11 серпня 2022 року
18:15:25

Культура

Тернопіль: ви ще не дивитесь українське кіно? То ми йдемо до вас!

03.03.2017 09:45

Саме таким є гасло акції “Кінолекторій”, започаткованої у рамках проекту “КіноUP”, що реалізовується в Тернополі творчим об’єднанням “КіноХвиля” за підтримки та сприяння Національної спілки кінематографістів України.

 

Мета акції – ознайомити якомога ширше коло мешканців Тернополя й Тернопільщини із різножанровим українським кіно.

  • “На жаль, в силу різних життєвих обставин – недугу, похилий вік, проходження військової служби – чимало мешканців міста й області не можуть піти в кінотеатр, аби подивитись якісний український фільм, – зазначає ініціатор творчого об’єднання “КіноХвиля”, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.Саме на них й розрахована акція. І ми дуже вдячні Національній спілці кінематографістів України, зокрема її очільнику режисеру Тарасу Ткаченку, а також українським режисерам, кіносценаристам, аніматорам за підтримку та сприяння в реалізації “Кінолекторію””.

У рамках акції фільми “Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918–1919” Тараса Химича та “Гетьман” Валерія Ямбурського уже переглянули кілька сотень військовослужбовців строкової служби Тернопільської окремої артилерійської бригади.

А 26 лютого військовослужбовцям свої короткометражні фільми  “Обличчя” та “Син” презентували молоді режисери Нікон Романченко та Філіп Ситниченко з громадської організації “Сучасне Українське Кіно”. Опісля перегляду відбулось активне обговорення стрічок. 

  • “Такі заходи сприяють розширенню кругозору віськовослужбовців, зміцнюють їхній патріотичний дух, знайомлять з історією та кіномистецтвом України, – зазначає начальник клубу бригади Юлія Шкугра. –  Для військовослужбовців  строкової служби похід в кінотеатр – швидше виняток з правил, ніж правило. А завдяки “Кінолекторію” вони мають змогу, не залишаючи військової частини, переглянути якісні українські фільми, почути історію їхнього створення, подискутувати після перегляду”.

У рамках акції “Кінолекторій” вже найближчим часом українським кіно “смакуватимуть” кілька десятків мешканців “Петриківського обласного геріатричного пансіонату”, а наступного – вихованці школи-інтернату “Обласний навчально-реабілітаційний центр”.

У планах творчого об’єднання “КіноХвиля” виїзд у райони краю, аби і їхні мешканці змогли долучитись до перегляду українського кіно.

Календар
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Недавні записи
Мета