій Корінець. – Сподіваємося, що багатовимірність і складність величезного матеріалу дасть зрозуміле і переконливе уявлення про видатний внесок цього славетного колективу в сучасне мистецтво, де він часто виступає “першопрохідцем”. Маємо велику надію, що так буде на віки до поки буде існувати людство. НАША ДУМА, НАША ПІСНЯ НЕ ВМРЕ, НЕ ЗАГИНЕ…”».

Проект був підтриманий Українським Культурним Фондом, під час конкурсу якого став лауреатом програми «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору». 

«Український культурний фонд підтримує мистецьке розмаїття країни. Ми надзвичайно раді, що цього року за підтримки фонду зніматиметься музичний фільм, присвячений «Хору Верьовки» — видатному колективу, який зберігає та примножує національне культурне надбання, – констатує виконавча директорка УКФ Юлія Федів. – Сподіваємося, що цей проект стане документацією, талановитою фіксацією сучасної історії всесвітньо відомого хору, який поєднує сьогодення і традиції».

Зйомки стрічки «Хор Верьовки» триватимуть до кінця жовтня у різних регіонах України. Завершити роботу автори планують до початку жовтня 2019 року. Впродовж 2020-го буде здійснено обмежений кінопрокат за сприяння Асоціації кінокомісій України, яку очолює заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Відтак стрічку покажуть на телебаченні. 

Довідка.

Виробництвом фільму займається продюсорка Юлія Чернявська, яка є знаноюне тільки в царині телесеріального та художнього кіно, а й в документалістиці: «Будинок «Слово» мав прем’єру в конкурсі одного з фестивалів категорії «А», Варшавського, а в Україні отримав національну відзнаку «Золота дзиґа», як «кращий документальний фільм 2018 року». Також Юлія Чернявська створила документальні фільм «Малевич», «1944» і «З України до Голлівуду».

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
 

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Недавні записи
Мета